Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4772
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Foresta Di Ferro

Hajasz 5 lata temu

Obrazek
Foresta Di Ferro (Żelazny Las) to industrialny projekt z Włoch założony w 1995 roku. Założycielami byli Marco Deplano, Richard Leviathan i John Murphy.

Poważniejsze granie zaczęło się w 1999 ale dopiero w 2002 zespół podpisał kontrakt z kultową HauRuck, dla której wydał trzy małe wydawnictwa i jedyny album Bury My Standing, który jest świetnym zlepkiem takich gatunków jak ambient, industrial, experimental i neofolk. Sami muzycy twierdzą, że grają "industrialny gotyk" więc od razu uprzedzam, że fani jakiegokolwiek gotyku dostaną po japie od tej płyty i świat już nigdy nie będzie taki sam.

Bury Me Standing to zdumiewająca wersja wyrzeźbiona z próbek, warstw atmosfery i pieśni. Podtytuł "ścieżka dźwiękowa do wyimaginowanego dokumentu o wierze, nieszczęściu i fanatyzmie". To inteligentne dzieło, które obejmuje Yukio Mishimę, pilotów kamikaze, samobójców-morderców-męczenników... Dominuje mroczna atmosfera, która oddaje dźwięk miast zniszczonych wojną, ale z drugiej strony celebruje współczucie ludzi i zaangażowanie fanatyków.

Płyta ta to prawdziwy punkt spotkań między apokaliptyczną atmosferą ludową i industrialną. Każdy numer jest inny i w każdym pojawiają się charakterystyczne elementy głównych zespołów, z których pochodzą muzycy. Znalazł się nawet przebój czyli piosenka Oak Leaf, który zachęca słuchających do spróbowania tej słodkości ale poza tym utworem słodko nie jest. Na płycie umieszczono wiele porywających sampli uważnie przeplatanych przez wszelakie efekty i perkusję. Są też wokalizy chore i bardziej chore a kiedy Richard Leviathan w jednym z kawałków drze się Allah Akhbar robi się mrocznie.

Niestety ale obowiązki w rodzimych zespołach spowodowały, że Foresta Di Ferro najprawdopodobniej już nic nie nagra.

Dyskografia:
2003 - Bury Me Standing
2002 - Novy Svet & Foresta Di Ferro ‎– Bulli E Pupe [kolaboracja z Nový Svět]
2003 - Combat Folk [single]
2005 - Millenni [split z Varunna]BC: https://tescogermany.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/149441-Foresta-Di-Ferro
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”