Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Aphex Twin

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Obrazek
Podobno Ambient Techno plus IDM.

Discogs: https://www.discogs.com/artist/45-Aphex-Twin
www: https://aphextwin.warp.net/
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

Cholernie lubię twórczość tego gościa, co prawda jest ona dość zróżnicowana, ale najogólniej można powiedzieć że tworzy IDM, trochę ambient i klimaty Drill and Bass. Najbardziej siadają mi "Selected Ambient Works 85-92" i "Syro" z pełniaków, a także to co bardzo znane czyli epka "Come To Daddy" i singiel "Windowlicker" który to jest jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie kawałków w ogóle. Nie sprawdzałem natomiast jeszcze (a mam w kolejce) "Modular Trax" i zeszłoroczny "Aphex Mt. Fuji 2017". Co prawda oba te materiały mają dość kiepskie notowania i nie bardzo wiem dlaczego, pewnie jak przesłucham to się dowiem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Dla mnie geniusz.

Własnie słucham 'Syro'. Wyjebany materiał, nieźle nagrany. Okładka CD ma 81.5 cm :D
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

Bo w sumie w takich klimatach muzycznych jest ogólnie uważany za geniusza ;) nie jest to odosobnione zdanie, bo sporo opinii ludzi czytałem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Obie "Selected Ambient Works" są znakomite (chcę wierzyć, że koncept dwójki to coś więcej niż zmyślna historyjka i album naprawdę został opracowany przez sen ;) ), dalej "Classics" (żeby usiąść i od podstaw rzeźbić brzmienie didgeridoo trzeba mieć nierówno pod sufitem) , "...I Care Because You Do", albumy Caustic Window i The Tuss.

Na historię o Karen Tregaskin chyba nikt nie dał się nabrać.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 lata temu

Drudks, ciężkostrawne, trudne, chaotyczne i zajebiste, nie dla plebsu. Jeden z najznakomitszych twórców muzyki elektronicznej.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Drudks, ciężkostrawne, trudne, chaotyczne i zajebiste, nie dla plebsu. Jeden z najznakomitszych twórców muzyki elektronicznej.
Alleluja!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Jeszcze rzeczy nagrywane jako AFX są warte uwagi. Richard robi plink i plonk na starych Rolandach oraz modularnym Fenixie, bez Abletona i tym podobnych.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Świeżutkie/cieplutkie ballady się szykują.

https://aphextwin.warp.net/

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Ładne. Trochę pod "Richard D. James Album" oraz stare kawałki z "Classics". Wolałbym SAW III, ale co zrobić.

Coś sprzed kilku lat:

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 lata temu

Wczoraj poleciało "Classics", którego o dziwo nie sprawdziłem wcześniej i zdecydowanie jest to jedna z najlepszych rzeczy jakie wyszły spod paluchów Richarda. Wkręciło mnie mocno. Trzeba będzie przewałkować jeszcze raz tylko tym razem zdecydowanie głośniej.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Nowa EPka to bardzo mocny materiał. Zdecydowanie ciekawszy od ostatnich internetowych wrzutek.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

A to i ja se coś załączę... Prościutką i niezobowiązującą kolaboracje Richarda Jamesa z Mikem Paradinasem

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 mies. temu

Nie, nie nowy album.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”