Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4773
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Fudge Tunnel

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Brytyjskie trio Fudge Tunnel powstało w 1988 roku i swoją muzyką o lata świetlne wyprzedziło styl, który dzisiaj wszyscy nazywają sludge.

W skład zespołu weszli Alex Newport, David Ryley i Adrian Parkin. Zadebiutowali dwoma zajebistymi EP'kami z 1989 i 1990 roku, które zauważył szef Earache Records i tak w 1991 roku miał zespół w swojej stajni. Debiutancki album Hate Songs in E Minor to potężny konglomerat masywnego brzmienia gitarowego i ironicznego poczucia humoru. W latach 1991-92 byli bardzo popularni w UK i często gościli w przeróżnej prasie muzycznej. Oprawa graficzna do debiutanckiego albumu, którą znamy nie jest tą oryginalną jaką planował zespół. Na oryginalnej okładce miała się znaleźć humorystycznie obrobiona fotografia (rysowana dekapitacja) od Johna Zorna z kolekcji tych ze słynnej okładki z geishą od Painkillera ale Zorn zaliczył wtopę na lotnisku i celnicy znaleźli przy nim oryginalne zdjęcia grafik do debiutu Painkiller. Kolejne dwa albumy ukazały się odpowiednio w 1993 i 1994 ale zawierały znacznie lżejszą muzykę w stylu groove metalu, alternatywnego noise rocka. Fudge Tunnel rozpadł się w 1995 roku. Zespół pojawił się na zajebistym albumie trybucie dla Black Sabbath z samymi zespołami z Earache i odpierdolił najcięższą wersję kawałka Changes. Totalny gruz i smoła.

Skład:
David Riley - Bass
Adrian Parkin - Drums
Alex Newport - Vocals, Guitars ex-Nailbomb, Red Love, Theory of Ruin

Dyskografia:
1989 - Sex Mammoth [EP]
1990 - The Sweet Sound of Excess [EP]
1991 - Sunshine of Your Love [single]
1991 - Hate Songs in E Minor
1992 - Fudgecake [kompilacja]
1992 - Teeth EP [EP]
1993 - 10 Percent [single]
1993 - Grey [single]
1993 - Creep Diets
1994 - The Joy of Irony [single]
1994 - The Complicated Futility of Ignorance
1995 - In a Word [kompilacja]
2020 - Best Of The Desk [live]MA: https://www.metal-archives.com/bands/Fu ... nel/103424
BC: https://fudgetunnel1.bandcamp.com/releases
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 4698
Rejestracja: 5 lata temu

pit 5 lata temu

Hate Songs in E minor znam jeno. Jakoś nigdy nie kojarzyło mi się ze sludgem (choć pewnie można to przystawić do Melvins), bardziej z debiutem Helmet. Muszę sobie odświeżyć.

Co do Zornowych okładek - podobno Earache miało kiedyś z ich powodów spore nieprzyjemności. To był w UK prawdziwy czas polowania na czarownice, namówiono nawet kilku pacjentów szpitali psychiatrycznych żeby w sądzie złożyli fałszywe zeznania na temat "krwawego kultu" związanego z Psychic TV.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3661
Rejestracja: 6 lata temu

Pioniere 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Kolejne dwa albumy ukazały się odpowiednio w 1993 i 1994 ale zawierały znacznie lżejszą muzykę w stylu groove metalu, alternatywnego noise rocka.
Może przez sam ciężar, masywność są nieco w stylu, lecz przez brak wyraźnego wpływu Thrash, Groove Metalem bym tego raczej nie nazywał.

A to że w stosunku do debiutu są nieco "lżejsze", z nieco blednącymi wpływami Noise Rocka, nie zmienia faktu, iż nadal jest to równie wgniatający w podłogę miks Melvins-owskiego Sludge (co trafnie ujął @pit) ze znacznie powiększonymi wpływami Alternative Rocka/Metalu, Industrial Metalu oraz coraz większymi wpływami rosnącego w siłę Grunge, co znacznie wpłynęło na chwytliwość i przyswajalność cięższej gatunkowo muzy dla szerszych mas i fanów takiej Niervany, czy Pearl Jam.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1471
Rejestracja: 5 lata temu

pp3088 5 lata temu

Nie znam nic i mi wstyd. To jedna z kapel która zawsze czeka na swoją kolei. Widocznie nadszedł jej czas. Dam znać niedługo co o tym sądzę.

@up: proszę zaprzestać dziecinnej dyskusji o gatunkach, do niczego nie doprowadzi.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”