Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets

Oberschlesien

Haghi 3 lata temu

Oberschlesien – śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego. W swej twórczości formacja posługuje się śląskim etnolektem.

W 2012 roku zespół wziął udział w czwartej edycji talent show Must Be the Music. Tylko muzyka emitowanego na antenie telewizji Polsat. Grupa zajęła drugie miejsce w tymże konkursie.

Muzyka grupy jest porównywana do niemieckiego zespołu Rammstein.
W lutym 2017 roku większość członków zespołu ogłosiła odejście z powodu "wewnętrznych problemów" i zawiązała nowy zespół pod nazwą NeuOberschlesien.

Szczerze pisząc to pierwszy raz o chłopakach słyszę :) Wydali do tej pory dwa albumy o mrocznych nazwach "I" i "II". Cóż słuchałem metalu już po czesku, węgiersku, fińsku, rosyjsku itp. A tu jest w gwarze śląskiej nucony. Plus za pomysł i plus za muzykę :)

Discogs: https://www.discogs.com/artist/4382035-Oberschlesien
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Jakby ich zaprosić na jeden festiwal z Hunterem, Kabanosem i LuxTorpedą i pierdolnąć na to z góry jakąś grubszą bombę to byłoby bardzo dużo pożytku dla całego świata.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 lata temu

Zasypać ich w biedaszybach! Gówno i bezguście totalne.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 lata temu

A ja lubię ich debiut. Muzycznie wtórne, ale sympatyczne. Fajne koncerty grali. Pamiętam ich koncert jeszcze w starej lokalizacji Bazyla, gdy zrobili prapremierę ich piwa. ;)

Rozpad na dwa bandy to moim zdaniem początek końca obu projektów.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”