Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

G.O.R.

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek
G.O.R. to solowy projekt, za którym stoi Francesco Banchini. Ten człowiek to odpowiednik Mike'a Oldfielda tylko, że w muzyce zwanej średniowiecznym neofolkiem. Pan Francesco to multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Jako projekt G.O.R. nagrał pięć niesamowitych płyt, z których na szczególną uwagę zasługuje drugi album Ialdabaoth. Z czym to się je? Wyobraźcie sobie Summoning, który potrafi grać i komponować!!! Brzmi niewiarygodnie?! A jednak ten jeden gość nagrywając te płyty udowodnił, że aby nagrać niezły klimat potrzeba wiedzy i umiejętności i nie wystarczy założyć na łeb worek po ziemniakach, udawać, że zostało się przebitym mieczem i co najważniejsze próbować wkręcić młodzież jak to my gramy tolkienowski black metal. G.O.R. to instrumentalna podróż po takich właśnie mitologicznych krainach, która brzmi szczerze i prawdziwie, zagrana na wielu prawdziwych instrumentach. Mrok, kadzidła, tajemnice i mistycyzm. Kurwa to jest właśnie G.O.R.

Skład:
Francesco Banchini

Dyskografia:
2000 - Bellum Gnosticorum
2001 - Ialdabaoth
2002 - Gor & Jack Or Jive - Soleil [kolaboracja]
2002 - Phlegraei
2003 - Qumran
2004 - The Medieval Project: Croisades



Discogs: https://www.discogs.com/artist/67562-Gor
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Bardzo ciekawe. Będzie sprawdzane.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Znacznie bardziej mi się drugi album - Ialdabaoth - podoba, choć ledwie w jego połowie jestem. Przypominają mi te utwory pieśni z Oczu Szeroko Zamkniętych. Bardzo fajny mistyczny klimat tu koleś kreuje, a te łacińskie refreny całkiem przebojowe. Do tego intrygująca psychodeliczna atmosfera grozy. Poza tym świetna okładka do tego:

Obrazek

Bellum Gnosticorum średnio mi podeszło, nieco karkołomne się zdawało.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”