Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4184
Rejestracja: 7 lata temu

Fever Ray

#1

DiabelskiDom 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Karin Dreijer Andersson i jej ciepło-zimny projekt Fever Ray. Piękna, melancholijna płyta z dziecięcymi piosenkami o kokosach, lodówkach i tym, co będzie gdy dorosnę. Ten chłód i ciepło razem to nie bez kozery wymieniłem na początku, bo kto zna materiał, ten doskonale wie o czym mówię. Ciepły głos Karin kontrastuje z chłodną, popową elektroniką a znowu gdzie indziej dokładnie na odwrót - rozluźniające dźwięki przeszywane są lodowatymi melorecytacjami wokalistki. Wszystkie wokale zrobiła oczywiście ona sama, niech nie zmyli nikogo taki "Dry and Dusty". Polecam też klip do "Seven" kręcony w kurniku. Świetna muzyka dla tych, co lubią Lykke Li, późną Brodkę czy Kari Amirian.



Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Soulless 7 lata temu

Jej piosenka I had a heart jest grana na początku serialu Vikings:

Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 7 lata temu

Świetny chilloutowy kawałek, uwielbiam. Swoją drogą doskonale się moim zdaniem wpasował w czołówkę "Vikings".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Zdawało się, że projekt jest martwy, a tu się okazuje, że NOWY ALBUM JUTRO !!!

Nazywa się Plunge i okładka wygląda chyba tak:

Obrazek

Teledysk do To the Moon and Back z tegoż krążka:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4184
Rejestracja: 7 lata temu

#5

DiabelskiDom 6 lata temu

Kawałek db+, całkiem do rzeczy ale jakiś taki mniej zimny a bardziej biciarski. Zobaczymy cały album, ale mam nadzieję na więcej sztosów w rodzaju "Dry and Dusty" czy "Seven".
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 6 lata temu

1 marca w Wawie. Ja będę, ktoś się wybiera?

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4184
Rejestracja: 7 lata temu

#7

DiabelskiDom 6 lata temu

Zapewne ja ;)

EDIT: Na pewno ja. Zostało sto biletów tylko i stwierdziłem, że nie będę ryzykował ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Kogoś nieźle popierdoliło, że to w Progresji robią.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6279
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#9

Vexatus 6 lata temu

Całkiem przyjemna i wyciszająca muzyka. Na razie przesłuchałem kilka razy pierwszą płytę i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że tak mi się spodoba, bo to zupełnie nie moje rejony muzyczne. :) Klimat tej płyty budują przede wszystkim wokale, ale po dokładniejszym przesłuchaniu można na niej znaleźć kilka dość interesujących dźwięków.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pit 6 lata temu

Sprawdź jeszcze The Knife, projekt Fever Rey i brata.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4184
Rejestracja: 7 lata temu

#11

DiabelskiDom 6 lata temu

Ech, no i taki chuj. Napaliłem się na ten gig jak szczerbaty na suchary a okazało się, że meh. Koncert dla fanów, którzy odkryli zespół po ostatnim albumie i tylko ten album znają. Z debiutu trzy utwory z czego "When I Grow Up" totalnie przearanżowane, przyspieszone i podkręcone bitem a la nowa płyta. Jak to usłyszałem, to myślałem, że wejdę na scenę i jej przypierdolę. "Keep the Streets Empty For Me" i "If I Had a Heart" to jedyne jasne punkty gigu, wszystko pozostałe to kawałki z nowej płyty. Ja wiem, że nowość, promowanie itp ale FR zawojował scenę elektro popu debiutem, który jest teraz traktowany po macoszemu. Mam wrażenie, że wrzask publiki przy "If I Had a Heart" wynikał z faktu, że wszyscy oglądają "Wikingów" :v Podsumowując - wczoraj padła słuszna uwaga, że gdyby ten gig kosztował 90 a nie 130 to ból dupy mógłby być mniejszy. Ja opuściłbym cenę jeszcze bardziej, do 60-70 ;)

@yog pewnie będzie zadowolony, że nie załapał się na bilety.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
6 lata temu
@yog pewnie będzie zadowolony, że nie załapał się na bilety.
Bez przesady, żebym się cudzym nieszczęściem radował.



Mniej smutny :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4184
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 6 lata temu

No o to mi chodziło, że zadowolony w kontekście takim, że nie mniej smutny właśnie :D
Panzer Division Nightwish
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#14

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Jedynka to piękny kawał Muzy.

Dwójka jakaś taka se.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#15

Szajtan rok temu

Pierwszy nowy album od ponad pięciu lat, który ukazał się dzisiaj nakładem Rabid Records. Goście pojawiający się na albumie to między innymi duet Trent Reznor i Atticus Ross, portugalski DJ i producent Nídia, Johannes Berglund, Peder Mannerfelt i Pär Grindvik z techno-tanecznego projektu Aasthma.

“Radical Romantics” to spójny brzmieniowo album, z dominującymi w większości utworów połamanymi beatami, dużą mocą basowego “dołu”, masą sampli i aranżacji wokalnych oraz wokaliz Dreijer.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”