Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Re: Dark ambient

pit rok temu

- słabo dostrzeżona perełka z zeszłego roku

Tagi:
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Sobie słucham od kilku dni. Dark ambient/death industrial, czy jak kto woli black industrial. Takie Nordvargr, Brighter Death Now, IRM w jednym.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

PanLisek pisze:
rok temu

Sobie słucham od kilku dni. Dark ambient/death industrial, czy jak kto woli black industrial. Takie Nordvargr, Brighter Death Now, IRM w jednym.
Fajne. Proste jak konstrukcja cepa, ale efektywne.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

- klub acid house w rosyjskiej tundrze przez który przechodzi marsz wilków z Akademii Pana Kleksa, albo opętane Biosphere ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

slavesspleenstream

slavesspleenstream 8 mies. temu

Awatar użytkownika
Derelict Machine
Master Of Reality

Derelict Machine 7 mies. temu

chiński ritual:

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 6 mies. temu

Dużo zajebistego space ambientu.

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 mies. temu

Od chuja ambientów, rytuałów, mroku i hałasu. Sporo rzeczy za free.

https://kalpamantra.bandcamp.com/music

Tu zaś sporo klimatów chillout i też sporo za free.

https://music.tunguska.space/
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 mies. temu

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

Leila Abdul-Rauf udziela się w death metalowym Vastum, tworzy też co jakiś czas płyty solowe pod swoim imieniem i nazwiskiem. Phantasiai jest już czwartym materiałem, za który odpowiada w całości sama. Koncept albumu został zaczerpnięty z hellenistycznej filozofii, a od strony muzycznej opiera się na dość podstawowym instrumentarium bazującym na dzwonkach orkiestrowych, trąbce i wokalizach. Przypomina to w pewnym stopniu coś na zetknięciu drone dark ambientu, mrocznych soundtracków filmowych, muzycznej awangardy i najbardziej tajemniczych fragmentów twórczości DEAD CAN DANCE. Wszyscy ci, którym nieobce są takie klimaty posłuchają tego z zapartym tchem, bo można się w te dźwięki naprawdę wkręcić, a słuchanie ich ciemną nocą sprawia, że ciarki chodzą po plecach. Ma dziewczyna talent!

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Alternatywny soundtrack do "Solaris" Tarkowskiego od Kevina Martina.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Tylko po co, skoro większość filmów Tarkowskiego jest 10/10 i muza w nich także? ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

To powszechna praktyka w muzyce elektronicznej. Dla hołdu, dla szpanu, dla sprawdzenia czy da się radę, do wyboru do koloru.

Z drugiej strony, do dziś nie wiem dlaczego Ulver profanował "Rabbit's Moon" swoją muzyką na koncertach. ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

pit pisze:
miesiąc temu
Z drugiej strony, do dziś nie wiem dlaczego Ulver profanował "Rabbit's Moon" swoją muzyką na koncertach. ;)
... może dlatego, że sam reżyser zadbał o to - opatrzył go w dwie wersje soundtracku, inna do wersji filmu z '71, a inna do wersji z '79?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Tak. Zgadza się. Nie inaczej. To samo tyczy się kilku innych jego filmów.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

Osobiście uważam, że Tarkowski nie oddał sedna Solaris. Podobnie ze Strugackimi.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Masz rację. Tak samo nikt jeszcze nie oddał sprawiedliwości PKD na ekranie. Najbliżej było "A Scanner Darkly".
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

kurz pisze:
miesiąc temu
Osobiście uważam, że Tarkowski nie oddał sedna Solaris. Podobnie ze Strugackimi.
Myślę, że po prostu Tarkowski nakręcił własny film, bo jego kino jest kinem osobistym, opartym o jego własną poezję obrazu, życia i wspomnień, a nie adaptacjami. Opierając się o coś tworzył dzieła własne, a nie adaptacje cudzych.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
kurz pisze:
miesiąc temu
Myślę, że po prostu Tarkowski nakręcił własny film, bo jego kino jest kinem osobistym, opartym o jego własną poezję obrazu, życia i wspomnień, a nie adaptacjami. Opierając się o coś tworzył dzieła własne, a nie adaptacje cudzych.
No, przyznam ci rację, aczkolwiek niechętnie. Patrząc się z tej perspektywy, to faktycznie 10/10 oba filmy. Ale jednak i Solaris i Piknik na skraju drogi, to dla mnie dzieła tak ulubione, że trudno mi się było pogodzić z interpretacją Tarkowskiego, a w zasadzie brakiem interpretacji, a tylko wykorzystaniem tych genialnych opowieści, dla skanalizowania swoich własnych lęków, mroków własnej duszy.
pit pisze:
miesiąc temu
Masz rację. Tak samo nikt jeszcze nie oddał sprawiedliwości PKD na ekranie. Najbliżej było "A Scanner Darkly".
Jednak w filmach na bazie Dicka w praktyce nie mam problemów z akceptacją takiego stanu rzeczy. A Przez Ciemne Zwierciadło to majstersztyk, tak książka jak i film. Moja osobista czołówka, tak myślę spokojnie pierwsza dziesiątka w obu klasach.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 tyg. temu

Nowy Hawthonn. Neolityczny ambient (czyli najlepszy rodzaj dark ambientu, plwam na cosmic ambient ;) ), a w tle Emil Cioran, Kurt Vonnegut i John Dee. Bo kto im zabroni? Jak się komuś podobał ostatni Lustmord z Karyną, to nie pożałuje poświęcenia chwili Earth Mirror.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 tyg. temu

pit pisze:
3 tyg. temu

Nowy Hawthonn. Neolityczny ambient (czyli najlepszy rodzaj dark ambientu, plwam na cosmic ambient ;) ), a w tle Emil Cioran, Kurt Vonnegut i John Dee. Bo kto im zabroni? Jak się komuś podobał ostatni Lustmord z Karyną, to nie pożałuje poświęcenia chwili Earth Mirror.
Bardzo ładna płyta. Fajne połączenie folku z dark ambientem. Ale jednak bardziej, hmm, MUZYCZNE niż Lustmord z Linkin... eee tzn z Karin Park. Tutaj jest więcej struktur i więcej przystępności.

PS. Kosmiczny ambient również bdb, wypraszam sobie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 2 tyg. temu

Album Before We Disappear duńskiego projektj Sol...czyli dawka drone,doom ze sporą ilością dark ambientu i pochodnych. Polecam
'napuchną mną drzewa'
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 tyg. temu

DiabelskiDom pisze:
2 tyg. temu
Bardzo ładna płyta. Fajne połączenie folku z dark ambientem. Ale jednak bardziej, hmm, MUZYCZNE niż Lustmord z Linkin... eee tzn z Karin Park. Tutaj jest więcej struktur i więcej przystępności.
W sumie przyznają się, że do ich inspiracji należy Fleetwood Mac.
PS. Kosmiczny ambient również bdb, wypraszam sobie.
To była przesadzona prowokacja z mojej strony. Przepraszam.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”