Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Rasthof Dachau

Vexatus 2 lata temu

Rasthof Dachau to zakręcony austriacki duet eksplorujący muzyczne rejony z pograniczna Industrial, Power Electronics, Experimental i cholera wie czego jeszcze. Za Rasthof Dachau odpowiedzialni są M. Sägmüller, M. Presch, którzy utworzyli ten projekt zdaje się jakoś na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest to jeden z moich ulubionych projektów tego typu, ale niestety mają na koncie wybitnie mało wydawnictw jak na tak długi okres działalności. Do tej pory wydali zaledwie 2 pełniaki, jeden pełniak w kolaboracji z Stahlwerk 9, koncertówkę i kilka EPek. Mają na koncie także VHS z materiałem live ze słynnego występu w Salzburgu z 1993 roku, gdzie wystąpili po Genocide Organ. Jakiś czas później materiał został także wydany na winylu jako "Schmerztherapie '93".

Fanowski opis tego wydawnictwa z discogs.com:
Rasthof Dachau deliver a more impressive performance, a real theatre of horror. Despite having attended numerous industrial and power-electronics show, this is by far one of the most disturbing I came across. The topic is not very original, it's the concentration camp of Dachau, sequences taken from documentaries and slides appear on the screen behind the band's back, while they create a hallucinated atmosphere on stage, simulating acts of violence, torture and forbidden experiments. The two members of Rasthof Dachau are alternatively taken by three musclemen in black, whose faces are hidden by tights, and forced to a wheelchair, or thrown on the floor and savagely kicked. At a certain point, one of them reads from a registry several names of the victims who were killed in the concentration camp.
Niestety, jak już pisałem wyżej, panowie się nie przemęczają i nie za bardzo rozpieszczają nowymi materiałami, a szkoda...

Discogs: https://www.discogs.com/artist/167723-Rasthof-Dachau
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Ciężko jest opisać coś co jest "złe". Ten projekt jest chory i zły. Pewnie dlatego go uwielbiam.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
Ten projekt jest chory i zły.
Dlaczego tak uważasz?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Ale ja to napisałem jako pochwała.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

"Blut und Boden" jest doskonałe, jeden z najlepszych death industriali jakie słyszałem, choć i dark ambient też tu występuje. Bardzo podoba mi się niepokój i groza, ale przedstawione w dość delikatny dźwiękowo sposób, nie zaś w formie ściany hałasu power electronics czy noise. Zdecydowanie zachęciło mnie to do dalszego zagłębienia się w twórczość tego projektu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Jak dla mnie to oba pełniaki są świetne. Płyta nagrana wspólnie z Stahlwerk 9 też jest niczego sobie. "Schmerztherapie '93" to już zupełnie inna historia, bo tej płyty nie należy analizować tylko na gruncie czysto muzycznym.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 6 mies. temu

Dzisiaj przy okazji małych porządkowania płyt wpadł mi w ręce split Stahlwerk 9 / Rasthof Dachau. Dawno tego nie słuchałem. :) Materiał odbiega od tego co serwuje Rasthof Dachau na innych płytach, ale słucha się tego równie dobrze. :)

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”