Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4765
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Stalowa Wola

Hajasz 4 lata temu

Stalowa Wola to nie tylko polskie miasto ale także nowy projekt z gatunku martial industrial na naszej scenie. O samym projekcie niewiele wiadomo poza tym, że wydał bardzo dobry choć niczego nowego nieodkrywający album w rodzimej Rage In Eden.

Stalowa Wola startuje z najbardziej klasycznymi wpływami gatunku muzyki wojennej. Różne samplingi odnoszące się do II wojny światowej i nieuniknionych syren wprowadzają słuchacza w odpowiedni nastrój. Rytmy walki i aroganckie aranżacje mieszają się z elektronicznymi zabiegami. Można również usłyszeć pewne gry na organach i akordeonie. Wszystko to stopniowo przesuwa się w stronę epickich pieśni i bardziej wyrafinowanych neoklasycznych aranżacji. Muzyka i sample mają silny akcent, tworząc obraz grozy i rozpaczy. Debiutancki album choć jak wspomniałem wcześniej nic nowego nie oferuje to słucha się go wyśmienicie.

Obrazek
Dyskografia:
2018 - Stalowa Wola
2020 - The Will of Steel

BC: https://steinklangindustries.bandcamp.com/music
SC: https://soundcloud.com/stalowawola
Discogs: https://www.discogs.com/artist/6290173-Stalowa-Wola
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4765
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

No i proszę Michał Nowak wydał płytę u nie byle kogo bo kultowej Steinklang Industries. The Will Of Steel ukazała się tylko na czarnuchu w ilości 100 szt.

Gatunkowo dalej największy akcent kładziony jest na marszowe rytmy, sample z przemówień, które słyszałem już wiele razy ale tu jak widać można ukazać to w nowej odsłonie. Jak na martial industrial i neo-classical nowa płyta jest bardzo melodyjna mimo, że tematyka albumu temu przeczy.

Słucha się wyśmienicie więc nie dziwi fakt, że Stalowa Wola wyszła u giganta gatunku.

GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”