Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

The Lust Syndicate

#1

Hajasz 5 lata temu

The Lust Syndicate to nowy twór na mocno skostniałej scenie martial industrial. Liderem tego projektu jest nikt inny jak sam Simone Salvatori ze Spiritual Front. W projekcie udział wzięło kilka znanych person jak Michael DE Victor z neofolkowego zespołu While Angels Watch, włoski aktor Mark Thompson Ashworth, amerykański okultysta Paul Smalley, Gary Carey z Joy Of Life, Sean Ragon z Cult Of Youth, Erin Powell z Awen i Caroline Jago z Sol Invictus.

Skład zacny a muzyka to podobno martial post industrial pop. Generalnie posłuchałem to co do tej pory zapodali i na kolana nie rzuca choć niezaprzeczalnie są to cięższe gatunkowo i słuchowo dźwięki niż Spiritual Front. Sporo słychać tutaj inspiracji industrialnych pionierów z SPK, plemiennych zgrzytów od Test Dept czy w końcu zimnego wyrachowanego electro popu Depeche Mode.

Nie pozostaje nic jak tylko poczekać do 18 stycznia 2019 roku kiedy to ma się ukazać debiutancki album Capitalism Is Cannibalism. Okaże się czy mamy do czynienia z nową świeżością czy to tylko kolejny projekt, w którym grają gwiazdy i nic poza tym.

Skład:
Simone Salvatori Spiritual Front

Dyskografia:
2019 - Capitalism Is Cannibalism

Obrazek
Tracklista CD:
1. Statement: Consenting Victims
2. Death Moves Towards Us
3. Utopia As Violence
4. Statement: Flattering Of Humanity
5. One Creed
6. Statement: The Lords Of Globalization
7. From Despair To New Barbarism
8. Statement: Plurality Of Emptiness
9. Deserted Future
10. Statement: The United States Of Slavery
11. Financial Aristocracy
12. Statement: Europagallows
13. Black Virgin-Stabbed Jesus
14. Capitalism As Religion
15. Statement: The Church Of Demise
16. The Word Of God (Is His Sperm)
17. Capitalism As Religion Pt. 2
18. Statement: Gasping Consumer

Discogs: https://www.discogs.com/artist/6932197- ... -Syndicate
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 5 lata temu

Przesłuchałem cały materiał promocyjny. Dla mnie jest to zbyt popowe. Zresztą nawet reklamują się jako pop. Za cholerę to nie brzmi jak SPK, nawet z synth-popowego okresu. Późne Test Dept? Być może. Nawet message by się zgadzał. Linie basowe - dla mnie czyste Suicide.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 5 lata temu

Strasznie dziwna to płyta bo kawałki promocyjne za chuja nie ukazywały całości tego dziwoląga. I tak na pierwszy ogień idzie Simone, którego charakterystyczny wokal pojawia się tylko na samym początku albumu i tylko głuchy jak pień ktoś nie rozpozna jego śpiewu. A dalej to już totalny konglomerat industrialu, sporo zgrzytów, szorstkiego grania, mówionych wokali puszczanych przez wszelkiego rodzaju przestery. Na płycie znaleźć można raptem kilka tj 5-6 piosenek, które można od biedy tak nazwać bo raczej idą płynnie nie odwracając uwagi słuchacza jakimiś przesterami i innymi zgrzytami. Reszta albumu to już sporo hałasu, nad którym unosi się zapach Depeche Mode ale tego eksperymentalnego, poschizowanego z pobytu w U.S.A. kiedy Gaham wciągał takie ilości koki, że potem napierdalał po mieście w żarówkowych futrach. Nawet da się usłyszeć sample jakby żywcem wyjęte z płyty Ultra. Z reklamy miał to być martial industrial pop ale nic z tego bo marszowych rytmów jak na lekarstwo a jak już się jakiś pojawi to towarzyszy mu cała fabryczna machineria, popu nie stwierdziłem więc pozostał industrial, którego jest tutaj najwięcej okraszonego elektroniką.

Dziwna to płyta i na pewno wymaga kilku solidnych posiedzeń.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pit 5 lata temu

Reszta jest na jakimś bandcampie?

Wydaje to Tesco? :shock:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 5 lata temu

Nie znalazłem BC. To wydaje Trisol ale pewnie w Tesco będzie do kupienia. Oczywiście w tym Tesco.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#6

pit 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Oczywiście w tym Tesco.
Wiadomo że w tym.

Sprawdź sobie Creep Show - Mr Dynamite, jeśli masz odrobinę sympatii dla Cabaret Voltaire.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#7

pit 5 lata temu

- tylko perka jest na żywo?? :oops:

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”