Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Der Blaue Reiter

Hajasz rok temu

Obrazek
Kataloński duet w skład, którego wchodzi Sathorys Elenorth i Cecilia Bjärgö. Duet założony w 2005 roku eksploruje rejony dark ambientu zwłaszcza wcześniejsze nagrania poprzez martial industrial na nowszych płytach. Już po wydaniu debiutanckiej płyty zwrócili uwagę Rogera Karmanick'a, który zaprosił ich na swój festiwal odbywający się w Madrycie. Przełomem jednak była trzecia płyta Nuclear Sun Chronicle Of A Nuclear Disaster poświęcona katastrofie elektrowni atomowej na dalekiej Ukrainie. Album arcydzieło, kompletny a koncert, który dali na WGT w 2009 roku był określany koncertem festiwalu.

Jednocześnie po tym albumie zespół zaczął bardziej skręcać w rejony martial industrial a płyta Fragments Of Life, Love & War brzmi jak potężniejsza wersja Ordo Rosarius Equilibrio. Całkiem niedawno wyszła nowa płyta poświęcona wydarzeniom, które miały swe następstwa po zakończeniu II Wojny Światowej lub w jej trakcie. Kolejny świetny album, który na dłużej zagości u mnie.

Do posłuchania składak Contaminated z trzema pierwszymi albumami w tym zabójczym Nuclear Sun. Pozostałych nie znalazłem.

Dyskografia:
2006 - Le Paradise Funèbre, L'Envers Du Tristesse
2008 - Silencis
2009 - Nuclear Sun - Chronicle Of A Nuclear Disaster
2014 - Le Paradis Funèbre II: L' Adieu Du Silence
2015 - Dies De Cendra [EP]
2016 - Fragments Of Life, Love & War
2017 - Contaminated [kompilacja]
2018 - The Hungarian Revolution [EP]
2019 - United Yet Divided

BC: https://causticrecords.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/363411-Der-Blaue-Reiter
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin rok temu

Tak sobie kliknąłem żeby sprawdzić co poleca Znającywszystkiepłyty.

Pierwszy kawałek czyli 'Underworld dreams' i jak miło!!! Od razu przypomniał mi się 'Bronson'.

Wrzuciłem w Bookmarks więc jest szansa że posłucham więcej.

Podziękujcie w Moim Imieniu Znajścemuwszystkiepłyty bo podobno nie czyta moich odpowiedzi.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz rok temu

Co tu dużo mówić, lipcowe chłopaki się znają na dobrej muzie. Na razie słucham Nuclear Sun i to miód na moje uszy. Faktycznie skojarzenia z ORO są w niektórych momentach słyszalne. Np końcówka Radioactive.

I żebym nie zapomniał: Hajasz masz podziękowania od Efilnik..itd za polecankę.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”