Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Glitch

pit 8 mies. temu

Obrazek
Młodszy krewniak muzyki konkretnej. Minimalistyczne rzeźbienie w zepsutych dźwiękach i zniszczonych sygnałach. Gatunek rozpropagowany przez takie wytwórnie jak Raster-Noton i Mille Plateaux. Istnieją też mutacje gatunku w postaci glitch-techno, glitch-hopu itd.

Muzyka:

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 8 mies. temu

Najbardziej lubię Kashiwe Daisuke gdzie miesza elektronikę, glitche i muzykę klasyczną:

Jedna z najciekawszych płyt jakie słyszałem.

Glitch-turntablism:

Zglitchowany post-rock:

Bardzo spoko glitch pop:

Jak glitch hop to tylko Nosaj Thing:

Reszta ma za dużo hip hopu w sobie, więc śmierdzi.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 8 mies. temu

Spotkałem się z tymże gatunkiem u múm "Yesterday Was Dramatic - Today Is OK" i coś tam u Ulvera elektronicznego, a także Autechre "Tri repetae". Muszę sprawdzić coś więcej.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 8 mies. temu

Jak kiedyś gdzieś zdaje się @pit wspomniał, ulverowe Lyckantropen Themes to taki proto-glitch chyba. Ale nie wiem, nie rozeznaję się w chronologii tego gatunku za bardzo. Múm bardzo zacne. I strasznie smutne.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 8 mies. temu

yog pisze:
8 mies. temu
ulverowe Lyckantropen Themes to taki proto-glitch chyba. Ale nie wiem, nie rozeznaję się w chronologii
Nie ma tak dobrze. Chronologia jest liczona od lat 80, a pierwszym projektem który zrobił na tym karierę był Oval.

https://rateyourmusic.com/genre/Glitch/
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 8 mies. temu

O tak mi ten link @pita przypomniał o świetnej płycie projektu Datacide, w którego skład wchodzi pochodzący z Niemiec Uwe Schmidt (aka Atom Heart), IMO góru wspołczesnej elektroniki oraz niesamowity Japończyk od specyficzych ambientów Tetsu Inoue.

Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 5 mies. temu

- nowy Oval, przepiękne artefakty
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

- nowy Xerox

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”