Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4823
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Sightless Pit

Vexatus 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kilka dni temu któryś z użyszkodników forum był łaskaw wrzucić debiut Sightless Pit do szałtboksa i jakoś tak płytka mnie zainteresował i dodałem sobie do sprawdzenia kiedyś tam. Kiedyś tam nadeszło właśnie dzisiaj i chcę bardzo podziękować temu użyszkodnikowi, bo dzięki niemu poznałem kolejny całkiem ciekawy eksperymentalny projekt. "Grave of a Dog" to blisko 40 minut wycieczki w ciekawe i nieoczywiste rejony muzyczne. Nie podejmuję się szufladkowania tej muzyki, bo splata się tutaj tak naprawdę sporo różnych stylów, które tworzą razem całkiem interesująca mieszankę. Z pewnością będę co jakiś czas wracał do tej płyty.

Skład:
Lee Buford The Body, Dead Times, Lorna Doom, Narrow Pathe, ex-Class of Eighty Four, ex-Everyone Asked About You
Kristin Hayter Lingua Ignota
Dylan Walker Full Of Hell, Ramuh

Dyskografia:
2020 - Grave of a DogBC: https://sightlesspit.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/7676413-Sightless-Pit
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 3320
Rejestracja: 6 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Jeden z ciekawszych albumów muzycznych w tym roku. Osobiście kojarzy mi się z dwoma albumami The Body, dokładnie I Have Fought... oraz drugą kolaboracją z Full of Hell, czyli Ascending Mountain of Heavy Light. Nie jest to jednak tak odrażający i chory mariaż dźwięków i dużo w nim takiej dziwnej delikatności i wyciszenia, co nie znaczy, że jest mało niepokojący w całokształcie. I właśnie ta ulotna lekkość przypomina mi wspomniane wyżej pozycje, bo w porównaniu choćby z pierwszą kolaboracją z Full of Hell, jest to wręcz spacerek po łące.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 4823
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 2 lata temu

DiabelskiDom pisze:
2 lata temu
Jeden z ciekawszych albumów muzycznych w tym roku. Osobiście kojarzy mi się z dwoma albumami The Body, dokładnie I Have Fought... oraz drugą kolaboracją z Full of Hell, czyli Ascending Mountain of Heavy Light.
Kristin Hayter z Sightless Pit udzielała się na tym pierwszym albumie w kilku kawałkach, więc w sumie skojarzenie całkiem trafne. :)

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”