Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5362
Rejestracja: 6 lata temu

The Caretaker

pit 2 lata temu

Obrazek
The Caretaker to projekt Leylanda Jamesa Kirby'ego, grający muzykę obejmującą dark ambient, plądrofonię i hauntologię. Początkowo był inspirowany horrorami, zwłaszcza scenami w nawiedzonej sali balowej ze Lśnienia. Później Leyland zdecydował się spróbować oddać w nim stan osób cierpiących na różne schorzenia mózgu, głównie amnezję i demencję. Muzyka prezentowana przez projekt, to w większości mocno preparowane nagrania z lat 30 ubiegłego wieku.

The Caretaker na przestrzeni dwudziestu lat wydał trzynaście dużych albumów. Działalność projektu została zakończona, Leyland zamierza tworzyć pod własnym nazwiskiem oraz innymi pseudonimami.

Muzyka:
BC: https://thecaretaker.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/7734-The-Caretaker
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5362
Rejestracja: 6 lata temu

pit 10 mies. temu

- 10 godzin ambientu na samplach z muzyki elektronicznej lat 90, od Prodigy po wykonawców znanych między innymi z Macro Dub Infection
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 334
Rejestracja: 4 lata temu

blue_calx 10 mies. temu

To stąd ten album z kartonem, który swego czasu był memem. Słuchając takiej muzyki, można zapomnieć na jakim świecie się żyje. Na pewno trafi na listę rzeczy do sprawdzenia, ten pierwszy utwór, nieco sielankowy (śmietankowy) rodzi pewne skojarzenia z Basińskim DLP i Lamentations, po pierwszym i powierzchownym odsłuchu, przez te jakby urwane plamy. Ale im dalej, tym słychać, że gość lubi experymentować.
Nothing inside.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”