Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Gazelle Twin

pit miesiąc temu

Obrazek
Gazelle Twin, czyli Elizabeth Bernholz jest brytyjska piosenkarką tworzącą na styku popu i post-industrialu. Nieszablonowość pomysłów jaką charakteryzuje się jej muzyka oraz szerokie możliwości wokalne sprawiają, że zaczynam myśleć o nie jako o godnej następczyni Kate Bush.

Do artystycznych inspiracji Elizabeth należą między innymi: Björk, Liars, Soap & Skin, The Bug, Henry Purcell, Coil, Massive Attack, Portishead,
Dirty Projectors.

Do tej pory wydała kilka kolaboracji, soundtracków oraz trzy samodzielne albumy. Według mnie dopiero od trzeciego - Pastoral robi się naprawdę dziwnie.

W tym roku wyszła kolaboracja z NYX zatytułowana Deep England. Pozwolę sobie przekleić kawałek swojego posta z innego tematu.

Oto chorały gregoriańskie oraz 110% brytyjski acid folk podane w wygodnej dark ambientowej formie. Dla fanów, a bo ja wiem: Księżyca, Diamandy Galas, C93, pogańskiego okresu Coil, kolaboracji Micka Harrisa z Martynem Batesem.

Muzyka:

Discogs: https://www.discogs.com/artist/2308330-Gazelle-Twin
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

Zaczynam dopiero zabawę z Gazelle. Ha! Głodnemu chleb na myśli.

No ale odsuwając na bok żarty, Pastoral i Deep England, po kilku przesłuchaniach, muszę powiedzieć, zrobiły na mnie duże wrażenie nieszablonowością, na granicy z dziwacznością, nie przekraczając subtelnego miejsca, gdzie muza zamienia się w nieskładny zbiór dźwięków.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

No widzisz @pit, metalowcy się jednak nie znajo, nikt nie pisze, nie zachwala, a przecież PASTORAL się okazuje tak zajebistą rzeczą, że mimo braków finansowych, zamówiłem czarnego placka.

Album ten jest tak przepotężnie pierdolnięty, że aż zaryzykuję stwierdzenie, że albo się zakochasz albo wyrzucisz w kąt, stwierdzając co to za gówno. Cóż, ja się zakochałem.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Nie wiem czy słuchasz Coil, ale jeśli nie, to myślę, że by ci się spodobało. Takie np. Black Antlers.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 3 tyg. temu

To jest też nieźle walnięte

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”