Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Airbrusher

TITELITURY 2 tyg. temu

Takim oto projektem zajął się Franta z Master's Hammer po zarżnięciu jednej z najlepszych kapel BM na świecie. I chociaż znacie moje upodobanie do czeszczyzny, przez to przebrnąłem raz i sądzę, że wystarczy. Dostajemy tu mieszankę popu, EBM, gitar, zaśpiewów, a całość jest tak dla mnie niestrawna, że zacząłem cieszyć się, że MH już umarł, ponieważ mógł podryfować w takie rejony, a wówczas Czesi nagrywaliby po prostu kupy nie wiem dla kogo przeznaczone, sądzę bowiem, że fani elektroniki uznają to za przaśne techno, a metalowcom z kolei będzie tu brakowało... Metalu. Franta zawsze miał inklinacje w kierunku elektroniki, co słychać już na płytach jego kapeli, a w szczególności splitach i epkach, z których zrobił zbiorcze wydawnictwo, niestety dostępne tylko w cyfrowym formacie na bandcampie, a piszę niestety, ponieważ tam jeszcze brzmi to moim zdaniem bardzo dobrze i może być uznane za świetny przykład muzycznego eksperymentu, ale tu pojechał już po bandzie i popuściwszy wodze fantazji, stworzył muzykę w najlepszym razie nijaką, coby nie powiedzieć po prostu nudną. Necrocrocock śpiewa te swoje żartobliwe piosenki z jakąś blondyną, Franciszek robi to i lepiej chyba, żeby tak pozostało. Jeśli MH miałby brzmieć podobnie do Airbrushera, niech spoczywa w pokoju. Wrzucam jako ciekawostkę, wątpiąc aby komuś przypadło do gustu, chociaż te są różne, więc i taki może się napatoczyc, który coś w tej muzyce dla siebie odnajdzie. Ja wysiadam i włączam sobie Jelemnickiego Okultystę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”