Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Re: power electronics, death industrial, harsh noise

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Ładna piosenka z polskim tekstem:

https://www.discogs.com/artist/678413-Vilgo%C4%87
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze: Ładna piosenka z polskim tekstem:
Nie podoba mi się. Za bardzo melodyjne. ;)
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

No kurwa bez przez przesady!!!!!!! Ja czasem pobujam nogą, ale tych melodii to aż tak dużo nie ma ;)
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

- Pan Dominik Fernow wrócił do korzeni, to zdecydowanie jedna z lepszych propozycji Prurient, a użyte efekty i blach upodabniają ten album do starego SPK

- dokumencik
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 9 mies. temu

I ponownie mój umysł zawędrował w rejony dźwiękowej patologii. Wczoraj natchnęło mnie na odrobinę Whitehouse w postaci "Erector" i potem też "Dedicated to Peter Kürten, Sadist and Mass Slayer", którego część leciała przed snem, a druga część dziś rano.

Teraz postanowiłem polecieć dalej kanonem, który już nie pamiętam kto opracował, ale napewno Mikko Aspa zrobił jego zaktualizowaną wersję.

"We Spit on Their Graves" Sutcliffe Jügend pięknie kaleczy uszy przesterowanymi piskami. Ma to urok, bo już mi się spodobało. Co prawda jestem dopiero w połowie, ale podejrzewam że wiele się w tej materii nie zmieni. Dodam jeszcze, że słucham tej abridged wersji co trwa 75 minut. Zdaje się wersja pełna jest jeszcze dłuższa?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 9 mies. temu

Blisko 10 godzin.

Dla zapoznania się z artystycznym obliczem Panów Tomkinsa i Taylora polecam Bodychoke. ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 9 mies. temu

pit pisze: Blisko 10 godzin.
Łohoho, to już dla wytrwałych koneserów takich brzmień.
pit pisze: Dla zapoznania się z artystycznym obliczem Panów Tomkinsa i Taylora polecam Bodychoke. ;)
Nie omieszkam sprawdzić, choć to chyba nieco odmienne oblicze muzyczne.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 9 mies. temu

To też polecam: https://www.discogs.com/Throbbing-Grist ... ase/234047
Wędrowycz pisze:
9 mies. temu
Nie omieszkam sprawdzić, choć to chyba nieco odmienne oblicze muzyczne.
Noise rock z zajebistymi wokalami, taką samą perką oraz wiolonczelą.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 9 mies. temu

Coś tam czytałem sobie ostatnio o tym konkretnym Sutcliffe Jugend, nie wiem w sumie czemu, opinie między innymi jakoby kompilacyjka z tych 10 taśm ssała pałkę, więc jak się podoba, to może warto zostać wytrwałym koneserem i sięgnąć po całość ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 9 mies. temu

Póki co mnie aż tak nie pojebało ;]
(mówi typ co dziś od mniej więcej 7:30 do chwili obecnej cały czas, z krótkimi przerwami, słucha tylko power electronics).

PS: Parę kolejnych perełek w gatunku odkryłem. Wspomniany wyżej "We Spit on Their Graves", a do tego NON "Physical Evidence", LXSS "Twist and Decease", Hunting Lodge "Will" i coś czuję, że to co obecnie leci tj. RJF "Greater Success in Apprehension and Convictions", bo już mi się bardzo podoba, a z całego tego zestawu najbardziej przyjazne słuchaczowi :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 9 mies. temu

Hunting Lodge świetne. Obczaj sobie jeszcze Strom.ec.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 9 mies. temu

pit pisze:
9 mies. temu
Hunting Lodge świetne. Obczaj sobie jeszcze Strom.ec.
Zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy w klimatach noise/power electronics/death industrial jakie dotąd słyszałem :) Ostatnie parę minutek najlepsze, najbardziej hipnotyzujące.

Strom ec. też jest w kanonie z tego co widzę, ale zanim do niego dotrę to chyba ruski rok minie ;) Więc może sobie wrzucę poza kolejką skoro mówisz, że warto.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 mies. temu

Właśnie skończyłem rozpracowywać kompilację "Broken Flag: A Retrospective 1982-1985", na którą trafiłem szperając w tym czego dotąd nie sprawdzałem, a stoi dość wysoko w rankingach entuzjastów. W sumie nie dziwota, skoro mamy tu m.in. Maurizio Bianchi, Mauthausen Orchestra, Controlled Bleeding, Ramleh czy Sutcliffe Jügend (ten akurat w jednym kawałku tylko). Całość trwa prawie 5 godzin (!), więc w moim przypadku podzieliłem odsłuch na 4 części.

Mamy tu industrialne pasaże, power electronics w charakterystycznej odsłonie, a także gdzie niegdzie noisowe jazdy. Sądzę, że dla wielbicieli takich brzmień jest to smakowity kąsek, trzeba tylko zdzierżyć jego długość.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 mies. temu

Gdyby kogoś, to interesowało, to w "England's Hidden Reverse" jest całkiem spory fragment o brytyjskiej scenie power electronics z początku lat 80.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 3 tyg. temu

Forumowy wątek o Reverend Bizarre został ożywiony. A tym czasem Sami reanimuje personę Sir Alberta Witchfindera w dalece odmiennych klimatach.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”