Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4772
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

O.L.D.

Hajasz 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

O.L.D. powinien znać każdy fan grindcore i industrialnej awangardy. Nietuzinkowy projekt i genialny muzyk James Plotkin + reszta.

Zaczynali jako grindcorowy wyziew o wdzięcznej nazwie Regurgitation by po rozpadzie przekształcić się w O.L.D. Od razu zwrócili uwagę szefa Earache, który podpisał z O.L.D. papiery by zespół od razu zbombardował nasze organy słuchowe jedną z najlepszych płyt w historii grindcore zatytułowanej Old Lady Drivers. Od tytułu tej płyty wzięło się też skojarzenie skrótowe zespołu choć do dzisiaj nie wiadomo czy owe jest prawdziwe.

Kolejne płyty to kompletna zmiana stylu na industrialny metal z niesamowitą grą gitary prowadzącej Plotkina i skrzeczącymi wokalami.

Lo Flux Tube po prostu zabija i do dzisiaj nie widać na horyzoncie płyt z takim klimatem. Później ukazały się jeszcze The Musical Dimension of Sleastak i niesamowita płyta z remixami Hold On to Your Face. O.L.D. zakończyło działalność w 1995 roku płytą Formula, która według mnie jest najsłabszą z całej dyskografii. Sam lider J. Plotkin następnie udzielał się w wielu innych projektach i zespołach.

Debiutancka płyta to jeden z nielicznych albumów z Earache, który do tej pory nie ukazał się na CD. Ponoć w obiegu krąży jakiś CD ale jest on taką rzadkością, że niewielu go widziało choć na discogs są jego foty.

Szef Earache na wiele zapytań w sprawie wydania tej płyty na CD ironicznie odpowiedział na oficjalnym blogu, że nie zostanie wydana ze względu na nikłe zainteresowanie!!!

W tamtym roku świat obiegła wiadomość, że owa płyta zostanie w końcu wydana przez Hammerheart Records. Niestety daty sierpień 2016 i listopad 2016 podawane na FB wytwórni ni jak miały się do rzeczywistości. Niedawno pisałem w tej sprawie do szefostwa Hammerheart i otrzymałem odpowiedź maybe 2018 po czym szybki sprawdzian do Earache skąd wiadomość przyszła smutna, że Earache nie sprzedaje praw do materiałów archiwalnych co by się przecież zgadzało o czym przekonała się pewna nasza wytwórnia reklamując reedycję debiutu Vader, do którego nie doszło z w/w powodu.

Skład:
James Plotkin - Guitars, Programming ex-Khanate, ex-Khlyst, ex-Regurgitation, James Plotkin, James Plotkin/Tim Wyskida, Jodis, ex-Atomsmasher / Phantomsmasher, ex-Flux, ex-Hygiene, ex-James Plotkin & Brent Gutzeit, ex-James Plotkin & David Fenech, ex-James Plotkin & Jon Mueller, ex-James Plotkin & Mark Spybey, ex-James Plotkin & Mick Harris, ex-James Plotkin & Paal Nilssen-Love, ex-Jupiter Crew, ex-KK Null / James Plotkin, ex-Lotus Eaters, ex-Namanax, ex-Romance, ex-Shadowcast, ex-Solarus, ex-The Body Lovers / The Body Haters, ex-The Joy of Disease, ex-The Trifid Project, ex-Death Ambient (live), ex-Scorn (live)
Alan Dubin - Vocals Deathstench (live), ex-Khanate, Gnaw, ex-Shadowcast, ex-Vile Stench
▼ Byli muzycy
Herschel Gaer - Bass ex-Nocturnal Fear
Jason Everman - Bass ex-MindFunk, ex-Soundgarden, ex-Stonecrow, ex-Nirvana
John "Something or Other" - Bass
Ralph Pimentel - Drums ex-Regurgitation
▼ Muzycy koncertowi
Martin O'Connor - Bass (1992) ex-Nokturnel
Dyskografia:
1988 - Old Lady Drivers
1988 - Total Hag [demo]
1989 - Colostomy Grab-Bag [single]
1990 - Promo Demo 1990 [demo]
1991 - Lo Flux Tube
1991 - Assück / O.L.D. [split]
1993 - Hold On to Your Face
1993 - The Musical Dimension of Sleastak
1995 - Formula

MA: https://www.metal-archives.com/bands/O.L.D./2179
BC: https://oldladydrivers.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16065
Rejestracja: 6 lata temu

yog 5 lata temu

Przyznam szczerze, że jak niewiele grindcore się przewija w moich głośnikach, tak od Old Lady Drivers nie mogłem się swego czasu oderwać. Świetna zabawa, zajebista muza, mocno zapadające w pamięć przyśpiewki i już wtedy awangardowe podejście. Jak się to dalej rozwinęło - nie miałem póki co okazji sprawdzić, ale z pewnością będą na radarze. Wnioskując po pierwszym albumie - legendarny status kapeli z pewnością nie nad wyrost.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4772
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Cover J. J. Cale odegrany wręcz brawurowo a kawałek z melodią polskiej piosenki dla dzieci Panie Janie Pora Wstać to aż brak słów. A to wszystko na pierwszej płycie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 4692
Rejestracja: 5 lata temu

pit 5 lata temu

Jak dla mnie Formula to najlepszy album O.L.D. za nim plasują się Lo Flux Tube i The Musical Dimension of Sleastak. Jasne to O.L.D. idące w "pop", ale co to za pop...

Szkoda, że Plotkin zgubił(?) nagranie ze wspólnego koncertu z członkami Crass, Coil i Tactile. To musiało być totalne zniszczenie.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”