Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Föllakzoid

Post DiabelskiDom » rok temu

Obrazek
Odkryłem ich jakoś na fali zainteresowania Hawkwindami, Amon Duulami i innymi takimi oraz przy okazji recenzji najnowszej płyty gdzieś w okolicach jej premiery. Doskonałe (z naciskiem na drugi album), psychodeliczne podróżowanie po niebie, kosmische musik w pochmurny, letni dzień. Panowie są z Chile i grają zajebistego space/krauta. Kompozycyjnie drugi album wyróżnia się najlepszymi numerami, chociaż ostatni także jakoś bardzo daleko od niego nie odbiega. W zasadzie tylko debiut jest trochę słabszy od reszty materiałów ale i tak zasługuje na sprawdzenie, chociaż niecierpliwych odsyłam od razu do II.

I dwa teledyski, obydwa z najlepszej Dwójki:

Föllakzoid Full Length 2009
Föllakzoid EP 2011
II Full Length 2013
II RMX remixes 2013
III Full Length 2015
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » miesiąc temu

Nowy, bardzo minimalistyczny i transowy album. Fajniutki.

Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » miesiąc temu

Zajebisty materiał, słucham od dwóch dni regularnie. Zupełnie inaczej to brzmi niż na poprzednikach, ale ciągle bardzo dobrze. Od kosmicznego krauta podkreślanego elektroniką wylecieli wręcz w jakieś minimalistyczne techno i trance'owe bity podkreślone gitarami. Całość trwa godzinę a przez swoją absorbującą i pozornie tylko prymitywną formę zlatuje wręcz w kwadrans. Trzeci utwór to apogeum tego, jak ten materiał brzmi, rozkręcający się, narastający, ubogacany coraz mocniej efektami aż do końcówki a la Popol Vuh, ambientowo-krautowego techno.

Drugi album lubię najbardziej, ale coś czuję, że im więcej będę sobie aplikował najnowszy, to zdanie może mi się lekko zmienić ;)

Wróć do „Rock”