Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

Föllakzoid

#1

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek
Odkryłem ich jakoś na fali zainteresowania Hawkwindami, Amon Duulami i innymi takimi oraz przy okazji recenzji najnowszej płyty gdzieś w okolicach jej premiery. Doskonałe (z naciskiem na drugi album), psychodeliczne podróżowanie po niebie, kosmische musik w pochmurny, letni dzień. Panowie są z Chile i grają zajebistego space/krauta. Kompozycyjnie drugi album wyróżnia się najlepszymi numerami, chociaż ostatni także jakoś bardzo daleko od niego nie odbiega. W zasadzie tylko debiut jest trochę słabszy od reszty materiałów ale i tak zasługuje na sprawdzenie, chociaż niecierpliwych odsyłam od razu do II.

Dyskografia:
2009 - Föllakzoid
2011 - Föllakzoid [EP]
2013 - II
2013 - II RMX [EP]
2015 - Föllakzoid / The Holydrug Couple [split]
2015 - III
2017 - Föllakzoid feat. J. Spaceman ‎– London Sessions [EP]
2019 - I
2019 - A Mixed Tape Made By Föllakzoid [kompilacja]




I dwa teledyski, obydwa z najlepszej Dwójki:




BC: https://follakzoid.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/2144202-F%C3%B6llakzoid
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#2

DiabelskiDom 4 lata temu

Nowy, bardzo minimalistyczny i transowy album. Fajniutki.

Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 4 lata temu

Zajebisty materiał, słucham od dwóch dni regularnie. Zupełnie inaczej to brzmi niż na poprzednikach, ale ciągle bardzo dobrze. Od kosmicznego krauta podkreślanego elektroniką wylecieli wręcz w jakieś minimalistyczne techno i trance'owe bity podkreślone gitarami. Całość trwa godzinę a przez swoją absorbującą i pozornie tylko prymitywną formę zlatuje wręcz w kwadrans. Trzeci utwór to apogeum tego, jak ten materiał brzmi, rozkręcający się, narastający, ubogacany coraz mocniej efektami aż do końcówki a la Popol Vuh, ambientowo-krautowego techno.

Drugi album lubię najbardziej, ale coś czuję, że im więcej będę sobie aplikował najnowszy, to zdanie może mi się lekko zmienić ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 8 mies. temu

Jak widać, każdy ma w chuju ten zacny kapel, więc sam siebie poinformuję, że w listopadzie zespół przyjedzie do Polski na dwa gigi. 04.11 Kraków, Alchemia i 05.11 Warszawa, Voodoo. Planuję odwiedzić warszawski gig.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#5

kurz 8 mies. temu

Brzmi interesująco. Sprawdzę. Jak pyknie, to może spotkamy się w wawie.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#6

kurz 8 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Zajebisty materiał, słucham od dwóch dni regularnie. Zupełnie inaczej to brzmi niż na poprzednikach, ale ciągle bardzo dobrze. Od kosmicznego krauta podkreślanego elektroniką wylecieli wręcz w jakieś minimalistyczne techno i trance'owe bity podkreślone gitarami. Całość trwa godzinę a przez swoją absorbującą i pozornie tylko prymitywną formę zlatuje wręcz w kwadrans. Trzeci utwór to apogeum tego, jak ten materiał brzmi, rozkręcający się, narastający, ubogacany coraz mocniej efektami aż do końcówki a la Popol Vuh, ambientowo-krautowego techno.

Drugi album lubię najbardziej, ale coś czuję, że im więcej będę sobie aplikował najnowszy, to zdanie może mi się lekko zmienić ;)
Spodobał mi się ten materiał, słucham sobie po raz kolejny. Bity całkiem spoko, w połączeniu ze space rockiem brzmi to intrygująco. Wokali za dużo nie ma, co w takim typie muzy mi bardzo odpowiada. Jedyny zarzut jaki mogę postawić to w pierwszym utworze umcyk umcyk na talerzu, ale momentami cichnie i wówczas jest bardzo dobrze.
Dwójkę też przesłuchałem, ale nie wciągnęła mnie tak jak ostatnia. No ale ja lubię techno. Zresztą porządny space rock, to takie techno tylko na rockowo i w kosmosie.
Fajna kapela, ciekawy jestem ich na żywo i prawdopodobnie wybiorę się na koncert w wawie.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#7

DiabelskiDom 8 mies. temu

To sprawdź jeszcze trzeci album, bo tam właśnie jest takie techno, tylko na rockowo i w kosmosie. Również bardzo dobre granie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#8

pit 8 mies. temu

<Sprawdzić czy nie stoner rock>
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#9

DiabelskiDom 8 mies. temu

No, ten z 2019 to z pewnością nie, ale może ktoś się trzysekundowych fragmentów doszuka....

W sumie, to żaden nie :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pit 8 mies. temu

Na razie puściłem III. Trans jest pierwszorzędny. Wywaliłbym wokale, żeby był jeszcze większy.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan 6 mies. temu

Chilijscy szamani z kolejnym wydawnictwem. Kontynuacja tego, co mieliśmy na „I”.

Psychodela w odsłonach wielu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#12

Derelict 6 mies. temu

Super sprawa to ichnie ambient techno z "żywą" perką. Dzięki @DiabelskiDom za polecajkę ich.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 6 mies. temu

To widzimy się na gigu i na chałwie z mrożoną bułeczką przed? 😎
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#14

Derelict 6 mies. temu

A kiedy jaki ich gig i gdzie?
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#15

DiabelskiDom 6 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
8 mies. temu
Jak widać, każdy ma w chuju ten zacny kapel, więc sam siebie poinformuję, że w listopadzie zespół przyjedzie do Polski na dwa gigi. 04.11 Kraków, Alchemia i 05.11 Warszawa, Voodoo. Planuję odwiedzić warszawski gig.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#16

Derelict 6 mies. temu

Jeżeli akurat nie będę miał jakiś kaset do oddania, to może wpadnę.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#17

Molotow 666 5 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
6 mies. temu
To widzimy się na gigu i na chałwie z mrożoną bułeczką przed? 😎
No ja w Krakowie będę. Odziwo akurat zjadę do PL.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#18

DiabelskiDom 5 mies. temu

Dobra, bilet na chłopa przebranego za babę już mam. @kurz @Derelict to jak? Wbijamy wspólnie na transową (hehe) techniaweczkę? Support to jakiś ukraiński technoziomek, zatem może być dobra wixxxa!
Panzer Division Nightwish
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#19

Lis 5 mies. temu

No właśnie się zastanawiałem o co chodzi, czy odszedł chłop i przyszła baba czy jak, a to takie buty.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#20

DiabelskiDom 5 mies. temu

Nowy album zajebisty. Nie wiem jeszcze czy lepszy niż poprzedni, ale ostatni kawałek to z pewnością jeden z ich najlepszych.

Panzer Division Nightwish
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Lis 5 mies. temu

Znam debiut i podoba mi się. Taki fajny kraut bez nadmiernego wydumania, z zajebistą okładką.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#22

DiabelskiDom 5 mies. temu

No te pierwsze dwie też oczywiście bdb, psychodeliczny kraucik z klimatem. Na tych późniejszych to mocno w ambientowe techno poszli.
Panzer Division Nightwish
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Lis 5 mies. temu

Jeśli w sensie że kosmische musik/techno to chwale w ciemno.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#24

DiabelskiDom 5 mies. temu

Dokładnie tak i nie inaczej.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#25

kurz 5 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
5 mies. temu
Dobra, bilet na chłopa przebranego za babę już mam. @kurz @Derelict to jak? Wbijamy wspólnie na transową (hehe) techniaweczkę? Support to jakiś ukraiński technoziomek, zatem może być dobra wixxxa!
Kiedy to i gdzie?

Edit. A widzę 5.11 voodoo wawa.
Wprawdzie po operacji acl jestem, ale już chodzę bez ortezy i kul. Zaraz sprawdzam jak czasowo i jeżeli ok, to kupuję bilet i wpadam. Dam znaka.

Edit 2.
DiabelskiDom pisze:
5 mies. temu
Nowy album zajebisty
Leci drugi kawałek i jest kurwa zajebiście. Trans, trans, trans. Zrobię wszystko, żeby być na koncercie.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#26

DiabelskiDom 4 mies. temu

Pyszna techno wixxxa się odbyła wczoraj. Odegrali cały nowy album, publika gibała się jak pierdolony rezus a lider/ka okazjonalnie brzdąkał/a w gitarkę. Do tego wszystkiego żywa perka i stanowisko DJskie. Pięknie to płynęło, a w tych fragmentach nówki, gdzie na zgrzytające bity wchodzi samplowany głos najlepsze. Sam set grubo ponad godzinę a im dalej w las, tym towarzystwo bardziej się rozkręcało i były tany tany na wesoło panowie i nieliczne Panie :D (nie no, żartuję, obydwu, a może i więcej płci było mniej więcej po równo). Aczkolwiek ubraniowym metaluchem to byłem jednym z może 2-3 na całe towarzystwo.

Trochę kek z merchem, bo mieli po jednej sztuce wszystkiego. Sama wystawka leżała sobie samopas przez cały gig bez kogokolwiek za ladą, już jacyś ludzie podchodzili, pytali kto tu sprzedaje itp, jakaś typiara już się zaczęła wdzięczyć, że sobie rezerwuje (tę, którą ja miałem upatrzoną od początku wieczoru) a ja jakoś tak czułem, że za dużo nie mają, więc zaraz po gigu czujnie hop hyc do stoiska i faktycznie: moja upatrzona to również była jedyna.

Ale koniec końców poprzedni płyt zespołu na placku zasilił moją kolekcję, bo na nią właśnie polowałem już od jakiegoś czasu.
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Rock”