Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Ghost (Szwecja)

#101

DiabelskiDom 5 lata temu

Najbardziej dupa może boleć z tego tytułu, że zarówno debiut, jak i przedostatni album są świetnie napisanymi popowymi hard rockami/heavy metalami a na najnowszej mamy tylko dwa zajebiste numery, z czego obydwa to wcześniejsze single. Taki trochę trailer od Papryka Vege, w którym są najlepsze sceny całego filmu ;)

Jeden z kilku zawodów roku.
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#102

Hajasz 5 lata temu

DiabelskiDom pisze:
5 lata temu
Jeden z kilku zawodów roku.
Chyba jeden z wielu nie wzwodów od dekady. Tffu !!!
GRINDCORE FOR LIFE
schizoid
Posty: 5
Rejestracja: 5 lata temu

#103

schizoid 5 lata temu

Prequelle to najlepszy album Ghosta, po prostu ten zespół nigdy nie był skierowany stricte do fanów metalu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#104

Hajasz 5 lata temu

schizoid pisze:
5 lata temu
Prequelle to najlepszy album Ghosta, po prostu ten zespół nigdy nie był skierowany stricte do fanów metalu.
A to forum dla fanów metalu a nie biesiadnego gówna z wymalowanymi ryjami.
GRINDCORE FOR LIFE
schizoid
Posty: 5
Rejestracja: 5 lata temu

#105

schizoid 5 lata temu

Lepsze biesiadne gówno niż napompowana ociekająca złem sraka krzyczącą naiwne hasełka pokroju "metyl to wojna", swoją drogą też pomalowana, ale bardziej budżetowymi farbkami :lol:
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#106

karp 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Kto się interesował w tamtym czasie szwedzkim heavy metalem czy znał Repugnant, to by raczej usłyszał o Ghoście i bez przebieranek.
A to raczej wąskie grono, bo ile osób zna np. Enforcer, a ile obecnie zna Ghost? Wątpię aby bez wizualnej otoczki zrobili komercyjnie taką karierę jak zrobili. Ghost to taka rockowa Batushka. Wszystko się zgadza, przebieranki - są, niezbyt nowatorska, ale w sumie słuchalna muzyka - jest, afery z członkami zespołu - są, sukces komercyjny - jest. Ghostushka/Batushka BC jak nic. No ale Szwedzi wydali przynajmniej więcej płyt :D
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#107

DiabelskiDom 5 lata temu

Szwedzi wydali przede wszystkim dużo o wiele lepszej muzyki :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#108

Hajasz 5 lata temu

DiabelskiDom pisze:
5 lata temu
Szwedzi wydali przede wszystkim dużo o wiele lepszej muzyki :)
Udał ci się ten żart.
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#109

deathwhore 5 lata temu

No niezły żart, przecież wiadomo, że ni jedno, ni drugie, ni chuj ciekawej muzyki nie wydali.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#110

synu 4 lata temu



Tobiasz dalej bawi się konwencją w najlepsze. I co najważniejsze, wciąż chce się z nim tańczyć 8-)
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#111

mork 4 lata temu

Fajne, ale jako że mam awersję na wszelkiego rodzaju mlaskanie, ciamkanie to przez te jego 'całusy' z pewnością nigdy do tego kawałka nie wrócę.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#112

karp 4 lata temu

Nie sądziłem, że po Opus Eponymous cokolwiek od Ghost mi się spodoba. Od Infestissumam kompletnie straciłem nimi zainteresowanie, a nawet zacząłem szkalować. Tymczasem wjeżdżali z tą EPką "Seven Inches of Satanic Panic" i jeśli dalej pójdą tą drogą to ja jestem kupiony.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#113

Hajasz 4 lata temu

Wspomniana wyżej EP'ka na MA otrzymała zawrotną ocenę 0% i bez znaczenia, że oceniła to jedna osoba.
Ale nie o tym bo kiedy nie ma się nic do powiedzenia to wydaje się płytę z... coverami.
Owe gówno nosi tytuł Waiting For The Night i zawiera 11 coverów dla pryszczatych metalowców.

Obrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#114

mork 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Wspomniana wyżej EP'ka na MA otrzymała zawrotną ocenę 0% i bez znaczenia, że oceniła to jedna osoba.
Ale nie o tym bo kiedy nie ma się nic do powiedzenia to wydaje się płytę z... coverami.
Owe gówno nosi tytuł Waiting For The Night i zawiera 11 coverów dla pryszczatych metalowców.

Obrazek
Nikt nie umie opakować gówna w tak piękne sreberko jak robi to Ghost.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Schoolboy
Posty: 86
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Legnica

#115

Schoolboy 3 lata temu

Jakiś ziomeczek przedstawił Ducha na melanżu i fajne to, nawet panienkom przypasowało. Lajtowe granko, które nie zakłóca imprezki.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#116

yog 2 lata temu

Ghost a popkultura.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#117

Szajtan 2 lata temu

Ghost powraca z nowym singlem Hunter’s Moon.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#118

Szajtan 2 lata temu

Obrazek
Nowy album już 11 marca.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#119

TheAbhorrent 2 lata temu

Wpada w ucho. Chociaż pewnie moim ulubionym albumem pozostanie debiut.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#120

Szajtan 2 lata temu

Trzeci singiel promujący płytę Impera.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#121

Vexatus 2 lata temu



Nawet im to wyszło... :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#122

Hajasz 2 lata temu

Dwa tygodnie minęły od premiery a żaden pizdeuszowaty fan nic nie napisze? Tym razem będzie krótko ale boleśnie. Ghost już nie gra metalu, nie gra nawet rock'a. Ghost obecnie gra popelinę dla całej rzeszy kolorowych chujków. Dotrwać do końca tej płyty musiałem na wspomagaczach a i tak było ciężko. Z resztą co można napisać więcej o zespole, który splituje z innym gównem czyli Volbeat. Płyta tragedia ale marketing zrobi swoje.
Wolę posłuchać Backyard Sessions od Miley Cyrus niż to coś.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#123

Belzebóbr 2 lata temu

Ty chyba kurwa masz za dużo wolnego czasu, że się za takie coś w ogóle bierzesz.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#124

Hajasz 2 lata temu

Podobno szczęśliwi czasu nie liczą.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#125

yog 2 lata temu

Gratuluję, nie słyszałem chyba żadnej całej płyty od dwójki, o ile w ogóle i ją słyszałem całą, nie tylko single. A debiut chyba dalej elegancki hejwiorek bez spiny, ale trochę dawno nie słuchałem. Mimo to, z powodu tego, że Jimmy Kimmel w swoim programie promuje Imperę, to firścika debiutu (w slipcase!) sprzedawać nie zamierzam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#126

CzłowiekMłot 2 lata temu

Ja tam sobie ich odpuściłem po drugiej płycie, na której wlasnie następowała ich przemiana w przaśne okolorockowopolowe granko. Szkoda wielka zmarnowania potencjału z debiutu. Oczywiście mieli później lepsze momenty, ale to tylko pojedyncze utwory na całościowo niefajnych płytach. Najwazniejsze, ze wciąż kasa im się zgadza!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 348
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

#127

blue_calx rok temu

Jestem w stanie przesłuchać (z sentymentu do czasów, kiedy nie wiedziałem co jest grane, a podobały mi się stroje i melodyjność, widziałem też jako support przed Iron/Slayer kilka dobrych lat temu), częściowo pierwszą, drugą i trochę trzeciej płyty.
Reszta to gówno, którego nie jestem w stanie słuchać. Tobiasz nie dość, że zrobił w chuja swój zespół, to jeszcze zdaje się wymienił sobie nawet całą publikę, bo ja nie wiem dla kogo ten dzisiejszy paździerz jest grany. Generalnie wkurwia mnie każda wzmianka w mediach i jego zapowiedzi, że "ło teraz to będzie mroczna, ciężka płyta", po czym leci OST do Peppa Pig.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 574
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Midian

#128

TheAbhorrent rok temu

Mam podobnie. Bardzo lubię debiut, drugą tak sobie, a "Meliora" to już tylko fragmenty. Z dwóch kolejnych podobał mi się tylko instrumental na tej starszej, ale z metalem to akurat nic wspólnego on nie miał.

Jednak jak widać publiczność chce takich właśnie płyt jak ostatnie i Tobias zajmuje coraz większe sale. Zdaje się sam w wywiadach mówił, że wielkie gigi go jarają więc raczej bym się zmiany kursu nie spodziewał. Co do tego, że kolejny album będzie bardziej mroczny to nie musi być kłamstwo - może to dotyczyć np. tekstów, niekoniecznie muzyki.
Obrazek
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#129

karp rok temu

No bo debiut był naprawdę fajnym occult rockiem/proto-heavy w rytmach Blue Oyster Cult i Mercyful Fate. A potem, jak to się mówi "znaleźli swój styl" xD
Ale ja tam się nie dziwię Tobiaszowi (nie licząc może wyruchania na kasę kolegów z zespołu). Jakbym grał muzykę (co się na szczęście nie stanie) i okazałoby się, że moja twórczość, która miała być z założenia dosyć niszowa, nagle jest słuchana przez szersze grono odbiorców, to sam bym się "rozmydlił". Mając do wyboru - do końca być "prawdziwym" i grać muzykę skierowaną do spoconych kuców i muzycznych nerdów, co skutkuje pracą w korpo od pn do pt, żeby w weekend użerać się na koncertach w śmierdzących piwnicach, a grać stadionówę dla mas i żyć z muzyki - to chyba tylko naiwni, wybraliby to pierwsze. Tym samym jako spocony kuc i muzyczny nerd wypadłem z grupy docelowej więc Ghost po debiucie sobie odpuszczam, tak jak i pewnie setka mi podobnych. Tobiasz pewnie wyciera łzy smutku banknotami. Próbowałem nawet tej Impery posluchać, ale to taka tania stadionówa jak Nelsony i inne pop rockowe pomysły z lat 80', tylko jeszcze gorsze i uwspółcześnione. Mogłoby lecieć w Esce.

A no i jeszcze jak pisałem wcześniej - EPka "Seven Inches of Satanic Panic" jest naprawdę fajnie vibe'ującym rockiem z posmakiem 70's, ale to chyba wypadek przy pracy.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#130

Szajtan 11 mies. temu

W maju nowa EP-ka z coverami.
  • See No Evil Television
  • Jesus, He Knows Me Genesis
  • Hanging Around The Stranglers
  • Phantom of the Opera Iron Maiden
  • We Don’t Need Another Hero Tina Turner
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 348
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

#131

blue_calx 11 mies. temu

Tobiaszek skreślony. Czekam jeszcze jak spierdolą Maiden, ten cover Genesis moim zdaniem bardzo słaby, niekreatywny i bez podjazdu do oryginału. No, ale w teledysku 30 cumshotów na twarz księdza, koks, pissing i prostytutki. Poszli ładnie równią pochyłą w dół, a był to taki, zdawać się mogło, zabawny i skromny zespolik, grający w swoją grę, dopóki nie wyszła Meliora.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#132

Zsamot 11 mies. temu

Mi ten kowerek akurat podszedł. Wybór repertuaru naprawdę ciekawy. Ghost nie słucham, ale EP-kę obadam. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#133

Szajtan 10 mies. temu

Ghost coveruje Iron Maiden.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#134

karp 10 mies. temu

blue_calx pisze:
11 mies. temu
Tobiaszek skreślony. Czekam jeszcze jak spierdolą Maiden, ten cover Genesis moim zdaniem bardzo słaby, niekreatywny i bez podjazdu do oryginału. No, ale w teledysku 30 cumshotów na twarz księdza, koks, pissing i prostytutki. Poszli ładnie równią pochyłą w dół, a był to taki, zdawać się mogło, zabawny i skromny zespolik, grający w swoją grę, dopóki nie wyszła Meliora.
No i spierdolili Phantom of the Opera dokładnie tak samo, jak Jesus He Knows Me.

Ta EPka to gówno ojbsrane i zrobione po najmniejszej linii oporu. "Kiedyś nagraliśmy covery i ludziom się podobało, to zróbmy teraz to samo, to sprawdzona strategia marketingowa". I tak średnio przepadałem za Ghost (poza Opus i Seven Inches), ale do niedawna jeszcze mogłoby się zdawać, że Tobias bawi się muzyką, fajnie się to obserwowało z boku, choć gorzej się słuchało. Teraz mam wrażenie, że już mu się nawet nie chce. Fanbase i tak wszystko kupi, nawet jakby nagrał swój cover Jack Daniels&Pizza zapętlony przez 40 minut.
blue_calx
Fallen Angel Of Doom
Posty: 348
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Judaszów

#135

blue_calx 10 mies. temu

@karp Pełna zgoda. Sam Paul Di'Anno stwierdził, że jak już go wszyscy pytają i musi coś powiedzieć o tym coverze, to to, że jest chujowy. Sentyment mam do jakichś starych numerów, ale wrotki zostały już dawno odpięte i szpagaty w studio robią się same.
Nothing inside.
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#136

karp 10 mies. temu

blue_calx pisze:
10 mies. temu
@karp Pełna zgoda. Sam Paul Di'Anno stwierdził, że jak już go wszyscy pytają i musi coś powiedzieć o tym coverze, to to, że jest chujowy.
Tina Turner też chyba usłyszała cover swojego utworu w wykonaniu Ghosta, ale reakcja była znacznie drastyczniejsza niż w przypadku Di'Anno.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#137

pit 10 mies. temu

Muzycznie cover Television jest największą zbrodnią. Co to jest? Późny Van Halen? Dla mnie środkowy okres Voivod jest najlepszym ekwiwalentem Television w metalu. Hanging Around też zarżnęli, brak brytyjskiego cynizmu i ogólne spierdolenie wyziera z tego kawałka.

Wróć do „Rock”