Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Godsmack

#1

Vortex 5 lata temu

ObrazekObrazek Amerykański band groove metalowy.
Czwórka artystów: Sully Erna, Tony Rombola, Robbie Merrill i Tommy Stewart wydała w 1997 roku swój debiutancki album All Wound Up w niezależnej wytwórni EK Records. Później grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Records, która w sierpniu 1998 ponownie wypuściła płytę tym razem pod tytułem Godsmack. Dosyć szybko wielkie sieci handlowe usunęły album ze swoich półek, ze względu na obraźliwą zawartość. Wokół zespołu narastały kontrowersje. Pomimo tego, a może właśnie dzięki tym kontrowersjom album sprzedał się w ponad 4 milionach kopii. Pochodzenie nazwy Godsmack jest od słowa god (bóg) i "smack" (klaps, karcenie), co daje jednoznaczną translację słów na język polski "Klaps od Boga" i oznaczać może karę boską jak i jego pomoc w trudnych sprawach. Ponadto nazwa zespołu została zaczerpnięta od utworu grupy Alice in Chains o tym tytule. Pierwotnie zespół miał się nazywać "Scam" co oznacza "przekręt". W roku 2000 wydali kolejną płytę Awake. Odniosła ona sukces m.in. dzięki takim hitom jak "Awake" i "Greed" oraz utworowi "Going Down", który trafia na soundtrack do filmu "Mission: Impossible II". Na czwartą płytę trzeba było poczekać do roku 2003. Wtedy też do zespołu doszedł Shannon Larkin (grupę opuścił Tommy). Pojawił się wtedy album Faceless. Utwór "I Stand Alone" promował film Król Skorpion, a dwa lata później został wykorzystany w grze Prince of Persia: Dusza wojownika. W tej grze wykorzystano również inny znany utwór Godsmacka - "Straight Out Of Line". Rok później Godsmack wydał akustyczną płytę The Other Side, ukazującą zespół w innym świetle. W roku 2006 wydano płytę IV, która jest kontynuacją poprzednich dokonań Godsmacka.

Dyskografia:

1.All Wound Up (1997)
2. Godsmack (1998)
3. Awake (2000)
4. Faceless (2003)
5. The Other Side (2004)
6. IV (2006)
7. The Oracle (2010)
8. 1000hp (2014)
9. When Legends Rise (2018)

"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Jak tak dalej pójdzie, będziemy niedługo mieli temat o Kid Rocku :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#3

mork 5 lata temu

Godsmack, Korn, Papa Roach, Linkink Park itp. itd. - chyba każdy przechodził przez to w większym lub mniejszym stopniu przy okazji bumu na nu-metal.
Godsmack wybiórczo słuchałem do Faceless. Kilka lat temu z sentymentu byłem na ich koncercie w Łodzi i przyznam, że na żywo robią robotę.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

No jak dla mnie to z tych wszystkich najmniejsza przyjemność z Godsmacka, nawet w tych nieco wstydliwych czasach :P Papa Roach przynajmniej riffy kradł z zajebistych kawałków, Genghis Khana itp. :D Do In the End sobie chociaż na dyskotece szkolnej wolniaczka zatańczyłeś.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pp3088 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
No jak dla mnie to z tych wszystkich najmniejsza przyjemność z Godsmacka, nawet w tych nieco wstydliwych czasach :P Papa Roach przynajmniej riffy kradł z zajebistych kawałków, Genghis Khana itp. :D Do In the End sobie chociaż na dyskotece szkolnej wolniaczka zatańczyłeś.
Zgadza się w zupełności. Najbardziej miałki z tych wielkich nu metalowców, ale miałki nie znaczy najgorszy. Tutaj po prostu przeciętny - ani nie da się go kochać ani nie da się go nienawidzić(no chyba ze hejtujemy cały nu metal dla zasady). Taki trochę bardziej zadziorny hard rock końca tysiąclecia. Do auta nawet ujdzie, chyba że jedziesz sam to wtedy lepiej włączyć normalną muzę.

W sumie nawet jak nie jedziesz sam to znajdą się metalowo-rockowe hity lepsze od Godsmack. Z drugiej strony jednak ktoś może zaproponować by włączyć hip-hop i wtedy jest problem. Żartowałem, wtedy wypierdalasz gościa z samochodu. Szanować się trzeba.

Takie me "ambiwalentne" odczucia względem Godsmacka.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#6

dj zakrystian 4 lata temu

O kurwa Godsmack i nu metal :D Gdzie rezusy w spodniach z krokiem na wysokosci kolan a gdzie hard rock z grungeowymi nalecialosciami i swietnym wokalem? Debiut i Awake zajebiste granie, dalej troche odcinanie kuponow, ale sa dobre numery.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 4 lata temu

Stokroć lepszy jaki Korn, niż nieznośny para-alternatywny pop Godsmack. Nawet jak na tamte czasy, to ze świecą szukać równie płaskiej muzy. Wokal tego typa jest równie wkurwiający, co Disturbed. Chyba nawet gorzej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Stokroć lepszy jaki Korn
Tylko taki kawałek jak choćby I Stand Alone rozpieprza cały dorobek Korn. Z resztą jak można słuchać kiedyś, dziś Korn przecież to jeden z największych metalowych obciachów. Dzisiaj tacy kornowcy uważają się za znawców black czy death metalu a to tylko złudzenie.
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 4 lata temu

Pogodzę Was - jedno i drugie to gówno. Godsmack nieco łatwiej wytrzymać, Korn nieco oryginalniejszy, ale jedno i drugie do spuszczenia w kiblu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pit 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Wokal tego typa jest równie wkurwiający, co Disturbed. Chyba nawet gorzej.
Czy to fizycznie możliwe?
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#11

dj zakrystian 4 lata temu

pit pisze:
4 lata temu
yog pisze:
4 lata temu
Wokal tego typa jest równie wkurwiający, co Disturbed. Chyba nawet gorzej.
Czy to fizycznie możliwe?
Nie.. e.. ee.. eee :mrgreen: Sully Erna ma typowo heteroseksualny wokal, nie wiem co yogiemu w nim nie pasuje.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 4 lata temu

Bo ja fan Queen od wczesnego dzieciństwa ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 4 lata temu

Wrzucania tego do wora z nu-metalem też nie pojmuję, to chyba tylko z powodu faktu, iż wypłynęło w czasach świetności tego drugiego.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#14

Belzebóbr 4 lata temu

Pojebani jesteście, ja sobie śpiewam I Stand Alone po dziś dzień. I jak na koniec wjeżdża Król Skorpion to już jest miazga.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 4 lata temu

O to jeszcze oni się miziali z Królem Skorpionem? Jaki to był żenujący film okrutnie. Z tego typu kina tamtych lat, na łeb bił wszystko inne względem niedojebania, na wszelkich płaszczyznach. Podobnie, jak Godsmack :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Belzebóbr 4 lata temu

To fakt. Dopiero Ridley Scott po latach nakręcił bardziej niedojebany jeszcze film - Prometeusz :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#17

pit 4 lata temu

W ogóle jakim prawem Scott uzurpuje sobie prawo do tłumaczenia mitologi Obcego? Przecież Aliena zrobiła ekipa techniczna od pierwszego podejścia do Diuny, a Scott był dopiero drugim w kolejności wyrobnikiem kręcącym się po planie tych filmów.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#18

Szajtan rok temu

Godsmack wydaje singiel Surrender poprzez BMG.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#19

Szajtan rok temu

Nowym singlem z nadchodzącej płyty Lighting Up The Sky pochwalił się Godsmack.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#20

mork rok temu

Single nie porywają ale z sentymentu płytę i tak sprawdzę.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#21

dj zakrystian rok temu

mork pisze:
rok temu
Single nie porywają ale z sentymentu płytę i tak sprawdzę.
Dawno nie słuchałem Godsmack. Starsze lubie do 4. Te ostatnie jakieś rozwodnione. Popem zalatuje momentami. Para uszła w gwizdek.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#22

Blind rok temu

Dzień dobry. Przyszedłem powiedzieć, że porównywanie wokali Sulliego do wokali Disturbed to jest jakieś nieporozumienie.
Ok, słucham tego zazwyczaj po kilku piwach, ale takie I Stand Alone czy Awake wchodzą wtedy elegancko.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog rok temu

Racja, są być może nawet gorsze!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#24

Blind rok temu

Nie są, kochaniutki. Wokale w Godsmack są bardzo ok. Wokale z Disturbed są meh, meh, MEH.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#25

pit rok temu

yog pisze:
rok temu
Racja, są być może nawet gorsze!!!
Wokale w Godsmack gorsze od wrzasku zarzynanego makaka?
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#26

dj zakrystian rok temu

Blind pisze:
rok temu
Nie są, kochaniutki. Wokale w Godsmack są bardzo ok. Wokale z Disturbed są meh, meh, MEH.
Wokale jak i muzyka w Godsmack, to mix Hetfielda i Staleya, czyli jest dobrze. A raczej było, bo te ostatnie ich dokonania średnio mi podchodzą.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#27

brzask rok temu

Prawda jest taka, że debiut (jak kto woli tyczy się to 'All Wound Up' i 'Godsmack'...bo to i tak ten sam materiał jest) zamiata wszystkimi pozerskimi nu-metalami, które w tamtym okresie zaczęły wszędzie wyrastać jak psie kupy na trawnikach. Dobra płyta i muzycznie ...i tekstowo bezkompromisowa - do tego stopnia, że w tamtym czasie w Stanach na jakiś czas została wywalona ze sklepów i wróciła dopiero ponownie z ostrzeżeniami na pudełkach.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#28

DiabelskiDom rok temu

Mnie to zastanawia czym jest ten hejt na wokale w Godsmack i na sam zespół zresztą umotywowany poza ewentualną historyjką typu "laska w gimnazjum dała mi kosza a bardzo lubiła ten zespół więc postanawiam nienawidzić kapeli przez lata" :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog rok temu

Hejt jest umotywowany wyłącznie chujową muzą, ponieważ żadna laska w gimnazjum nie dała mi kosza.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#30

dj zakrystian rok temu

brzask pisze:
rok temu
Prawda jest taka, że debiut (jak kto woli tyczy się to 'All Wound Up' i 'Godsmack'...bo to i tak ten sam materiał jest) zamiata wszystkimi pozerskimi nu-metalami, które w tamtym okresie zaczęły wszędzie wyrastać jak psie kupy na trawnikach. Dobra płyta i muzycznie ...i tekstowo bezkompromisowa - do tego stopnia, że w tamtym czasie w Stanach na jakiś czas została wywalona ze sklepów i wróciła dopiero ponownie z ostrzeżeniami na pudełkach.
Dokładnie tak jest. Do IV to bardzo dobre granie. Grunge na sterydach. Wokal Sullego jak i on sam, to definicja hetero czada, takiego, co wyrywa najlepsze szmule. Dlatego kukoldarmy i simpy beciaki go nienawidzą😁
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#31

Kozioł rok temu

tam hejt. jednoosobowy hejt to analogia jednoosobowego kultu.
gdyby taki godsmack reprezentował nu metal, to z gatunkiem było by identycznie jak z grunge. Naiwny hejt za młodu, a po latach uczciwe przyznanie się że może nie ekstremalne, ale całkiem konkretne granie. Może nie dla wszystkich, ale co jest?
Ja to bym ich ułożył pomiędzy amerykanską alternatywą, grunge a nu metalem...
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#32

Vortex rok temu

Mocno Godsmackowa ta nowa płyta, dziwi zatem fakt że kapela musi odwoływać koncerty, skoro tłuką stare sprawdzone granie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#33

mork rok temu

Vortex pisze:
rok temu
Mocno Godsmackowa ta nowa płyta, dziwi zatem fakt że kapela musi odwoływać koncerty, skoro tłuką stare sprawdzone granie.
Mam zupełnie odwrotne zdanie bo tak bezpłciowego i nijakiego grania nie słyszałem w ich wykonaniu nigdy dotąd. Kompozycyjnie miałkie, radiowe granie. Końcowy, tytułowy Lighting Up The Sky brzmi jak podkład pod reklamę na Youtube. Do Faceless to był prawdziwy kult. Potem zaczęła się tendencja spadkowa z pojedynczymi przebłyskami, których paradoksalnie Lighting Up The Sky nie ma wcale.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease

Wróć do „Rock”