Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Assassination

Post Canidia » miesiąc temu

Obrazek
Rzuciła mi się w oczy ostatnio jakaś wzmianka o tym, jakoby niemieckie Assassination miało być "podróbą Black Magick SS, ale bardzo dobrą". Nie znając w ogóle tej kapeli zabrałam się za zmianę tego stanu rzeczy, co nie zajęło dużo czasu, gdyż zespół ma zaledwie jednego pełniaka - Circles within Circles, i dwie małe epki - The Impaler i chyba nawet niedostępne na BC Satan's Mercenaries.

Już od pierwszego utworu zrozumiałam, na czym polega ta "podróbkowość" - faktycznie jest tu sporo wspólnych elementów, takich jak chrypkowe, blackmetalowe wokale wrzucone gdzieniegdzie czy klawisze dające psychodeliczny efekt. Nie potrafię natomiast jednoznacznie odpowiedzieć, czy Assassination mnie kupiło - nie ma zachwytu, ale też nie chcę rzucić tym, cyfrowym bo cyfrowym, ale albumem w kąt i już całkiem o nim zapomnieć.

O, szczególnie mogę polecić przesłuchanie Circles within Circles @Hajaszowi - dobrze pamiętam, że to największy fan BMSS na forum? ;)

Dyskografia:
2019 - A mushroom for you [single]
2019 - The Impaler [EP]
2019 - Circles Within Circles

BC: https://assassinationnow.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/7357652-Assassination-3
yog pisze:
5 mies. temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » miesiąc temu

Lodzia przecież to ja wrzuciłem na SB ich płytę!!!

Efekt taki, że wszyscy wielcy fani BM SS nawet tego nie posłuchali a szkoda bo tu nie ma tej wsiurowości i tandety, którą serwują Australijczycy, a która tak urzeka black metalowców od dziesięciu boleści.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

Widziałem to wczoraj i się zastanawiałem czy to jakieś poprawne politycznie Black Magick SS, czy co to jest? :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

yog pisze:
miesiąc temu
Widziałem to wczoraj i się zastanawiałem czy to jakieś poprawne politycznie Black Magick SS, czy co to jest? :p
Widziałeś czy przesłuchałeś?
Hajasz pisze:
miesiąc temu
Lodzia przecież to ja wrzuciłem na SB ich płytę!!!
Rzeczywiście, jak o tym wspomniałeś to mi zaświtało, że to kiedyś wrzucałeś. Tym zabawniej - największy krytykant BMSS chwalący ich "podróbę"! Co będzie następne? Peany na cześć współczesnego black metalu? :>
yog pisze:
5 mies. temu
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » miesiąc temu

Canidia pisze:
miesiąc temu
chwalący ich "podróbę"! Co będzie następne?
Po pierwsze to ich nie chwalę a płytę wrzucałem aby sobie zobaczyć jak można zagrać takie dźwięki aby po ich odsłuchu słoma z pod czapeczki nie wyszła.

U nich dodatkowo sporo black metalu słychać co jest na korzyść i nie uznaję ich za podróbę a jak już mają taką być to w takim razie są lepsi od oryginału, który tylko nadaje się wesołe miasteczka do przygrywania dzieciom kręcącym się na karuzeli z konikami.

Co będzie następne pytasz? Następna będzie Śmierć.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Hajasz pisze:
miesiąc temu
który tylko nadaje się wesołe miasteczka do przygrywania dzieciom kręcącym się na karuzeli z konikami.
Aż się roześmiałam :D
yog pisze:
5 mies. temu
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

Canidia pisze:
miesiąc temu
yog pisze:
miesiąc temu
Widziałeś czy przesłuchałeś?
Tylko widziałem, teraz włączyłem i pewnie Hajaszowi wokal pod Death in June w pierwszym kawałku na Circles Within Circles odpowiada ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » miesiąc temu

Muzyka wydaje się bardziej poukładana od BMSS, ale i tak trzeba lubić retro żeby zostać przy tym na dłużej. Bez wokali byłoby lepsze.
History is'a made at night. Character is what you are in the dark. - Lord John Whorfin
Awatar użytkownika
karp
Master Of Reality

Post karp » miesiąc temu

Dla mnie to strasznie nierówne, z jednej strony mają masę totalnie nudnych i generycznych utworów, a z drugiej ciekawe, groteskowe utwory typu "This Mushroom is For You" czy "Allfather Satan". Można tego posłuchać, ale to wolę sobie po raz setny przekatować "Symbols of Great Power".

A z tworów BM SS podobnych dużo lepiej robi to węgierski Edelweiss (któremu miałem jeszcze na w styczniu 2019 xD). Estetyka podobna, ale muzycznie naśladownictwa za dużo tam nie ma.

Wróć do „Rock”