Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Killing Joke

pit 2 lata temu

Obrazek

Killing Joke zespół post-punkowy założony w 1978 roku w Londynie. Grupa wciąż inspiruje rzesze nowych zespołów, największe piętno odcisnęła na metalu i rocku industrialnym. Covery Killing Joke grali między innymi: Metallica, Nine Inch Nails, Helmet, Godflesh, Behemoth, Fear Factory, a Carcass popełniło "remiks". Do inspirowania się twórczością londyńczyków przyznają się również muzycy Voivod, Slayera (Dave Lombardo), Napalm Death i Tool. W toku kariery Killing Joke wielokrotnie zmieniało brzmienie, od dłuższego czasu bliżej im do metalu niż nowej fali.

Dyskografia:
Killing Joke (1980)
What's THIS For...! (1981)
Revelations (1982)
Fire Dances (1983)
Night Time (1985)
Brighter than a Thousand Suns (1986)
Outside the Gate (1988)
Extremities, Dirt and Various Repressed Emotions (1990)
Pandemonium (1994)
Democracy (1996)
Killing Joke (2003)
Hosannas from the Basements of Hell (2006)
Absolute Dissent (2010)
MMXII (2012)
Pylon (2015)

Muzyka:

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 2 lata temu

Najważniejsze są debiut i dwójka. W sumie to dwójkę lubię nawet bardziej, wybitnie dobry materiał. Potem lekki spad na Revelations i Fire Dances, ale zaraz powracają z mocarną Night Time. Dalej przeżywają chyba swój najlepszy okres bo wydają świetne materiały - Pandemonium, Hosannas From the Basements of Hell oraz Democracy. No i jeszcze self-titled chociaż mnie on nie przekonał.

Dalej znam już tylko Absolute Dissent i bardzo mocno je propsuję.
European Super State to taki bangier że brak mi słów.

Kawał historii muzyki, aż wstyd że nikt się jeszcze nie wypowiedział. W pewnym sensie przyczynili się do rozwoju industrial metalu, poza tym to pionierzy rocka industrialnego i jeden z najważniejszych zespołów post-punk.

Z kolei jako swoje inspiracje wymieniają Motorhead i The Clash :D
"The Clash were starting to use dub influences at the same time we were but in a different way, and we always wanted to sound louder than Motörhead."
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 lata temu

Lubię "Pandemonium", "Hosannas From the Basements of Hell" i "Democracy", ale moim zdaniem "Revelations" i "Fire Dances" zostawiają je w tyle. Zwłaszcza "Fire Dances" to potwornie niedoceniana płyta. Ignorowana chyba tylko dla tego, że jest pierwszą na której Youtha zastąpił Raven. Ten klimat sabatu na wesoło jest nie do podrobienia. Między "Night Time", a "Pandemonium" wydali jeszcze dwa niezbyt udane goth/ synth-popowe albumy i bardzo metalowe "Extremities, Dirt and Various Repressed Emotions".
Z kolei jako swoje inspiracje wymieniają Motorhead i The Clash :D
I Can i Wagnera... Ale Geordie ze swoją grą to spadł chyba z kosmosu.

- Jaz jako popularny celebryta zostaje zaproszony do wygłoszeniu wykład na uniwerku, chyba nie o to dokładnie chodziło władzom uczelni ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

http://www.peek-a-boo-magazine.be/en/in ... joke-2019/ - następny album będzie symfoniczny, w ogóle świetny wywiad
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere rok temu

Jakoś nie napawa mnie to optymizmem - symfoniczny bardzo źle mi się kojarzy. A wywiad z chęcią przeczytam.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Bo black metalowe kapele zwulgaryzowały termin symfoniczny. Swoją drogą, mieli tupet.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Album będzie nagrywany z Orkiestrą Petersburską, a Jaz zna się na muzyce klasycznej. Stawiam że będą to kawałki w stylu "Invocation", a nie druga Metallica S&M.

Przeczytaj. Chyba w żadnym innym wywiadzie nie było tak szczerego wglądu w formowanie i proces twórczy zespołu.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere rok temu

No z tego, co wyczytałem, to może być ciekawie (m.in. wykorzystanie chóralne j. sumeryjskiego oraz Nirvana, przetworzona w symfoniczne nuty mszy żałobnej), choć taka płyta raczej będzie jedynie ciekawostką, jak dla mnie, a nie albumem, do którego będę wracał w miarę regularnie.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Nowy projekt z udziałem Colemana:

Wróć do „Rock”