Decybel
Posty: 56
Rejestracja: 5 lata temu

Slowdive

Decybel 5 lata temu

Obrazek

Zespół został założony w 1989 r. przez Neila Halsteada (gitara, wokal), Rachel Goswell (gitara, wokal), Nicka Chaplina (gitara basowa), Christiana Savilla (gitara) oraz Adriana Sella (perkusja). Ten ostatni wkrótce został zastąpiony przez Simona Scotta, który z kolei w 1994 r. został zastąpiony przez Iana McCutcheona.

Albumy

Just for a Day (1991)
Souvlaki (1993)
Pygmalion (1995)
Slowdive (2017)


http://www.slowdiveofficial.com
https://slowdive.bandcamp.com


Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1471
Rejestracja: 5 lata temu

pp3088 5 lata temu

Poznałem zespół od dupy strony - absolutnie w sposób zdumiewający. Otóż jako nastoletni fan Katatonii bardzo lubiłem utwór Quiet World z Epki Saw Your Drown. Ktoś na last.fm napisał że to w klimacie wczesnego Slowdive. Otóż trafił bardzo w punkt, i te pierwsze materiały Slowdive mnie zaorały - Slowdive, Morningrise, Holding Our Breath no i ten mega cios w postaci Just For A Day. Potem również genialny album Souvlaki. Ostatni Pygmalion nie do końca mnie przekonał - zbyt cichy i prosty jak na Slowdive(chociaż prawdopodobnie się mylę i za mało słuchałem). Nic nie poradzę jak mam ochotę na Slowdive to wiadomo co leci. Nówkę mam na półce, jeszcze nie sprawdzałem ale nie mogłem pominąć w sklepie. Nadejdzie i jej czas.

Generalnie rzecz biorąc Slowdive to jeden z najważniejszych zespołów Shoegaze/Noise Pop/Dream Pop. Obok My Bloody Valentine i Ride najbardziej rozpoznawany zespół sceny. Brytyjczycy zapisali się już w historii muzyki i chwała im za to. Dodatkowo na rateyourmusic.com każdy ich album jest pogrubiony.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Rock”