Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5033
Rejestracja: 5 lata temu

Butthole Surfers

pit 5 lata temu

Obrazek
Butthole Surfers powstało na początku lat osiemdziesiątych w Teksasie. Razem z Sonic Youth, Big Black, czy innym Live Skull zalicza się ich do pierwszej fali w pełni okrzepłego noise rocka, mimo tego oni nigdy nie poczuwali się do przynależności do jakiejkolwiek sceny. Trzeba im przyznać, że jakiekolwiek ramy kiepsko się ich trzymają, potrafili równie dobrze nagrywać para-folkowe piosenki, jak i utwory tonące w elektronice i skrajnie przetworzonych wokalach, korzystać z dwóch zestawów perkusyjnych, waltorni i saksofonów, a ich liczne "covery" Black Sabbath przyprawią o ból głowy nie tylko najbardziej ortodoksyjnych fanów zespołu.

W czasie szczytu możliwości twórczych zespół grał szalone koncerty w czasie których scenę zalewały dym i światła stroboskopów, grupie towarzyszyła naga, kompletnie ogolona tancerka, a za wizualizacje służył między innymi film z operacji zmiany płci puszczany od tyłu. A w tym wszystkim (przynajmniej według mnie) największe wrażenie robił gitarzysta Paul Leary. Facet nie musiał robić nic kontrowersyjnego, sam jego wygląd i sposób poruszania krzyczał, że jego miejsce jest raczej w szpitalu psychiatrycznym niż na scenie.

W latach 90 zespół odniósł niespodziewany sukces komercyjny i nagrał kilka hitów, w jednym z ostatnich wywiadów Paul wspominał, że chcąc nie chcąc poszli na kilka kompromisów ze swoją wytwórnią, z którymi czuje się źle i dla tego grupa nie wydała nowego albumu od 2001 roku. Zamykające dyskografię "Weird Revolution" zawiera sporą dawkę hip-hopu, nie wiem czy można to nazwać sprzedaniem się ponieważ wszyscy w zespole od zawsze byli fanami N.W.A. ;)

Poza graniem w Butthole Surfers członkom zespołu zdarzyło się współpracować z Ministry, Melvins, Psychic TV, Johnem Paulem Jones'em z Led Zeppelin, U2 i wieloma innymi.

Dyskografia:

Psychic... Powerless... Another Man's Sac (1984)
Rembrandt Pussyhorse (1986)
Locust Abortion Technician (1987)
Hairway to Steven (1988)
piouhgd (1991)
Independent Worm Saloon (1993)
Electriclarryland (1996)
Weird Revolution (2001)

Muzyka:Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5033
Rejestracja: 5 lata temu

pit 5 lata temu

- popularny youtuber zajmujący się głównie popem opowiada o jedynym mainstreamowym "hicie" zespołu, w komentarzach niedowierzanie, że grupa istnieje naprawdę ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5033
Rejestracja: 5 lata temu

pit 5 lata temu

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5033
Rejestracja: 5 lata temu

pit 2 lata temu

- nowość wydalnicza
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1309
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Słucham sobie dziś lżejszych rzeczy i już druga płytka tych panów płynie tj, Electriclarryland, chyba najbardziej osłuchana przez mnie.

Świetny, luźny klimat, muza nie wymagająca jakiegoś wielkiego skupienia w odbiorze...w przeciwieństwie do ich kilku innych bardziej wymagających materiałów:)

polecam
'Od dobrych kilku lat...''napuchną mną drzewa'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5033
Rejestracja: 5 lata temu

pit rok temu

O nagrywaniu Independent Worm Saloon.
Gibby did one vocal take shouting into his guitar. He held it out in front of his face and screamed at it. Ha! He was trying to find out if it picked up through the pick-ups, which it kind of did. And that was pretty good.
- John Paul Jones

https://ultimateclassicrock.com/butthol ... rm-saloon/
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5033
Rejestracja: 5 lata temu

pit 3 tyg. temu


Wróć do „Rock”