Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

U.F.O.

#1

Ryszard 6 lata temu

Obrazek
UFO – brytyjski zespół rockowy, powstały w 1969 i grający muzykę będącą połączeniem hard rocka w stylu Led Zeppelin i Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu. Jego twórczość wpłynęła na wiele zespołów heavymetalowych lat 80.

Rok założenia - 17 stycznia 1969
Pochodzenie - Londyn

Wikipedia (pl): https://pl.m.wikipedia.org/wiki/UFO_(zespół_muzyczny)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Lis 6 lata temu



Sentyment. Brytyjskiego hard rocka słuchałem nim jeszcze byłem tego świadomy.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#3

kurz rok temu

UFO 2 flying Space rock. Słucham od kilku dni. Kto nie zna ten pizda do potęgi chuj. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog rok temu

Ja nie znam, znam kolejną i strasznie emeryckie granie z tego jest.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pit rok temu

Wiem że mają nagich Genesisa P-Oriddge'a i Cosey na okładce. Muzyki nie chciało mi się słuchać. Bo to taki space rock, który nie specjalnie jest "space".
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#6

kurz rok temu

Ho!!!!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#7

kurz rok temu

pit pisze:
rok temu
Wiem że mają nagich Genesisa P-Oriddge'a i Cosey na okładce. Muzyki nie chciało mi się słuchać. Bo to taki space rock, który nie specjalnie jest "space".
Space jak cholera
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere rok temu

Ja swoją znajomość ograniczyłem do płyty z hitem wklejonym powyżej i choć słyszałem puszczane w radio ich inne albumy, sam po nie już nigdy nie sięgnąłem.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#9

kurz rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
Ja swoją znajomość ograniczyłem do płyty z hitem wklejonym powyżej i choć słyszałem puszczane w radio ich inne albumy, sam po nie już nigdy nie sięgnąłem.
Okrutny błąd. Dwa pierwsze najlepsze.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pioniere rok temu

kurz pisze:
Pioniere pisze:
rok temu
Ja swoją znajomość ograniczyłem do płyty z hitem wklejonym powyżej i choć słyszałem puszczane w radio ich inne albumy, sam po nie już nigdy nie sięgnąłem.
Okrutny błąd. Dwa pierwsze najlepsze.
Dwa pierwsze w innym stylu, który mi nie pasował tak bardzo przed laty,, a dziś mi już, aż tak nie zależy na takim graniu, po osłuchaniu się z szeroko pojętą muzą z klimatów i wejściu w posiadanie płyt Gong.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#11

dj zakrystian rok temu

Znam tylko ten wklejony numer, Doctor, Doctor. No może jeszcze coś słyszałem. Za to nazwę bardzo dobrze kojarzę, bo pojawiała się w wywiadach z prekursorami NWOBHM jako jedna z inspiracji.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#12

kurz rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
kurz pisze:
Pioniere pisze:
rok temu
Ja swoją znajomość ograniczyłem do płyty z hitem wklejonym powyżej i choć słyszałem puszczane w radio ich inne albumy, sam po nie już nigdy nie sięgnąłem.
Okrutny błąd. Dwa pierwsze najlepsze.
Dwa pierwsze w innym stylu, który mi nie pasował tak bardzo przed laty,, a dziś mi już, aż tak nie zależy na takim graniu, po osłuchaniu się z szeroko pojętą muzą z klimatów i wejściu w posiadanie płyt Gong.
Gong jednak był pozniej
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#13

pit rok temu

Wcześniej, ale Pionierowi chodzi raczej o to, że są lepsi w "kosmos i inne wymiary egzystencji".
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#14

kurz rok temu

Ale to nie ten rodzaj muzy. UFO to nie kosmos tylko hard rock podszyty space rockiem i trochę psychodelią w późniejszym okresie wchodzącym w heavy metal. Gong to kosmiczni jajcarze. Nie ta nisza.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Pioniere rok temu

Co za spekulacje. Hahaha! Muzyka Gong jest jednak bardziej szalona i przez to zdecydowanie bardziej mi podchodzi od pierwszych płyt bohaterów wątku. A gdy ci poszli bardziej w metal, spodobało mi się to kiedyś bardziej, teraz to nawet nie wiem, bo dekady tego nie słuchałem.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#16

Kozioł rok temu

ufo to bliżej nazareth, scorpions czy nawet deep purple, van halen... a nie gong. :D
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#17

pit rok temu

kurz pisze:
rok temu
Gong to kosmiczni jajcarze. Nie ta nisza.
Raczej dyskordianie, tricksterzy. Jajcarze brzmi obraźliwie.
Kozioł pisze:
rok temu
ufo to bliżej nazareth, scorpions czy nawet deep purple, van halen... a nie gong. :D
Dlatego pisałem wyżej, że są space rockowi w zbyt małym stopniu. Nawet jeśli porównywać ich z Hawkwind, który zawiera więcej elementów hard rock i heavy metalu niż Gong.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2023, 11:54 przez pit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Pioniere rok temu

Ja nie porównuje tu bezpośrednio muzy obu kapel. Napisałem, co mi się w pewnym okresie bardziej spodobało, na czyją to rzecz i jakie klimaty porzuciłem zagłębianie się w temat.

Wróć do „Rock”