Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

Talking Heads

#1

pit 5 lata temu

Obrazek
Talking Heads to prawdobodobnie najpopularniejsi wykonawcy post-punka zza wielkiej wody. Bo raczej nie są to Pere Ubu i Television? Styl grupy plasuje się raczej po jaśniejszej stronie nowej fali i gdyby nie solidna dawka egzystencjalizmu, sytuacjonizm oraz psychodeliczne skrzywienie po dziś dzień stanowiliby idealny zespół na lato. Najbardziej charakterystyczny element muzyki Talking Heads stanowią funk rockowe i afrobeatowe wtręty (dyskografię Fela Kuti'ego przestudiowali od deski do deski) oraz unoszący się nad tym wszystkim duch czwartego świata Jona Hassella. Jon należy z resztą do szerokiego grona muzyków współpracujących z zespołem, pozostali to np. Adrien Belew i Robert Fripp z King Crimson, Brian Eno, a także Bernie Worrell (Funkadelic, Parliament).

Muzyka:



[usunięte video: Talking Heads Electric Guitar (HQ)]

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#2

pp3088 5 lata temu

Od "Remain in Light" odbiłem się jak od mało której płyty. Te funkujące, niemalże radosne mierzą moje uszy niczym Jehowi. Niesamowicie irytująca funkowo-psychodeliczna muzyka. Coś strasznego. BRRR.

Sam post-punk całkiem lubię - często wracam do Joy Division, Swans, The Cure, czy bardzo dobrego Publicist UK. Szanuję Interpot, The National i The Wire.

Jest dla mnie i tej kapeli nadzieja? Tylko żadnego funku, błagam.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#3

pit 5 lata temu

Zacznij od debiutu - jest czysty, a potem zobacz na której z następnych będziesz miał dość.
Interpol
Revival apage! ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

pp chyba już się w tej Holandii zadomowił, biorąc pod uwagę, że nazwał Interpol Interpotem ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#5

pp3088 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
pp chyba już się w tej Holandii zadomowił, biorąc pod uwagę, że nazwał Interpol Interpotem ;)
A żebyś kurwa wiedział!

Post do usunięcia xD
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#6

kurz 3 lata temu

Remain The Lights absolutnie cudowny album, bardzo psychodeliczny, zimny i gorący jednocześnie. Poziom Discipline czy Closer, jak dla mnie.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#7

kurz rok temu

Speaking In Tongues piękny materiał. Poziom kolorowej trylogii King Crimson czyli najlepszych ich albumów.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere rok temu

kurz pisze: Speaking In Tongues piękny materiał. Poziom kolorowej trylogii King Crimson czyli najlepszych ich albumów.
Do wspomnianego albumu wszystkie maja podobny, a nawet i wyższy poziom.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#9

kurz rok temu

Kwestia co się lubi. Na pewno wcześniej nie ma słabych momentów. Jednak Remain i Speaking są tak cudownie jedocześnie przebojowe i antyprzebojowe. Te i koncertówka z filmu to najwyższy muzyczny poziom. Olimp.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pioniere rok temu

Koncertówka jest najepszą rzeczą w ich dyskografii.

Wróć do „Rock”