Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Joy Division

pit rok temu

Obrazek
Każdy wie co to Joy Division. Powstało w 1976 roku w UK, pod bóg wie jaką nazwą. Mimo tylko dwóch albumów na koncie, zespół do dziś jest prawdopodobnie najpopularniejszym przedstawicielem post-punka na świecie. Inspirowali się punkiem, proto-punkiem i krautrockiem. Joy Division wyróżniało się charakterystycznym, głębokim głosem wokalisty - Iana Curtisa oraz sekcją rytmiczną w której prym wiódł basista samouk - Peter Hook. Karierę zespołu przerwało samobójstwo Iana Curtisa.

Muzyka:

Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin rok temu

Zna sie,slucha sie,lubi sie.
JD pierwszy raz uslyszalem u mojego przyjaciela ktory byl ich maniakiem.
Powiesil sie dwa i pol roku temu.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Mam nadzieję, że w tym przypadku nie istnieje związek z Curtisem.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Istnieje.

Wieloletnia depresja.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Bardzo lubię, głównie oczywiście arcykultowe Unknown Pleasures znam, ale i Closer i inne wydawnictwo zdarzyło się słyszeć nie raz i nie dwa. Niestety Joy Division gra gatunek, który jest dla mnie o tyle urokliwy, co i męczący. Sam raczej nie słucham, choć oczywiście jako małolat zdarzało mi się w pętli Love Will Tear Us Apart słuchać ;)

Cenię sobie też wysoko późniejszy, pośmiertny projekt muzyków Joy Division - tych żyjących - New Order. Szczególnie ich trzecia płyta to znakomita i nierzadko poruszająca muzyka, a kawałek Elegia dorównuje twórczości samego Joy Division.

PS. Słuchałem ostatnio live Death in June z '82, który brzmi, jakby to grało Joy Division. Oh How We Laughed się nazywa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork rok temu

Kojarzę przez ten numer

Luba często puszczała w samochodzie zdaje się pierwszą płytę.

Jak ktoś nie kojarzy wspomnianego wyżej New Order to wrzucam chyba ich najbardziej znany numer (jakoś niedawno zdaje się był ten cały Blue Monday nawet):

It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Ja żałuje, że nie doszło do nieśmiało planowanej kolaboracji z Killing Joke. Mieszanka ich basów i perkusji kruszyłaby ściany.
Awatar użytkownika
umagon

umagon rok temu

yog pisze:
rok temu
a kawałek Elegia dorównuje twórczości samego Joy Division.

Pierwszy raz usłyszałem ten utwór w świetnej animowanej produkcji pod tytułem More, polecam sprawdzić. Genialne połączenie obrazu i muzyki.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Ano, More bdb, również polecam.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Zespół oskarżany o nazizm, nie potrafił się bronić przed tymi oskarżeniami. Bardzo dobrze wychodziło im granie new romantic czego przykładem jest świetny jedyny singiel Atmosphere. Nie mniej już na zawsze zostanie zapamiętany za utwór They Walked In Line, który tak ochoczo jest przerabiany przez wszelkich kontrowersyjnych artystów.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Znany z kawałka Warsaw? A nie z "She's Lost Control", czy innego "Love Will Tear Us Apart"?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Nie, znany z nazizmu!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Tak samo jak Killing Joke, na debiucie mają kawałek po niemiecku, a w Pssyche pada słowo "nazi" i coś o inżynierii społecznej.
Na koncerty Throbbing Gristle też przychodzili skini i się bardzo, bardzo dziwili.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Przecież sama nazwa Joy Division już była kontrowersyjna a wychwalanie R. Hessa na koncertach nie mniej z tym, że tu można na usprawiedliwienie podać chorobę jednego i głupotę drugiego.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Nie będę zgrywał specjalisty od biografii zespołu. Ale Curtis wychwalał Hessa, czy wspomniał o nim na koncercie? I czy ten kawałek w Control kiedy kopnął skinheada w twarz jest oparty na faktach? Czy jest całkowicie zmyślony?

Ten zespół był zbyt mocno związany z rozmaitymi anarchistami i hippisami, żebym mógł brać takie powiązania na poważnie. A jeśli byłaby to prawda to dziś byłby raczej skreślony przez mainstream i nie kręciliby o nim filmów.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Ale to B. Sumner wychwalał Hessa a nie Curtis.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

A to nie tak ze oni nazywali się Wasaw na samym początku?

Joy Division znam jak każdy, plus, przez kilka lat w pracy bylem zmuszany do słuchania klasyki ogólnie pojętego rocka amerykańskiego i angielskiego. Mój były szef z kolekcja ponad 1tys winyli, stary hippis pamiętający lata 60te, pierwszy Glastonbury Fest, biały album Bitlesow i szok spowodowany tym wydawnictwem, Syda Barretta, Joy Division, Pulp, Roxy Music dalej Eno, Stone Roses, Pixies, Gong, Blur. Dosyc szerokie spektrum... Nawet WIlliam Schatner kurwa hahaha oczywiście dla fazy. Pamiętam na samym początku broniłem honoru metala ale wiadomo, oni wszyscy mieli racje. To od niego a nie nauczyciela historii, znaczenie nazwy zespołu Curtisa. Fajne wspomnienia.

Mgła brzmi trochę jak post punk.

Ze znany piosenek oprócz wiadomego, to kilka na bank znanych, może zapomnianych...

Atmosphere

Shadowplay

Isolation

Prosze kliknac:

https://www.imdb.com/title/tt0421082/

Nt. poglądów: tacy z nich byli xyz jak ze Slayer.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit rok temu

Ale to B. Sumner wychwalał Hessa a nie Curtis.
No dobrze. A mogę prosić o cytat, albo link? Bo wszystko co o tym słyszałem na pewno nie kwalifikuje się do wychwalania.

Lemmy i Ron Asheton zbierali stary niemiecki wojskowy złom i inne tego typu rzeczy. Naziści?
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

@pit nie zajarzyłeś. Oni nie byli nazistami, tylko tak głupio pierdolili a potem nie potrafili się wybronić przed oskarżeniami.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

No bo i przed czym oni się tam mieli bronić, to jak Sex Pistols broniące się z noszenia swasty ;p

@Rysiu zespół nazywał się Warsaw, owszem, a Mgła i KSM mają trochę takiego zimnofalowego feelingu, to prawda.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Jeden szybki rzut oka na zdjecia Ian'a i od razu widac ze byl naziolem: https://www.allposters.com/-sp/Joy-Divi ... 60965_.htm
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Obrzydliwie tak koszulę w spodniach pod żebra nosić.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Pan Efilnikufesin pisze:
rok temu
Jeden szybki rzut oka na zdjecia Ian'a i od razu widac ze byl naziolem: https://www.allposters.com/-sp/Joy-Divi ... 60965_.htm
Chciałbym go zobaczyć wyzywajacego na pojedynek np punkowca Efila... ;) Pewnie na mecze chodzil z tasakiem :D
yog pisze:
rok temu
Obrzydliwie tak koszulę w spodniach pod żebra nosić.
Ty przecież takie same giętkie nogi misia Jogi :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Wróć do „Rock”