Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

Led Zeppelin

kurz 4 dni temu

Obrazek
Obrazek

Czas uzupełnić forumowe tematy o najważniejszą rockową grupę wszechczasów.
LED ZEPPELIN - jeden z niewielu zespołów, dla których rozwój muzyczny był najistotniejszy, przy niezwykłym zachowaniu świeżości i oryginalności.
Klasyka, kanon, niezbędnik dla każdego szanującego się kuca.
Krótki opis najważniejszych albumów:
Led Zeppelin I - CIOS!
Led Zeppelin II- CIOS!
Led Zeppelin III - CIOS!
Led Zeppelin IV - CIOS!
Houses of The Holy - CIOS!
Physical Graffiti - CIOS!
Presence - CIOS!
Trudno się dziwić, że po tak intensywnej walce bokser dalej już tylko się patrzył mętnym wzrokiem dookoła; krótko mówiąc oprócz koncertówki i archiwalnych sesji dla BBC cała niezbyt okazała reszta jest już niegodna uwagi.

Tagi:
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 4 dni temu

Nigdy wiekszym lub mniejszym fanem LZ nie bylem.Dwa,trzy,cztery dni temu czyscilem polki.4 Cedeki mam,wow.Chcialem sobie przypomniec jak grali bohaterzy watku.Odpalilem cos,dziesiec minut,poziewalem,odpalilem inne cos,dziesiec minut,poziewalem.Poszly na kupke ''do sprzedania''.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 4 dni temu

Jak dla mnie świetny zespół z irytującym, ale dającym się znieść wokalistą. No i obok Cream główna inspiracja Black Sabath.

Tu wokale są bardziej męskie:

A tu jakie Earth, Om i Sunn o))):
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 3 dni temu

Legendarna ekipa, ikona rocka z niemal wzorcową dyskografią.
Pierwszy z tych starych zespołów, który zawitał w mych głośnikach i słuchawkach na stałe. Największym sentymentem darzę wypełnioną hitami czwórkę (pierwsza płyta którą kupiłem), dynamiczną dwójkę i Psychical Graffiti, choć długie, to za nic nie chce się dłużyć. W ich twórczości mamy i protoheavymetalowe granie, blues rocka, świetne ballady, czy zupełnie inne motywy jak niemal pop czy inne reagge. W każdym stylu znakomicie się odnajdywali. Stalowy klasyk po wsze czasy.
Z niewymienionych w linkach, niektóre z ulubionych strzałów:

deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 dni temu

Niechęć do Page'a i Planta utrudnia mi skutecznie czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki tych słynnych plagiatorów :D
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 dni temu

deathwhore pisze:
2 dni temu
Niechęć do Page'a i Planta utrudnia mi skutecznie czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki tych słynnych plagiatorów :D
No widzisz, ile ci zabiera z życia osobiste uprzedzenie?
A jedynka, ten plagiat album - jak pierwszy raz usłyszałem, to dosłownie i w przenośni opadła mi kopara. Te „plagiaty” i motywy innych twórców, są tam podane w taki sposób, że nabierają TOTALNIE innego charakteru i wyrazu, niż oryginały. Mój ulubiony album od zawsze.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 dni temu

Być może, ale Led Zep to dla mnie napompowany balon z wokalistą który przy każdej frazie brzmi jakby śpiewał "och, jaki jestem wspaniały". Nie na moje nerwy.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Rock”