Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1853
Rejestracja: 7 lata temu

New Model Army

Blind rok temu

Obrazek

Obrazek

New Model Army to brytyjski zespół założony w 1980 roku, a znany dzięki charyzmatycznemu liderowi, Justinowi Sullivanowi. Najogólniej mówiąc, New Model Army łączy muzykę rockową oraz punkową. Metalowcy z całą pewnością kojarzą utwór The Hunt, który coverowała Sepultura na swoim klasyku Chaos AD. Oprócz tego, o cover pokusił się także np. Anacrusis, który znakomicie odegrał I Love The World. Szczerze mówiąc, to czasem cieszę się, że w okresie nastoletnim słuchałem głównie metalu, ponieważ wciąż mam przed sobą dużo rockowej i punkowej klasyki do poznawania. NMA jest jak najbardziej godne uwagi. Znam jedynie The Ghost of Cain, Thunder and Consolation i Impurity, ale każdy z tych albumów doskonale mi wszedł z prostego powodu - znajduje się na nich masa zajebistych piosenek, napędzanych świetnym głosem lidera, więc moja dalsza penetracja dyskografii Brytyjczyków to kwestia czasu. Forumowe pity na pewno znają, więc chętnie poznam ich opinie.

Discogs: https://www.discogs.com/artist/134825-New-Model-Army
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu

Bardzo dobra kapela. Zarówno wczesne albumy, jak i np. "kryzysowy" Today Is A Good Day. Warto wspomnieć o folk rockowych naleciałościach obecnych w ich muzyce.


Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 7 mies. temu

Post-punk w wersji… symfonicznej. Takie cuda na „Sinfonia”. Materiał został zarejestrowany w berlińskim Tempodromie 15 lipca 2022 roku, gdzie New Model Army i Sinfonia Leipzig, pełnowymiarowa orkiestra pod batutą Corneliusa Duringa, wystąpili wspólnie.

Tu naprawdę wszystko jest na swoim miejscu. Smyczki służą głównie przydaniu klimatu i dramatyzmu. A w większości romantyczne - nawet te czadowe - piosenki New Model Army dużo zyskują w orkiestrowym entourage'u.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

pit 4 mies. temu

Ostatni odkryłem nowe pokłady zajebistości w "Thunder and Consolation". Sullivan jest znakomitym tekściarzem i aranżerem.

Wróć do „Rock”