Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

Blood Red Shoes

#1

Blind 6 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Blood Red Shoes to brytyjski zespół (a raczej duet) grający indie/alternatywny rock, założony w 2004 roku w Wielkiej Brytanii. Steven Ansell (perkusja, wokale) oraz Laura-Mary Carter (gitara, wokale) swój pierwszy długogrający strzał na światło dzienne wypuścili w 2008. Mowa o albumie Box of Secrets, choć bardziej pasowałaby mu nazwa Box of Hits. Płyta zawiera same hity - piosenki, które zabierają słuchacza w energiczną podróż z przystankami na chwilę nostalgii czy melancholii. Proste, przebojowe aranże i połączenie damskich wokali z męskimi sprawiają, że można tej płyty słuchać i słuchać. Dwa lata później ukazuje się jej następczyni, czyli Fire Like This, która jest logiczną kontynuacją drogi obranej na debiucie. Jedynie poziom nieco niższy. Ale tylko trochę. W 2014 ukazuje się trzeci album - In Time to Voices. Uświadamia on słuchaczowi, że mimo zachowania stylu, duet przemierzył dość sporą drogę. Zanikają garażowe wpływy, a wszystko brzmi bardziej profesjonalnie. Z albumów, które od tego duetu znam, do tego wracam najrzadziej, ponieważ okazał się być bardziej stonowany, wyciszony. Znajduje się tutaj jednak świetny singiel Cold. W 2016 Blood Red Shoes wydaje album tytułowy, który jednocześnie zachowuje stonowanie, a jednocześnie idzie w nieco nowym kierunku. Laura zaczyna używać efektów gitarowych podobnych do tych ze stoner rocka i przez to powraca energia z lat wcześniejszych, tyle że w innej formie. Na początku byłem na nie, ale z czasem chwyciło. Równa płyta. Moja druga ulubiona zaraz po debiucie.

Get Tragic i Ghosts on Tape nie słuchałem w całości, ale single były ok.

Omówioną dwójkę Brytoli poznałem na przełomie 2018/19 i uwolnili mnie oni od awersji do indie rocka, która towarzyszyła mi przez wiele lat.








BC: https://bloodredshoes.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/534920-Blood-Red-Shoes
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Rock”