Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets

Myslovitz

Bartz Blaue Reiter 5 lata temu

Obrazek

Horda założona w 1992 roku. Gdzieś tak pod koniec lat 90 i w pierwszej połowie lat 2000 bardzo dużą popularnością cieszył się pewien zespół rockowy ze Śląska. W czasach kiedy Nihil dopiero zaczynał dłubać w muzykę, to właśnie panowie z Mysłowic stali się synonimem śląskiej deprechy, smutku i hałd. W tym smutnym okresie kilkunastoprocentowego bezrobocia, ogólnej biedy grali muzykę dość smutną, posępną ale i przebojową w chuj. Ich najznakomitszymi albumami są wydane w 1999 "Miłość w czasach popkultury" i "Korova Milky Bar" z 2002. Obecnie coś tam jeszcze grają, ale po odejściu Artura Rojka z zespołu, można chyba powiedzieć, że popadli w znaczne zapomnienie.

Szanujecie czy szkalujecie?
nie wiem

Tagi:
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 5 lata temu

Mimo tego, że prawie od zawsze olewałem wszelkiej maści wyziewy soft rockowe, tak w tym przypadku szanuję. Za oryginalność, za ciekawe teksty. Chyba najlepsza z niegdyś popularnych w telewizorni kapel z Polszy śpiewających w języku ojczystym. Tego co nagrali bez Rojka nie było mi dane usłyszeć.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
borsuk
Master Of Puppets

borsuk 5 lata temu

nienawidzę głosu Rojka, jak go słyszę w radiu to natychmiast zmieniam stację.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 5 lata temu

Kiedyś, w czasach nastoletnich moi kumple zasłuchiwali się w Myslovitz i siłą rzeczy też poznałem sporo ich hiciorów. Nawet mi się spodobało, ale takiego grania nie jestem w stanie słuchać na dłuższą metę. Teraz raz na ruski rok sobie odpalam taki jakiś "the best of", który mam u siebie na dysku i to mi wystarczy. Znam jedynie okres z Rojkiem, więc nie wiem jak sobie radzą obecnie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets

Bartz Blaue Reiter 5 lata temu

Bardzo niesłuchalne były utwory śpiewane w języku angielskim. U szczytu popularności zespół spróbował swoich sił na zachodzie czego owocem była nagrana płyta KMB właśnie w narzeczu anglosaskim. Rojek co prawda miał nawet znośny akcent, ale jakoś jego głos kompletnie nie pasował do innego języka niż polski. Na zachodzie raczej przeszli bez echa.
nie wiem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 lata temu

chętnie szkaluję, ale jakieś tam fajne pościelówy mieli. umiarkowana grafomania tekstów zawsze spoko.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor

deathwhore 5 lata temu

CzłowiekMłot pisze:Mimo tego, że prawie od zawsze olewałem wszelkiej maści wyziewy soft rockowe, tak w tym przypadku szanuję. Za oryginalność, za ciekawe teksty. Chyba najlepsza z niegdyś popularnych w telewizorni kapel z Polszy śpiewających w języku ojczystym. Tego co nagrali bez Rojka nie było mi dane usłyszeć.
https://www.youtube.com/watch?v=S6pc7lygrTU
nie nazwałbym tego soft rockiem. numery dzielą się na te które lubię, bardzo lubię, a w tym przypadku - uwielbiam.
Nebiros pisze:
3 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 5 lata temu

deathwhore pisze: https://www.youtube.com/watch?v=S6pc7lygrTU
nie nazwałbym tego soft rockiem. numery dzielą się na te które lubię, bardzo lubię, a w tym przypadku - uwielbiam.
Ten faktycznie jest zajebisty, tekst też bdb. Rojek wspiął się chyba na swoje wyżyny. Czy jest to soft rock...hmm, napewno jest to po prostu współczesny rock, nieco nakierowany na scenę alternatywną, popularną w latach '90tych.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
deathwhore pisze:jest to po prostu współczesny rock, nieco nakierowany na scenę alternatywną, popularną w latach '90tych.
Mniej więcej o to mi chodziło, nie znam się na tych wszystkich podziałach. Kawałek ciekawy, ale to nie do końca moje klimaty. Ostatnio spodobał mi się ten utwór z umierającym już Grechutą:
https://www.youtube.com/watch?v=qKV3KATvl74
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 5 lata temu

Miłość w Czasach Popkultury i Korova Milky Bar to świetne płyciwa, zaorują klimatem i emocjami większość metaluchowych popłuczyn usiłujących być atmosfir, depresiw, i coś tam jeszcze... a poważnie, to Rojek potrafił tworzyć świetne rockowe numery ze szczyptą psychodelii, próżno dziś o takich na dzisiejszej polackiej mainstrimowej scenie
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 5 lata temu

dj zakrystian pisze:
5 lata temu
Miłość w Czasach Popkultury i Korova Milky Bar to świetne płyciwa, zaorują klimatem i emocjami większość metaluchowych popłuczyn usiłujących być atmosfir, depresiw, i coś tam jeszcze... a poważnie, to Rojek potrafił tworzyć świetne rockowe numery ze szczyptą psychodelii, próżno dziś o takich na dzisiejszej polackiej mainstrimowej scenie
kraków z Grechutą rewelacyjny
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Rock”