Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Iluso Records - Australia

#1

Kozioł 3 lata temu

Obrazek
Za fejsbukiem, Iluso Records to niezależna wytwórnia płytowa założona w 2013 roku.
Nasz katalog zawiera nową, kreatywną muzykę najlepszych twórców muzycznych na świecie.
Iluso Records dumnie wspiera i rozsławia muzykę wymykającą się podziałom gatunkowym oraz nieograniczoną ekspresję artystyczną.

Radujcie się.
MC & ÁD


Zakręcona wytwórnia wydająca mieszaniny różnorakie, głównie jazzu z metalem, nie-muzyką, eksperymentami itp itd etc etc...

Poznałem za zasługą płytki Catatonic Effigy która właśnie przez Iluso została wydana. Poznanie powyższego płyctwa otworzyło bandcampowe bramy żądz muzycznego poznania, po przekroczeniu których znalazłem się w muzycznym świecie Alicji z krainy czarów i marów. Proponuję dołączyć o ile lubicie totalnie antynarodową awangardę w muzyce lub formy niepohamowane szablonami tradycji.

****** ****** ******


Colin Marston & Eliane Gazzard


► Pokaż
Parallels of Infinite Perspect is an epic experiment exploring ambience, harsh noise and ritualism through a process of feedback manipulation generated with effects pedals sent to amplifiers and a pitch-to-MIDI converter feeding a player piano (Disklavier). The piano was forced to interpret the feedback (which is fairly abstract in terms of pitch and rhythmic content), creating both deeply mediative and chaotically unpredictable results and comprises four variations on this process:

I. Marston performing feedback and feedback-controlled piano.
II. Marston performing feedback-controlled piano with Gazzard playing the same piano simultaneously.
III. Marston performing feedback and feedback-controlled prepared piano with Gazzard manipulating the preparations and sustain pedal.
IV. Marston performing feedback-controlled piano layered twice simultaneously with Gazzard and Marston sharing sustain pedal duties.
.
.
.

Dominic Lash Quartet


► Pokaż
Lash’s compositional approach traverses the worlds of contemporary classical music and avant-garde jazz. Arrangements of works by Cecil Taylor and 14th century French composer Solage reveal the breadth of Lash’s creative palette.
.
.
.

dMu


► Pokaż
A guttural eruption of sounds from the worlds of avant-garde jazz and death metal, the album moves with the same menacing purpose as the dMu who graces the album cover, taking listeners on a gripping journey to an unknown world where the elements of contemporary creative music are distorted beyond recognition.
.
.
.

Low My Guy


► Pokaż
Iluso Records are stoked to present the third CD to our catalogue ‘Failure to Thrive‘ – a deranged experiment in free improvised noise metal by Australian band Low My Guy. Play this one loud – it is truly mental!
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#2

kurz 3 lata temu

Zaciekawiłeś. Od czego warto zacząć?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pioniere 3 lata temu

Jak dla ciebie od dMu lub Dominic Lash Quartet
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#4

kurz 3 lata temu

Dzięki - jak przesłucham, podzielę się wrażeniami.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#5

Kozioł 3 lata temu

Szczerze.... Ciężko coś od serca polecić bo poruszam się tutaj w rejonach raczej mi obcych, tzn kompletnie dla mnie nowych. To co na wierzchu będzie dobrą wykładnią. Klikaj i próbuj. Lubisz Zorna, Sun-Ra, czy Zappę - tu masz wszystkiego po trochu, do tego z często obecną metalizacją.

Ogólnie spora część projektów wytworni to dzieci dwóch jej założycieli, tj gitarzysty Alvaro Domene i palkera Mika Caratti. Panowie poznali się na uniwersytecie i szybko miedzy nimi zaiskrzyło. Komponowali, grali i mieli bardzo zbieżne upodobania muzyczne: avant-garde jazz, free improvisation, avant-metal, contemporary classical i metal. Widząc metamorfozę XXI wiecznego rynku muzycznego, postanowili skorzystać z dobrodziejstw internetu i założyli Iluso - dzięki czemu zaczęli wydawać/nagrywać z kim co chcą, i jak chcą.

Obok kolaboracji i autorszczyzny, wydaja także innych muzyków (absolutnie mi nie znanych): Lotte Anker, Pat Thomas, Ingebrigt Håker Flaten, Ståle Liavik Solberg, John Butcher, Josh Sinton, Jason Ajemian, Chad Taylor, Rachel Musson, Steve Beresford, Devin Gray, Dominic Lash, Alex Ward.

Catatonic Effigy np to projekt dwóch ww plus basisty Gorguts, Colina Marstona. Warto sprawdzić. Ehnahre, Chaos Echoes, te rejony.

Pozostałe zalinkowane to jak dla mnie rożne wariacje na eksperymentalną i awangardowa muzykę w jazzowym sosie. Nie znam ich jeszcze na tyle by się wypowiadać.... :mrgreen:

Od Alvaro sprawdź np. to ponoć wiekopomne płyciwo... (którego nie do końca rozumiem)



A od Mika (znacznie lepiej bo przyziemniej)



Akurat te dwa twory leżą na mojej osobistej granicy zrozumienia, niebezpiecznie zbliżając się do wrażenia bycia na próbie kilku muzyków grających na raz przypadkowe melodyjki. Troszkę więcej treści, melodii, rytmu i to kupuje, trochę tego zabrać czy wycofać i już kompletnie tego nie rozumiem.




P.S. linki linki linki

https://www.discogs.com/artist/3366385- ... aro-Domene
https://www.discogs.com/artist/2152513-Michael-Caratti
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#6

kurz 3 lata temu

Ciekawie to wszystko wygląda. Ciekawy opis, ciekawe jak muza..

Jedna rzecz tylko mnie niepokoi; jak coś spodoba mi się na tyle, że chciałbym nabyć fizyczniaka, to nie widziałem swojego ulubionego formatu, psiakrew.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#7

Kozioł 3 lata temu

Walić to, sprawdzaj skoro nęci. Dodam że ja najlepszym zachętatorem nie jestem bo brak mi osłuchania i wiedzy w tej dziedzinie sztuki pojebanej. ;)
Turris Babylonica e stercore facta est.

Wróć do „Labele”