Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Bastard Grave

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Zespół Bastard Grave został założony w 2012 roku przez kilkoro maniaków staroszkolnego szwedzkiego brzmienia. Mają na koncie demko z trzema kawałkami i jednego bardzo konkretnego pełniaka "What Lies Beyond" wydanego w 2015 roku.

Od pierwszej chwili obcowania muzyką Bastard Grave od razu wiadomo, że mamy do czynienia z wyznawcami BOSS HM-2. :) Pełniak przynosi 10 kawałków i nieco ponad 40 minut staroszkolnego Death Metalu w świetnym stylu. Zespół jest niestety bardzo mało znany.

Obrazek
Dyskografia:
2014 - Unmarked Grave [demo]
2015 - What Lies Beyond



Skład:
Maria - Bass (2012-present)
Peter - Drums (2012-present)
Andreas - Guitars (2012-present)
Rickard - Vocals (2013-present)
Daniel - Guitars (2016-present)
▼ Byli muzycy
Emil - Guitars (2012-2015)
Sonny - Vocals (2012-2013)
Anton - Guitars (2015-?)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ba ... 3540387825
BC: https://bastardgrave.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/BastardGrave

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Nie wiem, co mnie podkusiło, żeby sprawdzić, ale Bastard Grave proponuje granie na poziomie okładki What Lies Beyond. Niespecjalnie rozumiem, po co się trudzić, by coś takiego wydawać. Pograć se rozumiem, ale takich płyt wychodzi pięćset rocznie. Mnie się zespół jawi jako strata czasu, o ile ktoś nie łyka każdej crustowanej Szwecji jak leci ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

Może ktoś se, w przeciwieństwie do mnie, ceni...



To będzie druga płyta - Diorama Of Human Suffering. 16 sierpnia już. Powyżej kawałek tytułowy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 4 lata temu

Debiutu nie słyszałem ale sprawdziłem nowy album i brzmi to raczej przeciętnie. Kilka kawałków trzyma poziom ale jednak więcej jest takich bez polotu.

Tym razem okładka klimatyczna ale zawartość ledwo dobija do średniego poziomu. Jak słychać grać szwedzki death metal to nie takie proste jak się innym wydaje na poziomie, który daje radość ze słuchania.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 4 lata temu

Ja tam ich bardzo lubię i z chęcią przesłucham nową płytę. Nie jest to zdecydowanie pierwsza liga takich klimatów, ale nie jest te też jakaś kupa. Pierwszy album to był taki bardzo konkretny średniak.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Pierwszy album to był taki bardzo konkretny średniak.
No i raczej tego trzymają się na nowym albumie choć nie powiem jest progres w postaci okładki. Pewnie można posłuchać a nawet podrzeć japę ale z drugiej strony mi szkoda czasu na takie średnie granie poniżej średniej więc raczej poleci na planetę Delete.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Pioniere 4 lata temu

Ja z racji sentymentu do szwedzizny raz, czy dwa przesłuchałem nówkę i nie zamierzam już doń wracać. Debiut swego czasu poleciał podobnie kilka razy, poszedł post na forum do "muzycznej młodzieży" i tyle. Podczas odsłuchu Diorama Of Human Suffering debiut chyba nawet i trochę lepszy minie się wydał, a przynajmniej takie miałem skojarzenie.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere 2 lata temu

O taki 7" splicik z Niemcami z Graveyard Ghoul wyszedł nakładem Lycanthropic Chants w ubiegłym roku

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#9

Szajtan rok temu

Trzeci album zatytułowany Vortex of Disgust pojawi się 10 marca nakładem Pulverised Records.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#10

Vexatus rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
Trzeci album zatytułowany Vortex of Disgust pojawi się 10 marca nakładem Pulverised Records.
No i supcio! :)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan rok temu

Najnowszy album jest być może ich najlepszym osiągnięciem. Te osiem utworów na nim zawartych niesie ze sobą całkiem niezły rozpierdol.Znane ze szwedzkiego death metalu wczesnych lat 90., gitary są dociążone autopsyjną zgnilizną oraz wzmocnione gęstością i niszczącą motoryką Bolt Thrower, mielą bezlitośnie. Różnorodność riffów jest po prostu imponująca,a sposób w jaki przechodzą z jednego w drugi, świadczy tylko o umiejętnościach muzyków w zakresie komponowania. Kawał dobrego i śmierdzącego rozkładem death metalu w klasycznym ujęciu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan 10 mies. temu

Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 13 października 2023 roku w klubie "Liverpool" we Wrocławiu.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”