Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

Mitochondrion

#1

DiabelskiDom 7 lata temu

Obrazek
I znowu Kanada. Pachnąca prehistorycznym złem osadzonym w smolistym death/blacku porżniętym miejscami ambientem. Debiut kruszy kości i gniecie jaja, podobnie jak EPka "Antinumerology".

Dyskografia:
2005 - Mitochondrion [demo]
2006 - Through Cosmic Gaze [demo]
2008 - Archaeaeon
2010 - Rituals of Transcendence / Liimk Halaayt [split]
2011 - Parasignosis
2013 - Antinumerology [EP]
2016 - In Cronian Hour [split]



Skład:
Shawn Hache - Vocals (lead), Guitars (2003-present) Auroch, Irradiate, Night Profound, ex-Archspire, ex-Havoc, ex-Gremory, ex-Chaos Assassin
Nick Yanchuk - Vocals, Guitars, Bass (2003-present) Irradiate, ex-Havoc, ex-Gremory
Karl Godard - Drums, Keyboards (2006-present)
Sebastian Montesi - Bass, Vocals (2013-present) Auroch, ex-Tusk, ex-Abriosis, ex-Garotting Deep (live)
▼ Byli muzycy
Nick Gibas - Bass, Noise (2003-2009) Hierophant, Amnesian
Jesse Anderson - Drums (2003-2006)
Mitch Aramenko - Guitars (lead) (2003-2007) ex-Grounding, ex-Gremory, ex-Horde of Anachron
▼ Muzycy koncertowi
Sebastian Montesi - Vocals, Bass Auroch, ex-Tusk, ex-Abriosis, ex-Garotting Deep (live)
Rob Hamilton - Bass (2011-2012) Havoc, ex-Eclipse, ex-Grimlorn, Night Profound
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mi ... rion/14732
BC: https://mitochondrion.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 7 lata temu

Oba długograje są doskonałe. Świetny miks technicznego black/death metalu, jakże modnego obecnie gruzu i klimatu. Tu wszystko jest podane w odpowiednich proporcjach, nie nuży, mimo dość długiego czasu trwania albumów. Chciałbym zobaczyć ich kiedyś na żywo, to napewno. Jedna z najciekawszych ekstremalnych kapel metalowych na współczesnej scenie.
Odium Humani Generis
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#3

HUMAN 5 lata temu

tyle razy polecano, tyle razy miałem sprawdzić. Jednak lepiej późno niż wcale. Biorę się za MITOCHONDRION, jak Waszym zdaniem wracacie jeszcze czy posłuchałem i wystarczy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Dla mnie to jest ciut granie nad wyrost szczerze mówiąc, szanuję, ale to są takie labirynty i łamańce, że mi się niezbyt chce wracać w tamte rejony po rozłące :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz 5 lata temu

Ja obecnie rzadziej słucham niż w momencie jak poznałem (bo wtedy wkręcali mnie ostro). Mimo wszystko podtrzymuję swoje zdanie opisane w poście trochę wyżej. Aktualnie panowie szykują się do wydania nowego albumu, który oczekuję że rozpierdoli okrutnie, podobnie jak poprzednie dwa. Muzycy nie dość, że mają duże umiejętności i technicznie stoi to na wysokim poziomie, to w dodatku gniotą ciężarem i dowalają do tego klimat. Czego w ekstremalnym metalu chcieć więcej? Może tyle, że ich granie nie jest łatwe w odbiorze, bo nie ma tu hitów do potupania nogą. Tylko pytanie czego się oczekuje od tego typu muzyki jaką panowie wykonują. Powiem tak, jak ktoś lubi Portal, to polubi i tych wykolejeńców.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Podobno panowie na zakończonym właśnie Killtownie haniebnie próbowali sprzedać 3 ostatnie sztuki wyprzedanego winyla po 100 euro. Rozumiem, że to o ostatni chodzi, limitowany do 500 szt., ale na discogs za 1/3 tego średnia, więc trochę nie wiem, czy to z ich strony na serio czy jakiś dziwny żart.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#7

HUMAN 4 lata temu

nowy album by mogli wreszcie nagrać.....
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#8

DiabelskiDom 4 lata temu

Świetne jest to napierdalanie ku chwale apokalipsy życia. Wczoraj wieczorem padło na odświeżenie debiutu i w tej godzinie ze sporym hakiem znajduje się wysyp totalnie zajebistego riffowania w najlepszym, gruzowym guście a jednocześnie pełnego kapitalnej dynamiki i pędu. Ta muzyka praktycznie ani przez chwilę nie buksuje w miejscu, ciosając swe motywy, tylko nieubłaganie przez do przodu a w takich chwilach jak w drugiej połowie numeru Wraithlike chociażby ulatuje w powietrze na pięknej, nośnej gitarze.

Gdzieniegdzie o uszy obijała mi się informacja, że nowy album ma wyjść w tym roku - gdyby okazało się to prawdą, to jest spora szansa, że często będą pojawiać się w sensownych podsumowaniach pod jego koniec. Jeśli pójdą ze swoją muzyką dalej i nie przedobrzą z przesyceniem jej dark ambientem to tak właśnie może się stać.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#9

pit 4 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Dla mnie to jest ciut granie nad wyrost szczerze mówiąc, szanuję, ale to są takie labirynty i łamańce
Łamańce są głównie na debiucie, ponadto moim zdaniem w granicach zdrowego rozsądku.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#10

kurz rok temu

pit pisze:
4 lata temu
Łamańce są głównie na debiucie, ponadto moim zdaniem w granicach zdrowego rozsądku.
W chuj zajebista muza, szczególnie na debiucie, ale Parasignosis też daje radę, wstawki ambientowe robią ekstra klimat, generalnie wszystko tutaj się spotyka pod egidą klimatu, gitary, cała ta połamana rytmika. No i kiedy nowy album?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#11

pit rok temu

Nie wiadomo. Też czekam z utęsknieniem.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#12

HUMAN rok temu

Ponad 10 lat minęło od premiery dwójki , kiedy wreszcie album Prawdy od Nich . Dzisiaj u mnie dzień z kapelami , które albumy wydają raz na ruski rok albo poszły w niebyt .
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#13

kurz rok temu

Obawiam się, że działa tu syndrom dżordża erer martina, czyli mówiąc wprost brak weny.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#14

pit rok temu

Póki co, połowa składu wydaje regularnie albumy pod szyldami Auroch i Egregore.

Wróć do „Death Metal”