Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

Revel In Flesh

#1

Arson 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Revel In Flesh to niemiecka załoga grająca death metal, która powstała w 2011 roku z inicjatywy Ralfa Haubera. Nazwę wzięli od utworu Entombed, a jakże! Nietrudno zatem zgadnąć, że jest to death metal łojony głównie na modłę szwedzką, ale jak sami twierdzą, są kapelą, która powstała, by oddać hołd klasycznemu europejskiemu stylowi grania śmierć metalu z lat 90. Początkowo był to duet, jednak z czasem formacja rozrosła się do pięciu grajków (każdy z nich przyjął ksywę, która jeszcze bardziej utożsamia ich ze sztokholmską sceną).

Na swoim koncie mają cztery pełnowymiarowe krążki - w tym ostatni z ubiegłego roku - oraz całą masę splitów. Pierwsze dwa albumy wydali nakładem FDA Records (dawniej Rekotz), następnie przeszli do Cyclone Empire i pod ich banderą wypuścili "Death Kult Legions" oraz ubiegłoroczny, świetny "Emissary of All Plagues". Podpisali chyba również jakiś dożywotni kontrakt z Danem Swano, który zajmuje się masteringiem każdego długograja oraz z Juanjo Castellano odpowiadającym za oprawę graficzną. I bardzo słusznie.

Skład:
Gotzberg - Bass ex-Deathvastation, ex-Demonised (Ger)
Herrmannsgard - Guitars ex-Deathvastation, ex-Hacksore
Maggesson - Drums, Guitars (lead) (2011-present) Apophis, Dawn of Dreams, Rotten Pope
Haubersson - Guitars, Bass, Vocals (2011-present) Heads for the Dead, ex-Immortal Rites
Henriksson - Drums (2017-present) DarkSoul, XES, Todtgeweiht, ex-Blood Torrent (live)
▼ Byli muzycy
Vogtsson - Drums (2012-2017) Graven, Nekrovault, ex-Chaosreign, ex-Nocti Vagus, ex-Nordwind, ex-Totenreich
▼ Muzycy koncertowi
A.J.R. - Drums (2017) Blind Allegiance, Motörcult, Sacroscum, Vomiting Goat, Niht (live), ex-Blackevil (live)
Dyskografia:
2012 - Deathevokation
2012 - Within the Morbid Ossuary [split]
2013 - Manifested Darkness
2014 - Corpus Obscuria [split]
2014 - Imperial Anthems No. 13 [split]
2014 - The Deathkult EP [split]
2014 - Revel in Flesh / The Dead Goats [split]
2014 - Death Kult Legions
2015 - Death Campaign / The Ending in Fire [split]
2015 - Eyeless Ghoulish Horror [split]
2016 - Dragged into the Obscure [split]
2016 - Emissary of All Plagues
2017 - Beyond the Gates… Death Awaits [split]
2017 - Live from the Crypts of Horror [live]
2018 - Relics of the Deathkult [kompilacja]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Re ... 3540343294
BC: https://revelinflesh.bandcamp.com/music
BC: https://cycloneempire.bandcamp.com/music
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#2

Hajasz 6 lata temu

Dzisiaj spędziłem z nimi większość dnia. Cholernie przyjemnie się słucha ich płyt a zwłaszcza drugiej najbrutalniejszej, gdzie wokale masakrują po całości.

Najnowsza niezła ale wyraźnie słychać zmiękczanie grania bo miałem wrażenie jakbym słuchał sentencedowy Amok. Melodie się ścielą na tej płycie tak od połowy i wokal bardzo podobny. Oby to tylko taki jeden raz bo inaczej na następnym albumie w kolejce do oddania hołdu będzie Army Of Lovers.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#3

Arson 6 lata temu

A co powiesz na temat trzeciego albumu?
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 6 lata temu

Arson pisze:
6 lata temu
A co powiesz na temat trzeciego albumu?
Napisałem we wcześniejszym poście.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#5

Arson 6 lata temu

Liczyłem na jakieś konkrety, bo - jakby nie było - wyróżnia się nieco na tle pozostałych, chociażby w kwestii brzmienia. ;)
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 6 lata temu

Arson pisze:
6 lata temu
Liczyłem na jakieś konkrety, bo - jakby nie było - wyróżnia się nieco na tle pozostałych, chociażby w kwestii brzmienia. ;)
No napisałem, że najmiększa ze wszystkich, najbardziej przebojowa. Mocno inspirowana Sentenced z płyty Amok zwłaszcza druga połowa płyty.

Wokale też uległy złagodzeniu co nie zmienia faktu, że bardzo podoba mi się ta płyta tylko mam obawy w jaką stronę zmierza Revel In Flesh bo jak słychać choćby na dwójce przywalić potrafią do pieca.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Fingolfin
Posty: 33
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#7

Fingolfin 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Arson pisze:
6 lata temu
Liczyłem na jakieś konkrety, bo - jakby nie było - wyróżnia się nieco na tle pozostałych, chociażby w kwestii brzmienia. ;)
No napisałem, że najmiększa ze wszystkich, najbardziej przebojowa. Mocno inspirowana Sentenced z płyty Amok zwłaszcza druga połowa płyty.

Wokale też uległy złagodzeniu co nie zmienia faktu, że bardzo podoba mi się ta płyta tylko mam obawy w jaką stronę zmierza Revel In Flesh bo jak słychać choćby na dwójce przywalić potrafią do pieca.
Najnowsza to "Emissary Of All Plagues". Bo, nie wiem czy ogarnąłeś, ale od zeszłego roku mają cztery albumy. Więc o trzeciej nie wspomniałeś. :P Albo pomyliłeś trzecią z czwartą i najnowszej nie znasz. :P
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 6 lata temu

Pisałem o najnowszej. Faktycznie mają cztery coś źle policzyłem. W takim razie aby była jasność Deathevokation kult absolutny, druga to ta którą faktycznie pominąłem mocno średnia. Absolutny killer Death Kult Legions i oczywiście najnowsza, z którą obecnie walczę.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#9

Arson 6 lata temu

Obrazek

Raptem kilka dni temu nakładem War Anthem Records ukazała się kompilacja "Relics of the Deathkult", na której zawarto wszystkie utwory z dotychczas wydanych splitów - 11 utworów, niespełna godzina kultu śmierci. Okładkę wykonał - jakżeby inaczej - Juanjo Castellano Rosado.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#10

Arson 6 lata temu

Całość do odsłuchu na ichnim bandcampie:

"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 4 lata temu

Taki splicik z Temple of Void z wczoraj:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#12

TITELITURY 4 lata temu

Szkoda, że nie jestem metalowcem i nie zbieram takich splitów. Kupiłbym choćby ze względu na zajebistą okładkę i Temple of Void, które uwielbiam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#13

Arson 4 lata temu

Obrazek

Nakładem War Anthem Records ukaże się piąty pełnowymiarowy album Revel In Flesh. Premiera "The Hour of the Avenger" datowana jest na 6 grudnia tego roku. Okładkę wykonał nie kto inny jak Juanjo Castellano Rosado.

Tracklista:
1. The Hour Of The Avenger
2. My Trial
3. Blood Oath
4. The Nihilistic Nothingness
5. Sky Burial
6. Deathblow
7. Pervitin Speed Kill
8. The Wayfarer
9. Skull Sacrifice
10. The Nightbreed
11. Rock Out (Motörhead Cover)
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#14

Hajasz 4 lata temu

Jak będzie utrzymany poziom poprzedniczki to będzie zajebiście. Za okładkę to się kurwa karny jeżyk należy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#15

Arson 4 lata temu



Po tym wałku nieśmiało mogę wnioskować, że poziom poprzedniczki może zostać utrzymany. Ale poczekamy, posłuchamy... bo, jak wiadomo, jedna jaskółka wiosny nie czyni.
"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#16

Szajtan 2 lata temu

Revel In Flesh poinformowali kilka dni temu, że po prawie dekadzie wspólnej gry ich szeregi opuszcza basista Gøtzberg aka Sebastian. Jak sam tłumaczy
wiele zmieniło się w moim życiu w ostatnich kilku miesiącach, wiele rzeczy wymaga więcej uwagi niż wcześniej i nie mogę już poświęcić Revel In Flesh tyle czasu ile ten zespół wymaga
Ogłosili kilka dni później jego następcę - jest to niejaki Jonasson, który ostro pracuje na próbach bowiem już jutro wystąpić ma z zespołem na Party.San Herbstoffensive II w niemieckim Weimarze.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”