Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Thou Shalt Suffer

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Thou Shalt Suffer to utworzony pod koniec lat 90-tych XX wieku norweski zespół wykonujący świetny klimatyczny Death Metal.

Początkowo Thou Shalt Suffer był normalnie funkcjonującym zespołem, w którego skład wchodziły między innymi takie osobistości norweskiej sceny jak Ihsahn, Samoth i Ildjarn. Po jakimś czasie zespół przekształcił się w jednoosobowy projekt Ihsahna, a styl zmienił się na Ambient/Neoclassical.

Oprócz jednego ambientowego pełniaka zespół pozostawił po sobie także 2 demosy i świetną EPkę "Open the Mysteries of Your Creation". Warto wspomnieć, że również demówki trzymają bardzo wysoki poziom. Pomimo ewidentnie deathmetalowej stylistyki zespół nie bał się korzystać także z klawiszy, które wykorzystywane były bardzo oszczędnie i nadawały muzyce bardzo specyficzny klimat.

Moim zdaniem materiały Thou Shalt Suffer są dużo lepsze, niż to co panowie Samoth i Ihsahn zaprezentowali kiedykolwiek pod szyldem Emperor - zapewne będę raczej dość odosobniony w tej opinii. :) Jeśli ktoś nie zna to szczerze polecam! :)

Obrazek
Skład:
Ihsahn - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards (1991-?) Emperor, Ihsahn, ex-Hardingrock, ex-Peccatum, ex-Zyklon-B, ex-Embryonic, ex-Xerasia, God of Atheists, ex-Satyricon (live), ex-Revolution Harmony
▼ Byli muzycy
Ildjarn - Bass (1991) ex-Ildjarn, ex-Ildjarn-Nidhogg, ex-Sort Vokter, ex-Nivlheim, ex-Emperor (live), ex-Fast Breeder, ex-Myristic, ex-Spina Bifida, ex-Zyltelab
Samoth - Bass, Guitars, Drums (1991) Emperor, The Wretched End, Scum, ex-Zyklon, ex-Zyklon-B, ex-Embryonic, ex-Xerasia, ex-Arcturus, ex-Gorgoroth, ex-Satyricon, ex-Conspiracy, ex-Fast Breeder, ex-Notodden All Stars, ex-Spina Bifida, ex-Zyltelab
Ronny Johnsen - Drums (1991) ex-Embryonic, ex-Xerasia
Thorbjørn Akkerhaugen - Drums, Bass (1991) ex-Zyltelab


Dyskografia:
1991 - 4-track rehearsal [demo]
1991 - Open the Mysteries of Your Creation [EP]
1991 - Into the Woods of Belial [demo]
1997 - Into the Woods of Belial [kompilacja]
2000 - Somnium



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Th ... uffer/2720
BC: https://candlelightrecordsuk.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 5 lata temu

Miałem na kasecie ten ambientowy już album... Cóż rzecz, ciekawa muza, ale jakoś hiper mnie nie porwało. Resztę obadam. Bo już nic nie pamiętam.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 5 lata temu

Składak demówek "Into The Woods Of Belial" bardzo dobry, umiejętnie potrafili wymieszać death metal z klawiszami, żeby dodać klimatu. "Somnium" było w miarę dobre, ale już mnie tak nie porwało. Z takich neoclassicali to wolę zdecydowanie Profanum ;) Napewno nie zgodzę się z opinią, że to co nagrało Thou Shalt Suffer lepsze od wszystkiego co nagrali pod szyldem Emperor, ale wiadomo gusta są różne. Fajowe są foty z okresu działalności tej kapeli.

Swoją drogą "Somnium" chyba sobie nawet teraz odświeżę, bo widzę że pominąłem ten materiał przy odświeżaniu norweskich wydawnictw z 2000 r.

O i takie coś znalazłem na jewtube:

Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 5 lata temu

Słyszałem wielokrotnie i nie zostało mi nic w pamięci po tym Thou Shalt Suffer. Jak dla mnie to nie mniejsza nuda, niż Emperor, a wręcz przeciwnie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 5 lata temu

A ja tam Thou Shalt Suffer uwielbiam, a Emperor jakoś wcale mnie nie grzeje...
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 5 lata temu

Ja posiadam jeszcze tzw. advance tape, na którym jest 5 kawałków, które miały się znaleźć na debiutanckim albumie jeszcze z death metalem.

Bardzo żałuję, że ten nigdy nie został wydany bo zapowiadało się ciekawie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#7

Ryszard 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Ja posiadam jeszcze tzw. advance tape, na którym jest 5 kawałków, które miały się znaleźć na debiutanckim albumie jeszcze z death metalem.

Bardzo żałuję, że ten nigdy nie został wydany bo zapowiadało się ciekawie.
Zrób mi flaka czy mp3 albo wrzuć gdzieś- chętnie se poslucham w dobrej jakości ;)

Albo napisz skąd żeś ściągnął...


Bardzo dobre jak na tamte lata granie, klawiory podobnie jak w Nocturnus powodowały że za dzieciaka czułem jakbym obcował z czymś nadzwyczajnym hahaha. Teraz nie robi to żadnego wrażenia ale muszę przyznać że te stare deathowe kompozycje wciąż się bronią... bo łączyć riffy w spójną całość młodzi sataniści niewątpliwie już potrafili.

Muzycznie gdzieś pomiędzy Nocturnus, Demilich a Grave i Tiamat za cięższych czasów.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 5 lata temu

Ja to dostałem od Samoth'a wiele lat temu. Swoją drogą to parę lat później kiedy zapytałem go co z albumem to z tego co zrozumiałem materiał został nagrany ale Ygg czyli Ihsahn coś zaczął "gwiazdorzyć" i stwierdził, że nie czuje tego materiału więc nie zostanie wydany. Podobno cały czas jest w posiadaniu taśmy matki ale widząc co obecnie nagrywa to pewnie ten album nigdy nie ujrzy światła dziennego.

W necie szukałem tego ale nie znalazłem a jako, że to jest na kasecie to nie ma szans na mp3 czy inne flac.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#9

Ryszard 5 lata temu

A daj jakieś tytuły utworów czy coś bo oni w sumie zrobili w 1991r ichnszą wersję Woods.... Pięć kawałków tak jak pisałeś... Może to to z dobudowaną historią?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#10

Hajasz 5 lata temu

Tytułów brak. Tylko Track 1-5. Dwa kawałki to na 100% przerobione wersje z demo ale trzy pozostałe to albo tak przearanżowane wersje albo kompletnie nowe numery bo nawet wokalnie nie pasuje nic.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

Wędrowycz 5 lata temu

Kurna @Hajasz tak potrafisz zaciekawić tymi materiałami niepublikowanymi (szczególnie mnie pod kątem norweskich rzeczy), że aż mam ochotę tam się kiedyś do Ciebie wybrać do Opola i zrobić sobie taką kilku godzinną rundkę, żeby choć raz posłuchać jak te rzeczy brzmią :)

Szkoda jeno, że nie masz jak z tego porobić ripów jakiś.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#12

Hajasz 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Szkoda jeno, że nie masz jak z tego porobić ripów jakiś.
Też mnie to wkurwia bo mam kilka demo, gdzie wyblakły nazwy i sam już nie wiem co to za zespoły.

Co najgorsze w wieży deck kasetowy umarł lata temu więc kasety leżą i czekają na lepsze czasy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#13

Ryszard 5 lata temu

Trzeba złożyć się na decka ;) Kasa musi się zgadzać ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#14

Wędrowycz 5 lata temu

Niepublikowane materiały muszą się zgadzać ;) to przede wszystkim.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#15

Vexatus 4 lata temu




Nie wiem jak można tego materiału nie lubić. :) Wreszcie sobie sprawiłem EPeczkę i teraz będę katować pewnie z pół dnia. :) "Open the Mysteries of Your Creation" kasuje klimatem wszystkie materiały Emperor...

Wróć do „Death Metal”