Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Insomnium

#1

Vortex 7 lata temu

Obrazek
last.fm pisze:Insomnium powstało latem 1997 roku. W małym mieście Joensuu, zlokalizowanym we wschodniej części Finlandii, czterech młodych mężczyzn stworzyło kapelę metalową.

Od samego początku było jasne, że zespół ten będzie tworzył muzykę brutalną, ale melodyjną, pełną kontrastów i ze zmienną atmosferą.

Zaczerpnęli z ulubionych zespołów te aspekty, które uważali za najlepsze i nadali im nowy kształt. Wynikiem było połączenie melodyjnego skandynawskiego death metalu i tradycjonalnych fińskich dźwięków. Teksty opierały się na smutnych, sennych opowieściach o miłości i śmierci, które zwykle były uznawane za część fińskiej natury. Często też odwoływały się one do fińskiego folkloru oraz literatury światowej.
Skład:
Niilo Sevänen - Bass, Vocals (1997-present) ex-Watch Me Fall
Markus Hirvonen - Drums (1997-present)
Ville Friman - Guitars (1997-present), Vocals (clean) (2011-present) ex-Enter My Silence, ex-Arrival
Markus Vanhala - Guitars (2011-present) I Am the Night, Malpractice, Omnium Gatherum, ex-Gore Penetration, ex-Manitou, ex-Diablo (live), ex-Pressure Points (live), ex-Seer of Curses
Jani Liimatainen - Guitars, Vocals (clean) (2019-present) Cain's Offering, The Dark Element, Omnium Gatherum (live), ex-Graveyard Shift, ex-Tricky Means, Kotipelto & Liimatainen, Sydänpuu, ex-Altaria, ex-Sonata Arctica, ex-Paul Di'Anno (live), ex-Dream Asylum
▼ Byli muzycy
Tapani Pesonen - Drums (1997), Guitars (1997-1998)
Timo Partanen - Guitars (1998-2001)
Ville Vänni - Guitars (2001-2011) ex-Watch Me Fall, ex-Hateform
▼ Muzycy koncertowi
Aleksi Munter - Keyboards ex-Empyrean Bane, ex-Swallow the Sun, ex-Trollheims Grott, ex-Funeris Nocturnum, ex-Random
Tuomas Jäppinen - Guitars (2011) ex-Enter My Silence, ex-Captivity
Mike Bear - Bass, Vocals (2015) ex-Artisan, ex-Shadow Projector, Crazy Train, Pretentious, Shivaji's Riffs, Andrew Starry (live), The Desert Junes (live), ex-Prototype, ex-Rise (live), ex-Inhuman Visions, ex-Stormhaven
Nick Cordle - Guitars (2015), Guitars, Vocals (clean) (2018) Omnium Gatherum (live), ex-Arch Enemy, ex-Arsis, ex-Sanctuary (live), ex-ThisMeansYou
Kari Olli - Guitars, Vocals (2015) De Lirium's Order, ex-Damaging Fallout, ex-Neverend, ex-Pressure Points
Jani Liimatainen - Guitars, Vocals (clean) (2015, 2017-2019) Cain's Offering, The Dark Element, Omnium Gatherum (live), ex-Graveyard Shift, ex-Tricky Means, Kotipelto & Liimatainen, Sydänpuu, ex-Altaria, ex-Sonata Arctica, ex-Paul Di'Anno (live), ex-Dream Asylum
Dyskografia:
1999 - Demo 1999 [demo]
2000 - Underneath the Moonlit Waves [demo]
2002 - Candlelight Collection Vol 5 [split]
2002 - In the Halls of Awaiting
2004 - Since the Day It All Came Down
2006 - Above the Weeping World
2009 - Where the Last Wave Broke [EP]
2009 - Across the Dark
2011 - Weather the Storm [single]
2011 - One for Sorrow
2013 - Ephemeral [EP]
2014 - While We Sleep [single]
2014 - Shadows of the Dying Sun
2014 - The Candlelight Years [boxed set]
2015 - Out to the Sea / Skyline [split]
2016 - Winter's Gate
2019 - Heart like a Grave
2021 - The Conjurer [single]
2021 - The Reticent [single]
2021 - The Antagonist [single]
2021 - Argent Moon [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Insomnium/2332
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 7 lata temu

Nie będę obiektywny, po prostu kupuję tę kapelę w całości. Ostatni album nieco mnie zwiódł. Ale najważniejsze, że kapela ani myśli iść w komercyjniejsze rejony. grają w swej niszy. i chwała im za to.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#3

Vortex 7 lata temu

To prawda, naczytałem się o jakiś konceptach, pozamykaniu w górach podczas nagrywania, więc wyobraźnia zaczęła szaleć, no a "Winters Gate" trochę mnie na ziemie sprowadziło. Nie ma to jednak również wpływu na moje zamiłowanie do nich, uwielbiam.
"Between Shit and Piss we are Born"
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#4

pitbull 5 lata temu

:D Insomnium to klasa sama w sobie. Słucham ich od niedawna, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - mix autentycznej kreatywności, niesamowitego klimatu i doskonałe umiejętności tworzą mieszankę wybuchową. Widzę, że Finowie w kategorii klimatycznego melo deathu długo nie zostaną zdetronizowani. B. lubię jeszcze Saukonena i jego projekty: Before The Dawn, Dawn Of Solace, Routasielu, Black Sun Aeon, Wolfheart. No, może jeszcze dorównuje im grecki Aetherian.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2019, 20:08 przez pitbull, łącznie zmieniany 1 raz.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Jak ktoś lubi Dark Tranquility, to pewnie będzie zachwycony. Ja nie lubię, kiedyś kumpel się zachwycał Insomnium, to planowałem posłuchać dyskografii. Jeden, może dwa albumy dałem radę i już reszty przez te 10 lat nie sprawdziłem, ani nie wróciłem do tych słuchanych nigdy. No, ale kulturalne to było. Jak ktoś lubi melo-death.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#6

pitbull 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Jak ktoś lubi Dark Tranquility, to pewnie będzie zachwycony. Ja nie lubię, kiedyś kumpel się zachwycał Insomnium, to planowałem posłuchać dyskografii. Jeden, może dwa albumy dałem radę i już reszty przez te 10 lat nie sprawdziłem, ani nie wróciłem do tych słuchanych nigdy. No, ale kulturalne to było. Jak ktoś lubi melo-death.
Nie słucham dużo melo deathu, ale wymienione kapele to ekstraliga, no jeszcze szwedzki At The Gates i ich 2 ostatnie albumy. Coraz mniej jarają mnie ultra brutalne sieczki, obecnie szukam bardziej klimatu i głębi w muzyce, bo to daje największy power i budzi głębsze emocje.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#7

Vortex 4 lata temu

New

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#8

Vortex 4 lata temu

Kiepscizna. Chyba najgorszy album. Miało być do przodu, a jest słabo... Coś tam klimatu zostało, ale zamiast go zagęścić dać silnej melancholii, to tutaj już i tak za wysoko podawanego cukru zapodali. Amon Amarth za często w glosnikach chyba.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 4 lata temu

No zobaczymy, posłuchamy. ale trochę mnie niepokoi Twój anty głos... oby to był tylko odosobniony sygnał..
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#10

Szajtan 3 lata temu

INSOMNIUM zaprezentowali nowy utwór, zatytułowany "The Conjurer". Oczywiście współczesnym standardem jest singielek w sieci, więc nakręcono do wspomnianego kawałka teledysk i opublikowano go w Internecie. Póki co, nie wiadomo, czy jest to zapowiedź nowego krążka Finów, czy też zespół po prostu tym numerem postanowił o sobie w czasach koronapsychozy przypomnieć.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan 2 lata temu

W dniu wczorajszym stajnia Century Media Records wypuściła na rynek singiel Insomnium do premierowego utworu “The Reticent”.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Pioniere 2 lata temu

Obrazek

EP-ka Argent Moon ukaże się 17 sierpnia nakładem Century Media Records

track-list:
1 The Conjurer
2 The Reticent
3 The Antagonist
4 The Wanderer

Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 2 lata temu

Jako niepoprawny fan, ale zarazem skąpiradło, raczej nie kupię, no chyba, że czas trwania będzie zacny nieco dłuższy niż 20 minut. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#14

Szajtan 2 lata temu

Insomnium wydali właśnie swój album. Na którym znajduje się zestaw utworów prezentujących łagodniejsze oblicze zespołu.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 2 lata temu

Jest to co prawda epka a nie album chyba, ale fotka z powyższego thumbnaila pewnie niejednego zachęciła do kliknięcia. Srogie plumkańsko, podziękuję.

Edit: Zmienili?!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#16

Vortex 2 lata temu

No i proszę, już spisywałem na straty, już wróżyłem, że to będzie szło w stronę jakiegoś romantycznego pitu pitu, a tu niezłe zaskoczenie. Nie ma tu wariactwa, ale Insomnium tą epką wchodzi na właściwe dla siebie tory. Melodię, zaczynają bujać i wciągać jak kiedyś. Po odsłuchu chcę jeszcze i jeszcze. Bardzo mi przypadł do gustu ten "Argent Moon".
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#17

pp3088 rok temu

Jeden z lepszych zespołów z tzw muzycznego poletka. Do One for Sorrow lubię i szanuje, następna taka sobie, a od Winter`s Gate poszli w kierunku jakichś progów i dziwnych wesoło-potupajkowych klimatów na ostatniej(The Offering zawiera melodie ukradzioną od... Anathemy z kawałka Untouchable). Stężenie cukru wprost proporcjonalne do wzrostu jego cen na rynku. Niestety dla Finów w muzyce cukier nie zawsze jest w cenie.

Teledysk z dupeczką zabawny, smiesznie to się komponuje ale i tak lepsze niż oglądanie spoconych, długowłosych facetów przez 3 minuty.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#18

Szajtan rok temu

Dziewiąta płyta Finów ukaże się 24 lutego przyszłego roku i będzie zatytułowana Anno 1696. Znajdzie się na niej osiem numerów, a wersja limitowana wzbogacona będzie o dodatkowy dysk z trzyutworową EPką Songs of the Dusk. Wydawcą będzie Century Media Records.
Obrazek
Tracklist:
1. 1696
2. White Christ
3. Godforsaken
4. Lilian
5. Starless Paths
6. The Witch Hunter
7. The Unrest
8. The Rapids
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#19

Vortex rok temu

Insomnium wrócili na dobre tory. Wyzbyli się tej lukrowej posypki w postaci, słodziutkich melodyjek, na rzecz akustycznych (tak bardzo przeze mnie lubianych) wstawek, którymi zawsze definiowali swój styl. Natomiast, poziom tego wszystkiego jest tuż pod tym co drzemie w nich najlepszego. Jeszcze brakuje do najwyższej dyspozycji, ale zdecydowanie to zwrot ku przeszłości.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#20

Zsamot rok temu

Zdecydowanie się zgadzam. Dobry kurs ponownie obrany. Jest o wiele ciekawiej i lepiej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#21

Szajtan 9 mies. temu

Insomnium na dwóch koncertach w Polsce.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#22

Vortex 9 mies. temu

Poznań-obecny!!!
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#23

Szajtan 6 mies. temu

3 listopada ukaże się najnowsza EP-ka zatytułowana "Song Of The Dusk" . Jej tytułowej zapowiedzi można posłuchać na kanale Century Media Records
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#24

Zsamot 4 mies. temu

EP-ka jest wg mnie bardzo udana. Całkiem długa, zatem mam ją na liście zakupowej. Swoją drogą przez wczorajszy koncert w 2 Progach w Poznaniu zrobiłem sobie mocne przypomnienie całości. Dobrze było sobie ich odstawić, bo coś mi ostatnio nie pasowało w nowszych płytach, a tak - z nowym entuzjazm znalazłem ponownie w tej muzie radochę.
Koncert bardzo sympatyczny. Radocha i zaangażowanie. Po prostu.
Pozdrowienia dla @HUMAN i @Vortex . Niestety mało czasu, bo i przyjechałem na ostatnią chwilę, gdy support już zaczynał pierwszy kawałek.
Dodam, że lepiej to zabrzmiało niż ostatnio Panzerfaust. Albo sprzęt lepszy, albo po prostu lepsi techniczni.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#25

Vortex 4 mies. temu

Po dwudziestu latach w końcu stanąłem im na przeciw. Faktycznie te nowe kawałki z prostego sentymentalnego względu, nie robiły tak jak te staruchy, które towarzyszyły mi w mojej młodości, ale widać było że młodsze pokolenie bawi się wyśmienicie. Więc wszyscy zadowoleni. Również pozdro dla ekipy!
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#26

Vortex 4 mies. temu

Epka jest rewelacyjna. Powróciła najlepsza twarz Insomnium, oczywiście jak dla mnie. Melodia plus riffowane wiosło w tle, to zawsze była ich siła. Bez zbytniego kombinowania z czystym wokalem i kompozycjami które im po prostu się nie kleiły. Na "Songs of the Dusk" mamy kapelę która sięga do swoich korzeni garściami. To jest kurwa to!
"Between Shit and Piss we are Born"
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#27

HUMAN 4 mies. temu

Dajcie prosze Link a najlepiej Flac Tej Ep-ki Pany .

Wróć do „Death Metal”