Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Chthe'ilist

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Z zatęchłej Kanady wychylił się Chthe'ilist a był rok 2010 i jeszcze tak niepozornie i cichutko tkwił do 2012 kiedy to zaprezentował swoje jedyne demo o uroczym tytule Amechth'ntaas'm'rriachth zawierające trzy piękne opusy plus wstępniak instrumentalny.

Musiały minąć jeszcze cztery lata zanim słynąca z wydawania "dusznych" kapel Profound Lore wydała debiutancki album Le dernier crépuscule będący solidnym rozwinięciem tego co grali na demo. Po instrumentalnym wstępniaku następuje sześć walcowatych opusów, które jak jeden wywołują ciary na plecach a wilgoć pojawia się na twarzy. Muzyka w tempie mrocznego horroru od mistrza Lovecrafta wie kiedy przypierdzielić mocniejszą i szybszą nutą. Do tego dochodzi jakże piękny mamroczący wokal i przepis na jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku gotowy.

Dla wszystkich wyznawców religii Demilich, Blood Incantation, Timeghoul a nawet Crematory oczywiście tego prawdziwego szwedzkiego pozycja obowiązkowa. Kto nie zna niech jako pokutę przeprowadzi staruszkę w nocy przez jezdnię albo utnie sobie członka. AArrghh.

Dyskografia:
2012 - Amechth'ntaas'm'rriachth [demo]
2016 - Le dernier crépuscule
2018 - Passage into the Xexanotth [EP]



Skład:
Phil Tougas - Bass (2010-2016), Vocals, Guitars, Keyboards (2010-present) Cosmic Atrophy, D.D.T., Equipoise, Eternity's End, First Fragment, Funebrarum, Serocs, Zealotry, ex-Salvation, Atramentus, ex-Vengeful, ex-Brought by Pain (live), ex-Incandescence (live), ex-Self Collapse (live), ex-Senseless Shell, ex-Spheres, ex-Xexanoth, ex-X-Ode (live)
Philippe Boucher - Drums (2011-present) Beyond Creation, Décombres, Incandescence, ex-First Fragment, ex-Vengeful
Claude Leduc - Bass, Keyboards (2013-2016), Guitars (2013-present) Sutrah, Zealotry (live)
Antoine Daigneault - Bass (2016-present) Serocs, Zealotry (live)
▼ Muzycy koncertowi
Laurent Bellemare - Vocals (2013-2016, 2018-present) Basalte, Conflux, Serocs, Sutrah, Tribunal, ex-Impalement, ex-Apraxie

François Toutée - Vocals (2016-2018) ex-Hybreed Chaos
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... 3540357656
BC: https://profoundlorerecords.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#2

Ryszard 6 lata temu

Muzyka w tempie mrocznego horroru od mistrza Lovecrafta
No niestety, na pewno mroczna ale niekoniecznie horroru i na 100% brak tu HPL. Polecam poznać bliżej to wszystko się wyjaśni ;)

Ja znam i kibicuje od demówki którą bezskutecznie usiłowałem wykombinować na fizycznym kilka lat temu. Pamiętam że znalazłem jednym rzucie z greckim, również świetnym DreamLongDeath i polubiłem się z bandcampem...

Demilich, amerykański DM, atmosferyczny metal, współczesny DM. Tak bym ich określił. Gdyby nie przeklęte B.Incantation zeszłoroczny debiut byłby pewnie album roku..?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 6 lata temu

I oczywiście kolejna, świetna okładka mistrza Girardiego. "Ostatni Zmierzch" bardzo mi się podobał, zakręcony, połamany a przy tym nawet na chwilę nie wystawiający się na promienie słoneczne, cały czas siedząc w zatęchłej dziurze.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Demówka fajna była bardzo, świetnie się to wszystko zapowiadało, natomiast debiutu nie rozumiem absolutnie i dla mnie to gówno, a nie muzyka, choć uważam się za wspomnianego wyznawcę religii Demilich, Blood Incantation i Timeghoul. Próbowałem ze 3 razy i masakrycznie mi się dłużyło za każdym.

@Ryszard do Mithrasa i Howls of Ebb to przecież startu nie ma :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#5

Ryszard 6 lata temu

Tam pierdolisz i za szybko słuchasz :D Jeszcze będziesz zachwalał. Zobaczysz.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#6

pp3088 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Demówka fajna była bardzo, świetnie się to wszystko zapowiadało, natomiast debiutu nie rozumiem absolutnie i dla mnie to gówno, a nie muzyka, choć uważam się za wspomnianego wyznawcę religii Demilich, Blood Incantation i Timeghoul. Próbowałem ze 3 razy i masakrycznie mi się dłużyło za każdym.
Tak samo myślę, nie zrozumiałem nic z tego debiutu. Są dwa wyjścia - jestem za głupi na taką muzykę(bo choć lubię avant-proga i zeuhl to tutaj się gubię jak przy większości super technicznych tech deathów) albo płyta jest wybitna i wejdzie mi kiedyś przy ponownym powrocie.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
płyta jest wybitna i wejdzie mi kiedyś przy ponownym powrocie.
Ujmę to tak. Chyba macie złe podejście do tego albumu, bo ja tam nie słyszę żadnych technicznych zawijasów, a cała płyta jest najbardziej normalnym death metalem, od którego nie boli głowa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 5 lata temu

Ukazała się EP'ka Passage Into The Xexanotth z dwoma kawałkami. Oprócz tytułowego chłopaki odegrali wykurwiście klasyk Crematory oczywiście ten szwedzki. Całość trwa 10 min i ozdobiona jest świetną okładką.

Obrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#9

Ryszard 5 lata temu

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo ładne i składne. Cieplutko i cholernie melodyjne. Pikne brzmienie gitarek, pojechane solo, BAM! Bassik... żabie skrzeki... Passage to najśliczniejszy deathmetalowy utwór tego roku! - Po pierwszym odsłuchu. Cover taki se o, poprawny.


Swoja droga... viewtopic.php?f=3&t=263&p=30871#p30871
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 5 lata temu

No, ogarnęli się! W końcu metal, a nie jakieś pierdolenie, jak na debiucie! :P Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że drugi album też coś w tym guście. Chyba sobie posłuchali starych hitów tego lovecraftiańskiego sci-fi deathu i doszli do wniosku, że to lepsze było od tej ich plątaniny :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#11

Ryszard 5 lata temu

Akurat dziwi mnie twoja niechec do niedalekich demilich czy blood Incantation platanin. Ale gdzies tak za trzy lata nagle zrozumiesz i bedziesz przezywac - ty tak juz masz.... Wiec nie bede sie klocic bo nawet nie wiesz ze sie ze mna zgadzasz...

Jedyneczka to poziom np. From the Devils Tomb, Epitome of Darkness czy debiutu Cruciamentum... Utworek robi, czekam na wiecej...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Pioniere 5 lata temu

W powyższej kwestii popieram całkowicie @Ryszarda. Tyko czekać aż @yogowi się odmieni.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#13

deathwhore 5 lata temu

Debiut to znakomity materiał. Obok tego Demilich czy Timeghoul tak ochoczo wymienianych wspomniałbym też o Nile z większą ilością przestrzennych partii. Generalnie, w przeciwieństwie do takiego np. Blood Incantation to jest zajebiście skomponowane, skomasowane w formie, logiczne, a nie ciąg riffów z których ostatecznie nic nie wynika.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

Blood Incantation jest ciągła podróż w tych riffach, to taka końcówka Odysei Kosmicznej w formie dźwięków ;) Nie wiem, jak można uważać, że to nie jest logiczny ciąg riffów, bo one w BI jak nigdzie indziej jeden w drugi przepływają. Jebać cel, bo to bardziej rzut okiem na etepy jakiejś niepojętej ludzkim czasem i przestrzenią historii. W Demilichach i Timeghoulach jest dużo kurwa pustej przestrzeni, w debiucie Chthe'ilist - ni chuja. Bardziej właśnie ten wymieniony Nile już, a ja Nile nie dzierżę :P Ponadto - nie miałem zbytnio wrażenia słuchając, że Chthe'ilist tu płynie, a wszystkie wymienione kapele ze swoją muzą płyną (co jest największą zaletą też BI jak dla mnie).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#15

Ryszard 5 lata temu

Dla wszystkich ciekawych, czytanka nt konceptu lirycznego zespołu:

http://www.toiletovhell.com/the-lyrics- ... os-part-1/
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#16

pit 5 lata temu

Ryszard pisze:
5 lata temu
Dla wszystkich ciekawych, czytanka nt konceptu lirycznego zespołu:

http://www.toiletovhell.com/the-lyrics- ... os-part-1/
O kurde... :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog 5 lata temu

Nie wiedzieliśta, że te srogie łomoty to o Legendzie Zeldy? To ja nie lubię, a wiem! :P :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#18

EdusPospolitus 4 lata temu

A mnie nadal debiut Chthe'ilist mocno się podoba i jeśli chodzi o wcześniej przywołane porównanie do debiutu Blood Incantation, bohaterowie tego wątku bardziej mi podpasowali. Epka bardzo obiecująca i oby taki też wysmażyli następny album :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#19

HUMAN 4 lata temu

jaka ep-ka , coś w tym roku wypuścili
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#20

EdusPospolitus 4 lata temu

Epka z zeszłego roku, ale ja dopiero teraz obczaiłem ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it

Wróć do „Death Metal”