Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu
Kontakt:

Timeghoul

#1

Deathhammer 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nie ma tematu o genialnym TIMEGHOUL? Niedopatrzenie (możliwe, że moje, bo słabo szukam) :)

Naprawdę niewiele rzeczy w muzyce doskwiera mi tak, jak to, że ten wspaniały zespół nigdy nie nagrał pełniaka. Drugie demo - mówię z czystym sercem - to jeden z najlepszych death metali ever. Na fali nowego Blood Incantation znów ostatnio przypierdoliłem "Panaramic Twilight" i niszczy mnie ten materiał jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

Te "zapomniane" to może nieco na wyrost, ale i tak uważam że zasługują na większy rozgłos.

Dla mnie kult w chuj, a wy co sądzicie?

https://podziemnegarkotluki.blogspot.co ... ghoul.html

Obrazek
Skład:
Tony Holman - Drums Drag the Dead
Gordon Blodgett - Guitars Machine Messiah
T.J. Oldani - Guitars
Jeff Hayden - Guitars, Vocals, Keyboards, Bass
▼ Byli muzycy
Chad McNeely - Bass
Mike Stevens - Guitars Grevlar, ex-Caustic
Dyskografia:
1992 - Tumultuous Travelings [demo]
1994 - Panaramic Twilight [demo]
2012 - 1992-1994 Discography [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Timeghoul/7287
BC: https://timeghoul.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#2

Sacrum_Profanum 4 lata temu



Ten numer zmienił moje podejście do metalu za łebka, choc nadal mlody wiekem. Szczególnie wokal mnie wtedy zachwycił. Dobry band :)
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#3

EdusPospolitus 4 lata temu

@Deathhammer nie ty jeden ubolewasz, że Timeghoule debiutu nie wydali ;/

Jedna i druga demówka kozacka, pierwowzór dla Blood Incantation w końcu :D
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog rok temu

Obrazek
Zapodałem sobie na dobranockę dwa killery Timeghoul, czyli drugiego demosa Panaramic Twilight i wydaje się jakbym dopiero co Timeghoul poznawał, a prawda taka, że nawet ich popularyzatorzy Krwawa Inka przecież epkę to 7 lat temu wydali. To już tak dawno, że się zacząłem zastanawiać, czy aby sam nie poznałem Blood Incantation najpierw, musiałem sobie na last.fma spojrzeć (jedyne jego zastosowanie), a tam szok, w 2011 poznałem, jeszcze nim Dark Descent tę dojebaną kompilację wydał jakimś cudem Tumultuous Travelings wykopałem w przepastnych internetach. Było coś na brutalu starym o tym pisane? Też lubię, ale to jeszcze nie do końca TO.

Teksty na Panoramicznym zmierzchu to jest sroga jazda, jedna z moich ulubionych rzeczy z takiego dark s-f, zresztą z tym obrazkiem Dore to wiadomo, że musi być kult. W klimacie jakiegoś kosmicznego Thergothona z riffami jak Morbid Angel i to chyba ten późniejszy niż Timeghoul. Opowieść z Boiling in the Hourglass o idiocie sawancie, który został bogiem miazga, a i ta transmisja wstępna do Occurence on Mimas pyszna. Natomiast:

I shall impale you
On the crumbled pillars of the millennia


by spokojnie mógł Maniac na Grand Declaration of War deklamować.

Mam tę wspomnianą kompilację Dark Descent w wersji 2 cd i mogę tylko powiedzieć, że dodatki w znacznej większości wyłącznie dla srogich maniaków. Na koniec jeszcze dodam, bo należy wspomnieć o tym obowiązkowo, że ta okładka Marka Riddicka mistrz, szczególnie cały obrazek po rozłożeniu.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Death Metal”