"Only Death is Real"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Entrails

Post Vexatus » 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Zespół powstał w 1990 roku i istniał prawie 10 lat, ale nie wydał przez ten czas żadnego materiału.

Reaktywowali się w 2008 roku i w kolejnych latach wydali trzy bardzo dobre pełniaki, które zawierają bardzo solidny klasyczny szwedzki DM. :) Niestety czwarty album nie był już tak udany... Za kilka tygodni ma wyjść kolejny pełniak, wiec będą mieli szansę się zrehabilitować. :)

Skład:
Jimmy Lundqvist - Guitars, Drum programming (1990-1998), Guitars (2009-present)
Pontus "Penki" Samuelsson - Guitars (2014-2018), Bass, Vocals (2018-present) Facerip, Gravestone, Void
Arvid Borg - Drums (2019-present) Carneus, Resonance Cascade, ex-Sorthug, ex-Stridsvagn
Markus Svensson - Guitars (2019-present) Nuclear Salvation
▼ Byli muzycy
Billy L - Bass (1990-1994)
Fredde J - Drums (1990-1994)
Tobbe Ander - Guitars (1990-1994) ex-Leukemia, ex-Witchgrave, ex-Jigsore Terror, ex-Slingblade, ex-Scams, ex-Smooth & Greedy
Jocke Svensson - Bass, Vocals (2009-2016) Birdflesh, Devilry, Legio Occulta, Poltergeist, Skogen, ex-Litania, ex-Lelldorin, ex-Talion, ex-Solsken
Adde Mitroulis - Drums, Vocals (2010-2016) Birdflesh, General Surgery, ex-Dethronement, ex-Overdeth, ex-Jigsore Terror, ex-Bacon Warriors, Dead Beat, Stormtroopers of Beer, ex-Sayyadina
Mathias Nilsson - Guitars (2010-2014) Skogen, ex-Deformed, ex-Mindcollapse, ex-Danger
Tommy Carlsson - Bass, Vocals (2016-2018) Istapp, ex-Visceral Bleeding, ex-Nepharitus, ex-Abomination, ex-Devoured, ex-Infested
Martin "Fjalar" Mikaelsson - Drums (2016-2018) Istapp, Nivlhel, ex-Nepharitus, ex-Unchained, ex-Framtyr
Freddy Ortscheid - Drums (2018-2019) Black Lily, Omnicide, ex-Magic Kingdom, ex-Still I Wither
Marcus Brorsson - Guitars, Vocals (backing) (2018-2019) Omnicide, Soma
Dyskografia:
2009 - Reborn [demo]
2009 - Human Decay [demo]
2010 - Tales from the Morgue
2011 - The Tomb Awaits
2012 - Ominous Crucifix / Entrails [split]
2013 - Raging Death
2014 - Entrails / Graveyard [split]
2014 - Berzerk [single]
2014 - Resurrected from the Grave (Demo Collection) [kompilacja]
2015 - Obliteration
2017 - World Inferno
2017 - Death Is the Right Path [single]
2019 - Rise of the Reaper

MA: http://www.metal-archives.com/bands/Entrails/3540285750
BC: https://entrails666.bandcamp.com/music
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets

Post Soulless » 2 lata temu

Mi tam wszedł Obliteration bez popity, podobnie jak 3 poprzednie, mają logo zerżnięte od Entombed i grają dla fanów szwedzkiego piachu w uszy, do których się zaliczam.

Nowa płyta World Inferno wychodzi w czerwcu :D
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality

Post Arson » 2 lata temu

I jest już nowy wałek - "The Soul Collector". Całkiem konkretnie to brzmi, a nowy wokalizer daje radę.

"Jestem zmęczony. Zbyt zmęczony, by akceptować perspektywę końców, które są początkami, od których trzeba wszystko zaczynać od nowa."
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Może uda im się zatrzeć niekorzystne wrażenie wywołane przez czwartą płytę. :)
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality

Post Arson » 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Może uda im się zatrzeć niekorzystne wrażenie wywołane przez czwartą płytę. :)

Na to liczę, a kolejny strzał daje nadzieję, że obejdzie się bez zbędnego pitolenia i kutaśnych wstawek :D

"Jestem zmęczony. Zbyt zmęczony, by akceptować perspektywę końców, które są początkami, od których trzeba wszystko zaczynać od nowa."
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Oba udostępnione kawałki pokazują zespół w całkiem niezłej formie - brzmi to lepiej i brutalniej, niż poprzedni album. :) Już nie mogę się doczekać. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Post Pioniere » 2 lata temu

No i jako trzeci - tytułowy wałek z nadchodzącej płyty:

Tak z YT utwór niezbytnio powala, ale z oceną wstrzymam się, jak już będzie całość płyty. Zobaczy się, czy się z tych kolan po poprzedniej płycie podnieśli, czy nadal na nich klęczą.
Awatar użytkownika
Fingolfin

Post Fingolfin » 2 lata temu

Wydaje się lepsze niż "Obliteration", ale do poziomu "Raging Death" to nie dorasta. A, według mnie, trzeci pełniak nie jest najlepszym w karierze. No, ale nic... Tak jak @Pioniere wstrzymam się z oceną. Jednak nie wydaje mi się, żeby podbili moją prywatną "listę przebojów".
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Nowa płyta ro powrót Entrails do dobrej formy. :) Tym razem nagrali na tyle dobry album, że jestem w stanie zapomnieć o poprzedniej niezbyt udanej płycie z tą pokraką na okładce. :)
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality

Post Arson » 2 lata temu

Przesłuchałem całość wczoraj ze trzy razy i w sumie jest całkiem nieźle. Nie na tyle, żebym to brał pod uwagę przy końcoworocznych podsumowaniach. Tytułowy wałek nieco mnie wkurwia z tym chóralnym "world inferno", ale poza tym daje radę. Wokale niby też spoko, ale chyba jednak wolałem starego krzykacza. Co tu dużo mówić, typowy Entrails w brzmieniu i kompozycjach.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » 2 lata temu

Zgadzam się z opinią powyżej, Entrails wydał album pełen szwedzkiej death metalowej jazdy której jestem fanem. Nie ma mowy o jakimś wybitnym krążku, ale na pewno jest to kolejny dowód na to że Entrails, wie jak zagrać porządną płytę.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
KörgullExterminator

Post KörgullExterminator » 2 lata temu

'World Inferno' wynudzil mnie - nie bede owijal w bawelne, nie jestem zwolennikiem szwedzkiego metalu, zawsze mialem go jako zbyt sztampowy, prostolinijny i po prostu bez polotu. Plyta na jedno kopyto, zero jakiegos zaangazowania, pomyslu na wytworzenie atmosfery, nic. Plyta o ktorej zapomnialem juz w momencie odsluchiwania.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » 2 lata temu

Po chuj słuchasz coś czego nie lubisz? Co?

Gówno wiesz o szwedzkim death metalu a wypowiadasz się o zespole, który kopiuje wielkich tej sceny w dodatku 20 lat później.
YOU SUFFER, BUT WHY ?
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor

Post Nebiros » rok temu

Tak jak @KörgullExterminator ja również nie jestem zwolennikiem szwedzkiej szkoły DM, ale po usłyszeniu dwójki Entrails zostałem rozjebany na łopatki i do dziś się jeszcze nie podniosłem. Surowy, siarczysty wpierdol i jedna z niewielu płyt, gdzie ta skoczna rytmika szwedzkiego DM mi nie przeszkadza. Potężny wokal i mnóstwo klimatycznych, wbijających się w głowę melodii, pomimo banalnych wręcz konstrukcji. Najlepsze numery -> Collection of Cracked Heads i Crawling Death.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Post Pioniere » 2 mies. temu

Kolejny longplay Szwedów ukaże się pt. "Rise of the Reaper" 11 października 2019 r. nakładem Metal Blade Records. Promujące go single:

Crawl in Your Guts

The Pyre

Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » 3 tyg. temu

Kolejna dobra płyta, nic odkrywczego łupią tą swoją Szwecję aż miło. Dobrze się przy tym auto prowadzi, kiwa się głowa i jest wszytko w porządku.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”