Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Runemagick

#1

Vortex 5 lata temu

Obrazek
wikipedia pisze:Szwedzka grupa death doom metalowa inspirowana przez takie zespoły jak: Bathory, Tiamat, Celtic Frost, Nihilist/Entombed, i Candlemass. Zaczynali jako zespół czysto deathmetalowy, później stając się coraz bardziej doom metalowi.

Zespół został założony przez Nicklasa "Terror" Rudolfssona i nosił nazwę Desiderius, lecz szybko została zmieniona na Runemagic. Początkowo jedynym członkiem zespołu był Rudolfsson, ale potem dołączył do niego Robert "Reaper" Pehrsson. Po kilku demach w 1993 zawiesili działalność i w roku 1997 Rudolfsson reaktywował zespół z Fredrikem Johnssonem na gitarze i Peterem Palmdahlem na basie. Dodali także na końcu nazwy literę 'k'. Próbne demo z Nicklasem na perkusji zostało nagrane i wysłane do Century Media Records, co spowodowało podpisanie kontraktu na 3 płyty. W 2000 roku, po wielu zmianach personalnych, wystąpili z Century Media Records by w końcu dołączyć do norweskiej wytwórni Aftermath Music.
Runemagick widnieje jako aktywny od roku 2017, gdzie wcześniej po raz kolejny zawiesili swoją twórczość 10 lat wcześniej. Powrócili z całkiem udanym tegorocznym Evoked from Abysmal Sleep.

Skład:
Nicklas "Terror" Rudolfsson - Vocals, Guitars (1990-2007, 2017-present) Domedag, Heavydeath, Necrocurse, Rapid Terrör, Saltas, The Funeral Orchestra, ex-Bells of Doom, ex-Masticator, ex-Swordmaster, Utter Obscurity, ex-Deathwitch, ex-Sacramentum, ex-Varulv
Jonas Blom - Drums (1998), Guitars (2018-present) ex-Azeazeron, ex-One Man Army and the Undead Quartet, ex-Grief of Emerald, ex-Trident, ex-Nifelheim (live)
Emma Rudolfsson - Bass (2000-2007, 2017-present) ex-Dracena
Daniel Moilanen - Drums, Percussion (2000-2007, 2017-present) Heavydeath, Katatonia, ex-Mnemonic, ex-Dracena, ex-Lord Belial, ex-Sandalinas, ex-The Project Hate MCMXCIX, ex-Grindnecks, ex-Relevant Few, ex-Engel, ex-Pen Expers
▼ Byli muzycy
Robert Pehrsson - Guitars, Vocals (1991-1993) Death Breath, ex-Masticator, Dundertåget, Robert Pehrsson's Humbucker, Thunder Express, ex-Necronaut (live), ex-Deathwitch
Johan Bäckman - Bass (1993) Heavydeath, Necrocurse, ex-Masticator
Peter Palmdahl - Bass (1997-1998) ex-Siren's Yell, ex-Deathwitch, ex-Dissection
Fredrik Johnsson - Guitars (1997-2003) ex-Azeazeron, ex-Deathwitch
Tomas Eriksson - Guitars (2002-2003) Intoxicate, ex-Grotesque, ex-Hymn to the Ancient, ex-Aggro, ex-Sisyphus, ex-DoomDogs
▼ Muzycy koncertowi
Alex Losbäck Holstad - Bass (1992-1993) Aisumasen, Cardinal Sin, ex-Decameron, ex-Despite, ex-Sworn, ex-The Resistance
Johan Norman - Guitars (1992-1993) Trident, ex-Satanized, ex-Soulreaper, ex-Deletion, ex-Decameron, ex-Dissection, ex-Sacramentum
Jonas Blom - Guitars (2017-2018) ex-Azeazeron, ex-One Man Army and the Undead Quartet, ex-Grief of Emerald, ex-Trident, ex-Nifelheim (live)


Dyskografia:
1991 - Promo - 1991 [demo]
1991 - Alcoholic Rehearsal [demo]
1992 - Fullmoon Sodomy [demo]
1992 - NecroLive [demo]
1997 - Dark Magick Promo [demo]
1998 - The Supreme Force of Eternity
1999 - Enter the Realm of Death
2000 - Resurrection in Blood
2001 - Dark Live Magick [live]
2001 - Sepulchral Realms [demo]
2001 - Ancient Incantations [EP]
2002 - Worshippers of Death [split]
2002 - Requiem of the Apocalypse
2002 - Moon of the Chaos Eclipse
2002 - Moon of the Chaos Eclipse [EP]
2002 - Doomed by Death [split]
2003 - Darkness Death Doom [video]
2003 - Darkness Death Doom
2003 - The Pentagram
2004 - On Funeral Wings
2005 - Envenom
2006 - Black Magick Sorceress [EP]
2006 - Invocation of Magick
2007 - The Northern Lights [split]
2007 - Dawn of the End
2008 - Dark Dead Earth [kompilacja]
2015 - Curse of the Dark Rune [demo]
2015 - Eternal Dark [EP]
2015 - Bound in Magick Haze [EP]
2018 - Runes of the Undead [single]
2018 - A Rising Fume of Returning Death [single]
2018 - Hymn of Darkness [demo]
2018 - Evoked from Abysmal Sleep
2019 - The Opening of Dead Gates [single]
2019 - Necromancer of the Red Sun [single]
2019 - The Opening of Dead Gates [EP]
2019 - Chthonicmagick [split]
2019 - Into Desolate Realms







MA: https://www.metal-archives.com/bands/Runemagick/456
BC: https://runemagick.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Słyszałem pięćdziesiąt ich płyt, bo niby wszystko wskazywało na to, że mi się powinien Runemagick podobać, ale ni chuja. Kwadratowe to, na siłę jakieś, hitów zero. Atmosfera tajemnicy, o ile w ogóle jest - nieprzekonująca.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 5 lata temu

Znam i posiadam tylko "Requiem of the Apocalypse", które kiedyś zostało dołączone do "Thrash 'Em All" i bardzo fajne to płyciwo. Szwedzki death doom metal bez ozdobników. Będę musiał sobie odświeżyć ten materiał, bo kiedyś naprawdę mi się podobał. Przy okazji może coś więcej sprawdzę, bo z tego co widzę dość płodny to zespół.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pp3088 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Słyszałem pięćdziesiąt ich płyt, bo niby wszystko wskazywało na to, że mi się powinien Runemagick podobać, ale ni chuja. Kwadratowe to, na siłę jakieś, hitów zero. Atmosfera tajemnicy, o ile w ogóle jest - nieprzekonująca.
Yog wyjął te słowa spod moich palców a potem bezwstydnie podpisał je jako swoje. Cóż mogę rzecz? Mam podobnie. Mierzyłem się z nimi kilka razy - i niestety bez pozytywnych rezultatów. Czy to był początek mojej drogi z doomem czy tak jak dziś, gdy jestem doomowym wyjadaczem, wiem jedno. Jest to kwadratowe, nudne i wtórne granie które nie ma ani klimatu, ani hitów, ani melodyjek, ani ciężaru. Zabrzmiało to bardzo brutalnie, ale taka jest prawda. Prawda zresztą jest to, że to granie bardzo średnie. Na pewno nie jest złe i może znaleźć swoich fanów, taka solidna 3 liga.

Chociaż może my się gówno znamy, bo widziałem ich albumy w podsumowaniach najważniejszych płyt gatunku. Demówki mogą mieć jakiś historyczny wymiar(nie pamiętam czy było tam dużo elementów doomu, ale raczej nie), z kolei pełniak wyszedł już w 1998 gdy death/doom był już całkiem ukształtowany. Skąd więc hype? Oświeci mnie ktoś? Ładnie bym prosił.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 5 lata temu

Skoro nie mam ich żadnej demówki w zbiorach to musiało to być gówno od samego początku a zaznaczam, że wtedy grali czysty death metal.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#6

Vortex 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Znam i posiadam tylko "Requiem of the Apocalypse", które kiedyś zostało dołączone do "Thrash 'Em All" i bardzo fajne to płyciwo. Szwedzki death doom metal bez ozdobników. Będę musiał sobie odświeżyć ten materiał, bo kiedyś naprawdę mi się podobał. Przy okazji może coś więcej sprawdzę, bo z tego co widzę dość płodny to zespół.
Dokładnie też od tego momentu ich poznałem, tylko że u mnie było odwrotnie, bo mi się ten album kompletnie nie spodobał, więc odstawiłem ich do konta. Jednak w tym roku wyhaczyłem gdzieś ich nowy album i nawet mi się spodobał, dlatego również czeka mnie odświeżenie tamtego krążka jak i sprawdzenie pozostałych materiałów.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#7

Vortex 4 lata temu

Nowość



Ten album jest tak kwadratowy, że aż mi się podoba, bowiem udało im się prostą muzyką zbudować nawet ciekawy klimat niepokoju, drobnego lęku. Wszystko podane w wolnych tempach, tak do buja elegansio pomalutku.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#8

Szajtan rok temu

Hammerheart Records anonsuje reedycje trzech krążków Runemagick. Albumy Darkness Death Doom, On Funeral Wings i Envenom zostały zremasterowane przez Johana Bäckmana w Raven Noise Studio oraz otrzymały nową szatę graficzną.
ObrazekObrazekObrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#9

Wicih rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
Hammerheart Records anonsuje reedycje trzech krążków Runemagick. Albumy Darkness Death Doom, On Funeral Wings i Envenom zostały zremasterowane przez Johana Bäckmana w Raven Noise Studio oraz otrzymały nową szatę graficzną.
ObrazekObrazekObrazek
Rzeczywiście Szatańska szata... taki merch to bym kupował
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#10

Szajtan rok temu

Runemagick zaprezentowali okładkę swojego najnowszego albumu Beyond the Cenotaph of Mankind.Krążek ukaże się 28 kwietnia nakładem Hammerheart Records.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#11

Vortex rok temu

Ładniutka ta okładeczka.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#12

Szajtan rok temu

Dziś pojawił się pierwszy singiel z nowego albumu, został nim utwór otwierający płytę "Archaic Magick (After the Red Sun)".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#13

Vortex 10 mies. temu

Bang! Jedna z tych najbardziej kwadratowych kapel z trashem allów, robi jednak co kilka lat krok do przodu. Wydaję się to wszystko na mozolną, ciężką pracę, którą efektem ma być właśnie wyżej wspomniany album. Rewelacja. Cóż za klimat, ciężar. W to wszystko, do czego Runemagic nas przyzwyczaił, są dodawane szczypty czegoś nowego. Lewitujące melodyjne gitary, które sprawiają że ten ich styl nabrał w końcu kolorytu. Na "Beyond the Cenotaph of Mankind" moim zdaniem osiągnęli "TEN POZIOM" o którym zawsze ja bym sobie marzył.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#14

Szajtan 7 mies. temu

20 października nakładem Hammerheart Records ukaże się mini-album "Last Skull of Humanity". Krążek zawiera przedprodukcyjne, surowe miksy utworów z drugiego krążka “Enter the Realm of Death”. Taśma DAT z nagraniami, przez wiele lat uznawana za zaginioną, odnalazła się na początku 2023 roku w pudle ze starymi kasetami. “Enter the Realm of Death” i “Longing for Hades" różnią się nieco od finalnych wersji z albumu pod względem tempa i kilku detali aranżacyjnych. “Last Skull of Humanity” nie trafiło ostatecznie na krążek, zaś “Beyond Death” jest czymś na kształt długiego instrumentalnego outro, ponieważ w momencie rejestrowania nie istniał jeszcze tekst do utworu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Death Metal”