Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Konkhra

#1

Vortex 6 lata temu

Obrazek
To duńska death metalowa horda, która powstała w roku 1989 w Køge. Na początku nazywali się Vicious Circle, i tak też nazwali swoje pierwsze demo, które ujrzało światło dzienne rok po założeniu zespołu. Nazwa która obowiązuje do dziś powstała w 1993 roku, z sugestii ówczesnego perkusisty kapeli, który słysząc jak Tom Angelripper z Sodom wrzeszcy słowo "conqueror" na podwójnej płycie live "Mortal Way of Live".

Skład:
Anders Lundemark - Vocals, Bass (1990), Vocals, Guitars (1991-present) ex-Daemon
Martin Kristensen - Bass (1991-1992, 2014-present) Meliae
Johnny Nielsen - Drums (1993-1996, 2002-2003, 2014-present) ex-Facelift
Kim Mathiesen - Guitars (1994-1996, 2002-2003, 2015-present) ex-Facelift, ex-Human Factor, ex-Rageborne
▼ Byli muzycy
Jon Clausen - Drums (1990-1992)
Claus Vedel - Guitars (1990-1993)
Lars Schmidt - Bass (1993-1996, 1999-2009) Furious Trauma, ex-Battalion
Søren Hee Johansen - Bass (1993) ex-Jackal
Thomas "Gnist" Christensen - Bass (1997) ex-Red Warszawa, ex-Infernal Death, ex-Daemon, ex-Iniquity
Chris Kontos - Drums (1997) The Alien Blakk, ex-Attitude Adjustment, ex-Machine Head, ex-Testament, ex-Verbal Abuse, ex-Death Angel (live), ex-Exodus (live), ex-Hell's Kitchen, ex-Anti-Trust, ex-Custard Pie, ex-Grinch, ex-Sangre Eterna (USA), ex-The Servants
James Murphy - Guitars (1997-1999, 2009) Disincarnate, James Murphy, ex-Obituary, ex-Testament, ex-Cancer (live), ex-Agent Steel (live), ex-Death, ex-Hallows Eve
Per M. Jensen - Drums (1999) ex-Graff Spee, ex-Death Axe, Road to Jerusalem, ex-Artillery, ex-Invocator, ex-The Haunted, ex-Daemon, ex-Extreme Feedback, ex-Geronimo
Mads Lauridsen - Drums (2004-?) ex-Gestapolis, ex-The Cleansing, ex-Dreadlord, ex-Eldjudnir, ex-Panzerchrist, ex-Process, ex-Demon Realm
Steffen Hansen - Bass (2010-?)
Michael Skovbakke - Guitars (2010-?) Road to Jerusalem
▼ Muzycy koncertowi
Lars Mayland - Guitars (1999) ex-Furious Trauma, ex-Red Warszawa (live), ex-Daemon, ex-Human Factor, ex-Facelift (live), ex-Metallica Jam


Dyskografia:
1990 - The Vicious Circle [demo]
1991 - Malgrowth [demo]
1992 - Stranded [EP]
1993 - Sexual Affective Disorder
1994 - The Facelift EP [EP]
1995 - Spit or Swallow
1996 - Homegrowth [video]
1996 - Live Eraser [live]
1997 - Weed Out the Weak
1999 - The Freakshow EP [EP]
1999 - Come Down Cold
2003 - Reality Check
2005 - Persistence [demo]
2009 - Malgrowth the Vicious Circle [kompilacja]
2009 - Nothing Is Sacred



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Konkhra/2252
BC: https://konkhra.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/KonkhraOfficial
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#2

Vortex 4 lata temu

Po 10 latach wychodzi oto taki całkiem udany album

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#3

Zsamot 3 lata temu

Zero aktywności w tym wątku... Cholera, brakuje paru osób ze starego forum, które rozruszały takie tematy. Może nie jest to jakaś hiper wysoka pozycja w drugiej lidze, ale słucha się super. Muza typowo rozrywkowa. Wszystkiego nie znam, ale takie Weed... jest konkretne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4

TITELITURY 3 lata temu

Ja mogę tylko napisać, że miałem okazję widzieć ich na żywo, gdy grali trasę po Europie i zahaczyli o DK "Słowianin". Pamiętam dobry kontakt z publiką i basistę, który odłączył instrument od pieca, wskoczył z gitarą w tłum i tam chodził sobie grając. Niestety, był to w mojej karierze metalowca okres największego buntu i ortodoksyjnego podejścia do black metalu, więc wszystko, co nie miało ryjka umalowanego farbkami i nie pochodziło ze Skandynawii, nie było przeze mnie traktowane jak metal. Na tamtym koncercie znalazłem się tylko dlatego, że wówczas było to wielkie wydarzenie muzyczne w mieście, w którym absolutnie nic się w temacie ekstremalnych brzmień nie działo, poza tym była to okazja do całodziennej biforkowej alkoholizacji. Nie umiałem wtedy docenić takiej muzyki. Dziś już bardziej, ale kiedyś na fali sentymentu i wspomnień próbowałem szerzej poznać twórczość tego zespołu i jedyne, co mogę o nim powiedzieć, to że jest "dobry". Tę muzykę gra multum gorszych zespołów, multum lepszych, a Konkhra plasuje się gdzieś tak po środku.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 3 lata temu

Tak, to typowy średniak. Z większymi lub mniejszymi skrajnościami w obie strony.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#6

Zsamot 2 lata temu

Wreszcie dorwałem na CD, Weed of the Weak z bonusową EP-ką"The Freakshow", 5 kawałków, dwa kowery- Ironi "Prowler" i Motorhead "Orgasmatron". Będzie maglowane. Płytka nie zestarzała się, ani nagle nie zyskała niesamowitych walorów. Po prostu radocha z grzania szeroko pojętego thrash/ death metalu. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Death Metal”