Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Vallenfyre

#1

CzłowiekMłot 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Death/doomowa kapela założona w angielskim Halifax przez byłych i obecnych muzyków filarów brytyjskiego odłamu śmierci - Paradise Lost i My Dying Bride. Echa tych dwóch zespołów słychać wyraźnie w wolniejszych fragmentach ich muzyki, ale nie brakuje też śmierdzących Szwecją przyspieszeń. Smacznym dodatkiem do całości są ochrypłe wokale pana Mackintosha.

Skład:
Hamish Hamilton Glencross - Guitars (lead) (2010-2018), Bass (2017-2018) Godthrymm, ex-My Dying Bride, ex-Solstice, ex-Seer's Tear
Gregor Mackintosh - Vocals, Guitars (2010-2018) Paradise Lost, Strigoi
Waltteri Väyrynen - Drums (2017-2018) Abhorrence, Lost in Grey, Paradise Lost, The Ghost I've Become, Rytmihäiriö (live), Skirmish (live), Týr (live), Wolfheart (live), ex-The Hypothesis, ex-The Wargasm, ex-Tramal, ex-Moonsorrow (live)
▼ Byli muzycy
Scoot - Bass (2010-2016) Alehammer, Extinction of Mankind, Hellkrusher, Doom, ex-Nailbomb (live), ex-Largactyl
Adrian Erlandsson - Drums (2010-2017) At the Gates, The Haunted, The Lurking Fear, ex-Decameron, ex-H.E.A.L., ex-Needleye, ex-Terror, Nemhain, ex-Brujeria, ex-Cradle of Filth, ex-Netherbird, ex-Paradise Lost, ex-Riket, ex-Samsas Traum, ex-Tenet, ex-12 Ton Method, ex-Hyperhug, ex-Penance (Swe), ex-Skitsystem, ex-Deathstars (live)
Mully - Guitars (rhythm) (2010-2013) Electric Dragon
▼ Muzycy koncertowi
Sam Kelly-Wallace - Bass (2013), Guitars (rhythm) (2014-2018) L Sol Tace
Chris Casket - Bass (2016-2018) Eastern Front, Death Dealers, Raw Noise, Re/Volt, Strigoi, ex-Extreme Noise Terror, ex-Sanctorum
Waltteri Väyrynen - Drums (2014-2017) Abhorrence, Lost in Grey, Paradise Lost, The Ghost I've Become, Rytmihäiriö (live), Skirmish (live), Týr (live), Wolfheart (live), ex-The Hypothesis, ex-The Wargasm, ex-Tramal, ex-Moonsorrow (live)
Alejandro Corredor - Bass (2015) Nausea, Pounder, Sin Salida, ex-Dia de los Muertos, ex-Kariwa
Dyskografia:
2011 - Desecration [EP]
2011 - A Fragile King
2014 - The Great Divide [single]
2014 - Splinters
2015 - The Last of Our Kind [single]
2017 - Fear Those Who Fear Him
Na dzień 2 czerwca tego roku zapowiedziano premierę trzeciego dużego wydawnictwa smutnych wyspiarzy zatytułowanego "Fear Those Who Fear Him". Szczegóły:

Obrazek Tracklista:
1. Born to Decay 01:48
2. Messiah 02:00
3. Degeneration 03:10
4. An Apathetic Grave 05:54
5. Nihilist 01:56
6. Amongst the Filth 03:26
7. Kill All Your Masters 02:09
8. The Merciless Tide 05:15
9. Dead World Breathes 00:40
10. Soldier of Christ 03:12
11. Cursed from the Womb 06:41
12. Temple of Rats 02:49
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Va ... 3540332709
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 7 lata temu

Jedynka była super nudna i absolutnie niezaskakująca :P Jak bardzo się będę nudził, to może kiedyś sięgnę po następne, ale póki co bardzo daleko mi do zachwytów.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#3

Ryszard 7 lata temu

yog pisze:Jedynka była super nudna i absolutnie niezaskakująca :P Jak bardzo się będę nudził, to może kiedyś sięgnę po następne, ale póki co bardzo daleko mi do zachwytów.

Dla ciebie yogi jak i.nazarene nie ma to super nudne i absolutnie niezaskakujące, a ja ci powiem - jebać impaled nazarene
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#4

CzłowiekMłot 7 lata temu

To ja powiem, że to mój ulubiony zespól z tych najnudniejszych i czekam na nowy album z wywalonym jęzorem.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#5

Vortex 7 lata temu

Obiektywnie na to spoglądając, to raczej nic nie wnoszący projekt do światka metalu, dlatego trzeba troszkę zluzować gacie, kiedy się ich słucha i jest nawet przyjemnie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 7 lata temu

Vortex pisze:Obiektywnie na to spoglądając, to raczej nic nie wnoszący projekt do światka metalu, dlatego trzeba troszkę zluzować gacie, kiedy się ich słucha i jest nawet przyjemnie.
no może tak, jak ich sprawdzałem to był niemożebny hype, bo paradise lost znowu deathmetaluje itp ;D a tu słucham i trochę ziewam, więc oczekiwania pierdolnęły jak kryształowa kula o marmurową posadzkę w jakimś mauzoleum wymarłych gwiazd.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#7

CzłowiekMłot 7 lata temu

Ja ich polubiłem mimo tego, że nigdy nie słuchałem Paradise Lost :)



Nowy, miły dla ucha kawałek.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 7 lata temu

ale nakurwiajo :shock: oni teraz napalm deathy grają? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Czit 7 lata temu

Mocno przeciętny utwór. Mam nadzieję, że na albumie pokażą coś więcej.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 7 lata temu

popieram, mocno przeciętny nakurw prawie że bez riffowania i perka też trochę od czapy, byleby napierdalać ;) ale to tak po jednym jedynym odsłuchu :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Czit 7 lata temu

yog pisze:popieram, mocno przeciętny nakurw prawie że bez riffowania i perka też trochę od czapy, byleby napierdalać ;) ale to tak po jednym jedynym odsłuchu :)
Ale na więcej niż jeden odsłuch się u mnie nie zapowiada.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#12

CzłowiekMłot 7 lata temu


Kolejny kawałek, tym razem w stylu do którego Brytole zdążyli nas już przyzwyczaić.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Arson
Master Of Reality
Posty: 248
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#13

Arson 6 lata temu

Kolejny utwór z nowej płyty:

"From dream to dream we have always been,
Like an ever flowing stream."
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#14

synu 6 lata temu

Kapela chodziła za mną jakiś czas, dziś w końcu się za nią zabrałem. Splinters wchodzi mi bardzo przyzwoicie, po mocno średnim ostatnim October Tide szczerze szukałem jakiegoś dobrego Paradisowo/Katatoniowego doom/death z przyjemną melodią. No i jest.

Dodanie zapiaszczonej Szwecji też na duży plus, groove nawet lepszy niż na ostatniej Bloodbath z Nickiem.

Obadam resztę, z pewnością.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#15

Vortex 6 lata temu

Dobra płyta i to by było na tyle. Fakt szwedzkie brzmienie robi tutaj robotę. Nick, ogólnie chyba przeżywa drugą młodość, bo kładzie zajebiste wokale czego by się nie dotknął. Mięsko się wali z głośników, ach kocham to brzmienie, łeb się buja aż miło łuuhuhuhuhuhuh.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#16

Nucleator 6 lata temu

Muszę posłuchać wreszcie tego projektu, bo poza debiutanckim krążkiem, który był fajnym kawałkiem muzyki, nie słyszałem ich. A Fragile King zawierał fajny death/doom, a jednocześnie słychać było gdzieniegdzie echa Paradise Lost. No i wokale też Greg zrobił fajne. A na dodatek gruchnęła wieść, że Mackintosh już nic nie wyda pod szyldem Vallenfyre. To jak, panowie, następne płyty utrzymały poziom debiutu?
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#17

Vortex 6 lata temu

Moim zdaniem na pewno nie odstają na tyle, by nie były warte odsłuchu.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#18

CzłowiekMłot 5 lata temu

Po trzech równych, dobrych albumach...

https://www.metalnews.pl/inne/vallenfyr ... ialalnosc/
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#19

Zsamot 5 lata temu

No mało fajny nius. No to tylko zobaczymy, co to będzie za nowy twór...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#20

Vortex 5 lata temu

Oczywiście mają do tego prawo, mimo wszystko bardzo szkoda, że będą kontynuować twórczość Valennfyre pod inną nazwą, trochę to dziwne, szkoda przyzwyczaiłem się już do tej nazwy i do ich dobrej muzy. Nazwa nowego projektu po chuju mi się nie podoba.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#21

Zsamot 5 lata temu

Też uważam, zecta nowa nazwą taka dziwaczna. Może chodzi o prawa do nazwy?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#22

pitbull 3 lata temu

:) Jakaś taka grobowa cisza, a przecież było wiadomo, że po ukatrupieniu Vallenfyre powołany do życia będzie Strigoi.

Obrazek
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#23

Zsamot 3 lata temu

Ja tej nowej nazwy, zjebanej dodajmy, nie pamiętam w ogóle. Ciekawe, czy to też będzie efemeryda???
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#24

pitbull 3 lata temu

:) Mi album wszedł bez popity - brzmienie i stylistyka (także klipów) podobna, jeśli nie ta sama co Vallenfyre. Nie wiem, po co im to było. Mogli to wydać pod szyldem Vallenfyre, ale lepiej zrobić dramę, że kończymy z zespołem. Nie ma to jak darmowa reklama i szum. Bardzo mnie cieszy, ze Mackintosh dalej brnie w klimaty Vallenfyre, jestem fanem tego składu, zwłaszcza od czasu Splinters.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#25

Zsamot 3 lata temu

Czy ja wiem, czy jest jakikolwiek pozytywny efekt tej zmiany?

Reklama? Gdzie? Rozgłos? Żaden.

Ja prędzej bym kupił kolejny album sprawdzonej kapeli niż nowy projekt, zatem tu też strzał w kolano. Jakby nie było,. to coś już tam byli rozpoznawalni. A tak robota od nowa... Prędzej podejrzewam kwestie prawne z wytwórnią itp.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#26

pitbull 3 lata temu

:) Może i tak, ale bez problemu mogli to wydać pod szyldem Valenfyre. Do tego ta nazwa, mi to brzmi jak strzyj goja.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#27

Vortex 3 lata temu

Faktycznie muzie na Strigoi nic nie można zarzucić, brzmi to świetnie. Tak trochę dziwne z tym kombinowaniem z nazwami, ale wiemy jak jest (znaczy ja się nie orientuje przypuszczam tylko), odszedł jeden koleś walka o prawa autorskie-czasami lepiej zmienić nazwę, materiał klasa.
"Between Shit and Piss we are Born"
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#28

Lis 2 lata temu

Kłótni o nazwę nie było, bo to projekt od początku do końca Grega, który miał być jednopłytowym katalizatorem dla negatywnych emocji i jednocześnie hołdem dla zmarłego ojca. Spełnił swoje zadanie aż za bardzo, bo nagrali trzy płyty, i zakończył działalność tak jak od początku było zakładane.

Znam tylko debiut, którego to słucha mi się od kilku dni bardzo przyjemnie. Old schoolowy death metal spod znaku Entombed i Bolt Thrower z elementami crust punka wymieszany z death doom znanym z dem i debiutu Paradise Lost, przypieczętowany grobowym brzmieniem. Przy tym Greg dba o to żeby na płycie dużo się działo, i nie było mowy o nudzie. Palce lizać. Trzeba w końcu nadrobić dwie kolejne.

Wróć do „Death Metal”