Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

Lvcifyre

#1

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek
Autorzy jednej z najlepszych płyt metalowych roku 2014. Niby brytyjski a jednak po części też polski projekt Lvcifyre. Grają akurat tak procentowo zabarwiony black metalem defior, że bardzo mi się podoba, chociaż może to po prostu dlatego, że kawałki, które się tam znajdują są zajebiście napisane? Bo są i kropka. Tytułowy numer z Svn Eater na przykład to jest ten właśnie nieuchwytny dla większości moment, gdzie w opętańczym, death/blackmetalowym wyziewie wprost z głębin mamy taką przebojową jazdę, że kapcie zlatują. Zresztą na tym materiale co drugi kawałek taki jest. Debiutu i pierwszej EPki najzwyczajniej w świecie nie znam, ale mówi się trudno. Znam za to Svn Eater i czuję się lepszy od tych, którzy nie znają :D

PS. Gościnnie na wokalach Mark of the Devil ze znanych tu i ówdzie Cultesów i Death Like Mass.

Skład:
T. Kaos - Guitars, Vocals (2008-present) Death like Mass, ex-Hödur, ex-Sons of Serpent, ex-Adorior
Menthor - Drums (2009-2018, 2018-present) Bestia Arcana, Death like Mass, Enthroned, Epping Forest, Necrosadist, Nightbringer, Voz de Nenhum, ex-Corpus Christii, ex-Schammasch (live), ex-Morbius, ex-Velório
Cvltvs - Bass (2010-present) ex-Devilish Impressions, ex-Isolated
▼ Byli muzycy
Alex - Bass (2007-2009) Macabre Omen, Necromaniac, Satanic Supplicia, The One, ex-Razor of Occam, Aere Aeternus, ex-Scythian, ex-Agatus (live), ex-Glorior Belli (live)
S. Bonewhipper - Drums (2007-2009)
T. Slutsodomizer - Guitars (2007-2009) Adorior
▼ Muzycy koncertowi
J. Goat - Guitars (2015-present) Corpus Christii, Filii Nigrantium Infernalium, Göatfukk, Infra, Enthroned (live), Irae (live), Morte Incandescente (live), Vltimas (live), ex-Cold as Blood, ex-Alchemist, Systemik Viølence, ex-Theriomorphic, ex-Utopium

A. Dictator - Guitars (2011-2015) Dictator, Necrosadist, RCO, Satanic Supplicia, Tome of the Unreplenished, Voz de Nenhum, Kafros Lord, ex-Sepulchral Temple, ex-Arkhon, ex-Gravepig, ex-Fleshfeast
Dyskografia:
2009 - Dying Light ov God [EP]
2011 - The Calling Depths
2014 - Svn Eater
2019 - Sacrament [EP]
2021 - The Broken Seal




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lv ... 3540284596
BC: https://lvcifyre.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 5 lata temu

Krążą plotki, że nowy album gotowy, kosa i czeka na wydanie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 5 lata temu

A tak, na Never Surrender też mi tak mówiono. Jeśli będzie co najmniej tak jak na Pożeraczu Słońc, to o podsumowania przyszłego roku możemy być spokojni ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 118
Rejestracja: 5 lata temu

#4

Andrzej Oktawa 5 lata temu

Przydałby się już ten pełniak, bo zacny to zespół. Fajnie jakby znów nawiązali współpracę z Panem Markiem, byłoby miodzio. No a jeśli nowy album to i trasa by się przydała, najlepiej znów z możliwością usłyszenia utworów DLM na żywo.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Płyciwo nosić będzie nazwę Sacrament, a wyda je na CD Malignant Voices. Przynajmniej w Polsce.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 5 lata temu

Obrazek

Jutro pierwszy track. Będzie to niestety nie album, a EP. Art wykonał sam Timo Ketola.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#7

pro 5 lata temu

Jest i numer

Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#8

Ryszard 5 lata temu

Premiera jutro. Link do albumu:

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 118
Rejestracja: 5 lata temu

#9

Andrzej Oktawa 5 lata temu

Za miesiąc jednak.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 5 lata temu

Jeszcze przedpremierowo wypuszczono cover klasycznego Mordercy Kata:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#11

pro 5 lata temu

Dobry cover.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#12

Zsamot 4 lata temu

Zacnie wyszło, mogło by trafić na ten trybut, co wyszedł lata temu. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 4 lata temu

Świetny materiał stworzyli. Przy pierwszym kontakcie miałem wrażenie, że jest spoko i tylko spoko i że jednak niedościgniony Svn Eater pozostaje ciągle niedoścignionym a tu się okazuje, że Sacrament depcze mu po piętach. Od kipiącego chaosem otwieracza w stylu najlepszych numerów z drugiej płyty, poprzez wolniejszy Death's Head In Crown aż po wieńczący całość, bardzo dobry cover Mordercy - wszystko siedzi tu dokładnie tak, jak powinno. Ujebany siarką, mroczny death metal najwyższej próby, pełen zajebistych, sunących, gęstych wioseł i z jak zwykle bardzo dobrymi wokalami.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 4 lata temu

Ja słuchałem ze 2-3 razy do tej pory i niestety jak i wcześniej z Lvcifyre, nie czaję tego grania, zapominam w ogóle, że coś leci i mnie dopiero cover Mordercy z tego zapomnienia wyrywa. Jeszcze pewnie popróbuję, bo długie jakieś to nie jest, ale średnio mi to leży, znaczy się większych emocji nie wzbudza, żeby nie powiedzieć, że żadnych.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 4 lata temu

Wywiad z Bardo Methodology tradycyjnie wklejam, jak jeszcze ciepły:

http://www.bardomethodology.com/article ... interview/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#16

Vortex 3 lata temu

Zainteresowałem się nimi właśnie dzięki tej zeszłorocznej epce, która mi się spodobała. W tym tygodniu poprawiłem bardzo dobrym "Svn Eater" i tym samym kapela wylądowała w kręgu mojego zainteresowania.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#17

Zsamot 3 lata temu

Kupiłeś tę EPkę? Bo cały czas się do tego zabieram, a jakoś mi umyka. Na żywo są rewelacyjni.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#18

Vortex 3 lata temu

Nie nie kupowałem, zazwyczaj kupuje coś na koncertach, a że na nich nie byłem no to jeszcze nic nie mam ;)
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 2 lata temu

Tym razem to już chyba album.

Dark Descent Records / Norma Evangelium Diaboli prezentują... Lvcifyre - The Broken Seal

Obrazek

Okładka: Daniele Valeriani.

Nagrano w mediolańskim SPVR Studio.

Premiera: początek września 2021.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 118
Rejestracja: 5 lata temu

#20

Andrzej Oktawa 2 lata temu

Zajebiście
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#21

Wędrowycz 2 lata temu

NoEvDia spowolniło tempo wydawania nowych rzeczy, ale znowu quality over quantity ;) i tak też liczę, że będzie w przypadku nowego pełniaka Lvcifyre. Okładka wporzo, oczekuję na konkretny satanistyczny wygar.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 2 lata temu

Tytułowy kawałek z The Broken Seal:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#23

Szajtan 2 lata temu

Drugi numer Gods Await Us z najnowszego albumu.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 2 lata temu

Wywiad w Bardo, nie czytałem to się nie wypowiem. Mam nadzieję, że nie ten sam co powyżej był (z dziś data wiec chyba nie).

http://www.bardomethodology.com/article ... interview/

Jest też pod tym linkiem do Bardo cały album do odsłuchania.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#25

Czit 2 lata temu

Zajebiste płyciwo, to muszę przyznać.

Jak na razie pierwszy odsłuch tak niby z dupy puściłem, ale zrobiło cholernie dobre wrażenie. "The First Archon" japierdole jaki potężny walec!
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#26

Hajasz 2 lata temu

Trochę mi zeszło z tym zespołem bo black metal to jednak na bocznicę ale nastał ten dzień i zagrało drugie albumo. No kierwa struktury to w chuj black metal ale dwie rzeczy robią znaczącą różnicę a mianowicie baterie na max w death metalowych partiach i vox, któremu też bliżej do śmiertelnego wyziewu niż do czarnego gówna. Pewien kolega z miasta Łódź całkiem niedawno coś chrząkał o plemiennych bębnach w jakimś gównie na A. No to kurwa proponuję tutaj posłuchać jakie rytmy grają gary pomijając szaleństwo i klasyczne umpa, umpa. Kurewsko mocarne deathowe granie nie stroniące od melodii i radosnych rytmów fachowo zakamuflowanych. Dzisiejsza noc minie wśród pożeraczy słońca a ranek może przyniesie nowe dźwięki. Bardzo rasowy death metal tylko niepotrzebnie okopany black metalem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#27

DiabelskiDom 2 lata temu

Jak się plemienych, pierwotnych rytmów nie słyszy na The Divine Punishment, to proponuję przestawić się ze swojej wieży z marketu na coś lepszego, ewentualnie udać się z wizytą do laryngologa.

A nowe Lvcifyre z pewnością będzie zajebiste, bo ostatnie materiały urywają łeb. Zatem nie podejrzewam, że na nówce spuścili z tonu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#28

Hajasz 2 lata temu

DiabelskiDom pisze:
2 lata temu
A nowe Lvcifyre z pewnością będzie zajebiste, bo ostatnie materiały urywają łeb. Zatem nie podejrzewam, że na nówce spuścili z tonu.
A podyktujesz numerki na piątkowe losowanie euro jackpot? :lol:
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#29

DiabelskiDom 2 lata temu

Tobie nie, bo nie zasługujesz.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#30

Hajasz 2 lata temu

Wczoraj w końcu poleciało podświadomie odwlekane nowe Lvcifyre i niestety ale słabo gra ta płyta. Do poprzedniczki nawet jak stanie na palcach to ciągle przepaść. Niby kontynuacja poprzedniej ale na maxa wykalkulowane granie, rozpisany grafik minuta do minuty. Tu wstawimy jakiś dysonans, chwilę później podefujemy by zaraz poprószyć odrobiną gruzu. Tego luzu, który cechował Svn Eater tutaj jest tyle co nic a ciekawych momentów, kiedy jest po prostu granie zajebistego death metalu jeszcze mniej. Pojawiają się jakieś zalążki melodii ale trafiają się one jak przysłowiowej ślepej kurze ziarno i zaraz są ucinane. Za chuja nie podoba mi się takie granie, gdzie wszystko ma swoje miejsce i swój czas a wszelakie zmiany wyglądają jak sztucznie dograne. Przypomina to grafik w jakimś Tesco, z którego z pierwotnej wersji niewiele jest. Można słuchać jak ktoś lubi takie matematyczno statystyczne granie ale ja to pierdolę i wolę odpalić poprzedni album, który żyje i niszczy niż masakrować się na siłę z pomocą mocnego Wojaka.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Pioniere 2 lata temu

Słuchałem nówki kilka razy i jakoś mnie również nie przekonała do siebie. Nie twierdzą, że to jakieś złe, ale w porównaniu z Svn Eater wypadło zbyt blado.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#32

Vortex 2 lata temu

Tak to właśnie wygląda jak napisał @Hajasz. Matematyczny death metal na nówce się znajduje, wręcz do bólu ułożony w zeszyt w kratkę. Nie jest to jakieś tragiczne granie i można tego posłuchać z jakąś frajdą, bo ja lubię też i taki mathdeath. Gruzowate brzmienie, pod mocno rytmiczne riffy, nawet miłe dla ucha.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#33

DiabelskiDom 2 lata temu

No i kurwa niestety, kolejna, wyczekiwana nowość i kolejny, po nowych Pestkach, zawód. Kolega gitarzysta bardzo docenia, bo lepiej rzeźbią na wieśle, ale co z tego, skoro album jest zachowawczy i grzeczny? Mniej tu szalonego, diabelskiego grania znanego z Svn Eater, czy nawet z Sacrament. Więcej za to ładnego death/blacku z jakiegokolwiek sklepu z ładnymi death/blackami. I nawet sporadyczne (w porównaniu z poprzednikiem to prawie nieobecne) wokale Marka of the Devila tego nie ratują.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 170
Rejestracja: 2 lata temu

#34

Jakub 2 lata temu

Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#35

yog 2 lata temu

Teledysk do tytułowego:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 208
Rejestracja: 3 lata temu

#36

hellpanzer 2 lata temu

Dopiero co się wdrażam w Lvcifyre ale kurwa to co słysze rozpierdala mnie konkretnie. Debiut naprawdę kawał solidnego grania a Svn Eater to absolutny majsterszyk. Nie rozumiem narzekań na The Broaken Seal. Może nie jesgt to Svn Eater ale w żadnym wypadku nie nazwałbym tej płyty zachowawczą czy grzeczną. Fajne rozwinięcie formuły. No i okładka, cholernie mi się podoba. Tak mogłaby wyglądać kolejna część Hexen.
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 118
Rejestracja: 5 lata temu

#37

Andrzej Oktawa 2 lata temu

hellpanzer pisze:
2 lata temu
Dopiero co się wdrażam w Lvcifyre ale kurwa to co słysze rozpierdala mnie konkretnie. Debiut naprawdę kawał solidnego grania a Svn Eater to absolutny majsterszyk. Nie rozumiem narzekań na The Broaken Seal. Może nie jesgt to Svn Eater ale w żadnym wypadku nie nazwałbym tej płyty zachowawczą czy grzeczną. Fajne rozwinięcie formuły. No i okładka, cholernie mi się podoba. Tak mogłaby wyglądać kolejna część Hexen.
o jakim Hexen mowa?
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#38

DiabelskiDom 2 lata temu

hellpanzer pisze:
2 lata temu
Dopiero co się wdrażam w Lvcifyre ale kurwa to co słysze rozpierdala mnie konkretnie. Debiut naprawdę kawał solidnego grania a Svn Eater to absolutny majsterszyk. Nie rozumiem narzekań na The Broaken Seal. Może nie jesgt to Svn Eater ale w żadnym wypadku nie nazwałbym tej płyty zachowawczą czy grzeczną. Fajne rozwinięcie formuły. No i okładka, cholernie mi się podoba. Tak mogłaby wyglądać kolejna część Hexen.
Na nowej słychać zajebiste tematy w riffach, ale to właśnie zaplanowany i rozpisany album, pozbawiony tego elementu chaosu, który był obecny na Pożeraczu Słońca. Tam w sumie od wejścia dostawało się po ryju takim Night Sea Sorcery, czyli żadnym nakurwiatorem, a transowym, rozbuchającym się numerem. Każdy kolejny kawałekto było w sumie coś, czego się człowiek nie spodziewał, bo jak np po chaotycznym transie i teoretycznej nieprzystępności spodziewasz się dalszego drążenia w skale, to nagle pojawia się kawałek tytułowy, który jest takim hitem, że nucisz go pod prysznicem.

Na nowej takich wrażeń nie zaznasz.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#39

Zsamot rok temu

yog pisze:
2 lata temu
Teledysk do tytułowego:

Teledysk oddaje perfekcyjnie klimat tego albumu i wszystkie jego zalety i wady. jest nastrój,m jest zamysł, ale ilości, wielości wrażeń, a zarazem pewnej ... łatwości wyobrażenia, co będzie zaraz, całość staje się nudna. A to największa kara, gdy się słuchacz nudzi. Może być kiczowato, słabo aranżacyjnie, ale niech to porywa... Tu jestem niczym ta postać, niszczona, tworzona, ... a tak naprawdę nic z tego nie wynika.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#40

Vortex rok temu

Tak lecę z debiutem i sobie myślę, że ciężko by było się tym zespołem zainteresować akurat po tym krążku. Być może, jest to spowodowane jakością kolejnego materiału, który jak wiemy pożarł o wiele więcej serc, a być może tym że to nic nadzwyczajnego...
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1692
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#41

brzask rok temu

Powiem Wam tak... tak się nakręciłem i nasyciłem Sodalicją w ostatnich tygodniach, że zacząłem sobie słuchać też i trochę innych materiałów w które zaangażowani byli/są ci chłopcy - niektóre odkopałem po jakimś dłuższym czasie, inne odpaliłem nawet i po raz pierwszy.
Svn Eater słyszałem akurat już kiedyś, ale na dobrą sprawę ten kurwa cios (tak - nie boję się tego sformułowania tutaj użyć) odkryłem dopiero na nowo teraz. Bębny i wokal o których piszecie wyżej to jedno, no ale same gitary wibrujące, poczerniałe i wgryzające się w mózg to też jest mistrzostwo!
Hajasz pisze:
2 lata temu
Bardzo rasowy death metal tylko niepotrzebnie okopany black metalem.
O nie - baaardzo potrzebnie!:)
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride

Wróć do „Death Metal”