Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Phrenelith, Dania

#1

Ryszard 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Brudne, pełne rozchlapanych cymbalsow oaz miażdżących ale chwytliwych riffów granie. Dominują średnie tempa Cruciamentum, Incantation. Wokalista burczy i mruczy niezrozumiale teksty, wokalem niemal wtapiając się w brudne, surowe i tanie brzmienie. Co jeszcze, chłopacy potrafią przyspieszyć i każde z ich króciutkich wydawnictw zawiera trochę bezkompromisowej napierdalanki. Na koniec dodam ze duńskie Incantation w sosie diy-owej, demowkowej egzekucji i realizacji jest o 666 piekieł soczystsze i totalnie organiczne niż pro produkcja mistrzów z ameryki.

Mury Jerycha nie upadną, ich muzyka nie zrobi furory we wszechświecie, polecam jednak sprawdzić bo ogólnie całkiem przyjemne mordowanie.

Skład:
S.D - Bass, Guitars (lead), Vocals Ascendency, Lesion, Alucarda, ex-Undergang (live), ex-Mold
David Torturdød - Guitars, Vocals Ulcerot, Undergang, Wormridden, ex-Reefer, ex-Hyperdontia, ex-Realm of Chaos, ex-Mold (live), ex-Trepanation (live)
J - Bass (2015-present) ex-Sulphurous
▼ Byli muzycy
Tuna - Drums Apparatus, Eldjudnir, Eternich, Hyperdontia, Redivivus, Sulphurous, Witchburn, ex-Reinless, ex-Pink Absynth, Märesvin, Niematotamto, ex-Steel Inferno (live), ex-Undergang (live), ex-Neuma (live)
▼ Muzycy koncertowi
Chad Gailey - Drums (2017) Mortuous, Necrot, Vastum, Palace of Worms (live), Scolex (live), ex-Atrament, ex-Bruxers, ex-Disinhibition, ex-Caffa, ex-Rude
Dyskografia:
2015 - Demo 1 [demo]
2015 - Veiled Verses (Demo II) [demo]
2016 - European Tour Album Promo [demo]
2016 - Demo Compilation [kompilacja]
2016 - Spectral Voice / Phrenelith [split]
2017 - Chimaerian Offspring [EP]
2017 - Desolate Endscape
2017 - FDMM 2017 Tape [demo]
2018 - MDF Promo [demo]
2018 - Ornamented Dead Eyes [EP]
2021 - Chimaera




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ph ... 3540393744
BC: https://phrenelith.bandcamp.com/music
BC: https://nuclearwinterrecords.bandcamp.com/music
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4627
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#2

TITELITURY 7 lata temu

Widziałem na żywo ( na martwo ? ). To jeden z tego miliona zespołów, które niczym, absolutnie niczym nie wyróżniają się z tłumu... poza tak zajebistym wyczuciem "old schoolu", że zajebiście ich się słucha. Lubię, muszę kolegę ścignąć o drugie demo, przypomniałem sobie. Kto nie słyszał - polecam.

Pozdrawiam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#3

DiabelskiDom 7 lata temu

W zeszłym roku grali przed Pissgrave we Wrocku i szczerze mówiąc podobali mi się bardziej od gwiazdy wieczoru. Sam Pissgrave również wypadł zajebiście, ale to przy Duńczykach bardziej mi baniak chodził.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Epoxx 7 lata temu

utwór z nowego albumu kurwa coś czuje, że to strzał będzie.

Ostatnio zmieniony 05 kwi 2017, 21:06 przez Epoxx, łącznie zmieniany 1 raz.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 7 lata temu

będą grali przed Funebrarum, gdyby kogoś naszła chęć sprawdzić czy użytkownik DiabelskiDom nie pierdoli farmazonów :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Epoxx 7 lata temu

Ja znalazłem pełny album w necie zaraz będzie słuchane w chuj.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#7

Ryszard 7 lata temu

Wszystko pieknie ale...

"Bez brzmienia" na demowkach jest potega a z ladnym i ulozonym brzmieniem debiutu jest za grzecznie. Album cacy ale tutaj jebne zarzutem podobnym do oskarzen wystosowanych przez Deathwhore pod adresem debiutu Cruciamentum ... Za grzecznie za pizdeczkowato ale wciaz bdb.

Veiled Verses - Demo II, 2015



Phrenelith - Demo 1, 2015

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Decybel
Posty: 56
Rejestracja: 6 lata temu
Kontakt:

#8

Decybel 6 lata temu

Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#9

DiabelskiDom 6 lata temu

Zajebisty materiał wydali. Oj, będzie jutro słuchane, wtedy coś więcej napiszę.

EDIT:

Cholernie nośny, galopujący i przebojowy materiał. Nie ma opcji, żeby nóżka i główka nie chodziły podczas sesji. A jak to wszystko jest soczyście wyprodukowane! Miód na uszy a nie tylko w uszach. Do tego najlepszy wokal jaki może być w death metalu. Dzisiaj cały dzień katuję na zmianę z nowym, również zajebistym Heresiarch i sam już nie wiem która lepsza. Wiem natomiast, że obydwie to czołówka tegorocznego nakurwu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10

Epoxx 6 lata temu

Zgadzam się, bardzo udany album i jeden z lepszych w tym roku. Jedyne do czego można się przyczepić to dosyć czyste brzmienie płyty. No ale nie można mieć wszystkiego. Poza tym Torturdod ma udany i pracowity rok bo wydał też dobry album pod szyldem Undergang.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Czit 6 lata temu

Świetne jest to "Desolate Endscape". Bardziej mi wchodzi niż tegoroczny Undergang.
Epoxx pisze: Jedyne do czego można się przyczepić to dosyć czyste brzmienie płyty. No ale nie można mieć wszystkiego.
No co ty, bez przesady. Jest tam trochę piachu i lekkie przybrudzenie przecież, ale nie można się czepiać tego, że słychać jebnięcie. dobrze, ze nie brzmi to tak jakby zostało nagrywane przez Ździśka w piwnicy.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#12

pp3088 6 lata temu

Właśnie sobie sprawdzam debiutancki album. I zaskoczenie, bo jakiś cwaniaczek mnie informował że to taki gruz, bez riffowania praktycznie, że wszystko brzmi jak drugi Trumvir Foul, a więc sobie odpuściłem.

No i bam, album to kopalnia dobrych riffów, buja jak tortura kul i chuja, dawno tak dobrego materiału z tego "podgatunku" death metalu nie słyszałem. Nazwy Undergang czy Funebrarum nie są rzucane na próżno. Do Amerykanów nadal im trochę brakuje, zwłaszcza pod względem kompozycyjnym, ale i tak jest to godny materiał.

Okładka EP-ki zajebista.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 6 lata temu

Hahahah Phrenelith jak Triumvir Foul, a to dobre :D

Też tak słyszałem o tym, że gruz itp, a to do Blood Incantation już bliżej niż do cavernianego deathu. Phrenelith jest też sporo lżejszy od Funebrarum, myślę, bardziej optymistyczny ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#14

DiabelskiDom 6 lata temu

Żeby była jasność, to debiut Triumvir Foul jest zajebisty, w przeciwieństwie do następczyni. A czy lepszy od "Desolate Endscape" to ciężko stwierdzić, obydwie świetne i do obydwu chętnie wracam ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#15

Nucleator 6 lata temu

Epoxx pisze:
6 lata temu
Zgadzam się, bardzo udany album i jeden z lepszych w tym roku. Jedyne do czego można się przyczepić to dosyć czyste brzmienie płyty. No ale nie można mieć wszystkiego.
No właśnie to klarowne brzmienie to jeden z największych atutów tej płyty. Zaś same struktury utworów przywołują miłe echa Incantation - mięsiste i ryjące czerep. Bardzo dobre płyciwo.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#16

Ryszard 5 lata temu

Phrenelith ‎– Ornamented Dead Eyes:

A1 Triumphing Blight
B1 Ornamented Dead Eyes



Zajebisty kawał
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17

Epoxx 5 lata temu

Całość na BC. Na epce są 2 utwory... szkoda.

if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 3 lata temu

Martwokongregacyjne Martyrdoom Productions oraz Nuclear Winter Records wypuszczą w 2021 roku drugi album duńskiego Phrenelith. Jego tytuł to Chimaera, a okładkę wykonał nieodżałowany Timo Ketola.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2946
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#19

Szajtan 2 lata temu

Zajawka z nowego albumu

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 2 lata temu

Całkiem całkiem, choć z Worm czy Mortiferum może być im trudno.

Ciekawe, kto tam teraz za garami zasiada, skoro niby niejaki Tuna z zespołem się rozstał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1558
Rejestracja: 7 lata temu

#21

HUMAN 2 lata temu

Czekam zatem i odpalam.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#22

pp3088 2 lata temu

Dobra płytka, ale połowa zawartości już była na EP-ce Chimaerian Offspring, zwłaszcza najlepszy utwór pt. "Gorgonhead". Awakening Titans też potężny. Przyjemne płyciwo, zacnie wolniej i doomowo niż na debiucie. Jestem na tak.
yog pisze: Całkiem całkiem, choć z Worm czy Mortiferum może być im trudno.
No i własnie leci Mortiferum, chciałem sobie porównać. I kurde przykro pisać ale Mortiferum wyrywa z kapci. Co za bestia!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Czit 2 lata temu

pp3088 pisze:
2 lata temu
Dobra płytka, ale połowa zawartości już była na EP-ce Chimaerian Offspring, zwłaszcza najlepszy utwór pt. "Gorgonhead". Awakening Titans też potężny. Przyjemne płyciwo, zacnie wolniej i doomowo niż na debiucie. Jestem na tak.
yog pisze: Całkiem całkiem, choć z Worm czy Mortiferum może być im trudno.
No i własnie leci Mortiferum, chciałem sobie porównać. I kurde przykro pisać ale Mortiferum wyrywa z kapci. Co za bestia!
Ja mam dokładnie odwrotnie. Mortiferum jest dobre - nie mówię, że nie... ale to Phrenelith miażdży klejnoty.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#24

DiabelskiDom 2 lata temu

Wspaniały materiał. Jeszcze lepszy niż bardzo dobra jedynka. Chimaera jest bardziej masywna i wolna od debiutu, ale nie przekracza to magicznej linii z napisem "death doom". Bardzo dobry metal śmierci, który nawet w szybkich momentach nie popada w rubaszne oberki, których nie znoszę w tym gatunku. O, a wokale jakie! Hoho, tak powinno być w każdym banku! Bardzo dobry materiał i zdecydowanie czołówka roku w death metalu.

@Czit, team Phrenelith. Także w nim jestem :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5275
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#25

Hajasz 2 lata temu

Ta wstawka z neta to musi być niezła lewizna skoro wyszło tyle przed czasem. Program mi pokazuje, że to upconvert ze 128kbps !!!
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 2 lata temu

Zapewne to tak zwana promka prasowa, to i stąd 128kbps, nie inaczej. Mi tam się nie spieszy, posłucham sobie w przyszłym roku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 2 lata temu

Cały album Chimaera ma dziś premierę:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5275
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#28

Hajasz 2 lata temu

O ile poprzedni album był taki se skrojony pod jadłospis Miecha tak tu jest kompletnie inne granie. Inne znaczy zajebiste bo niby wszystko oklepane i przewidywalne ale w tych kawałkach jest granie progresywne jakie lubię. Kręcenie makowca, wilgoć, stęchlizna i taka dziwna aura tajemniczosci. Uwielbiam takie 30 min albumy, które od pierwszego szlaga nie pozwalają powstać. Dawno temu inna chimera strasznie mnie wynudzila, ta chimera rozpierdolila.
A i jeszcze te porównania do Mortiferum to kierwa totalnie z piździochy. Dwa różne światy a dziwka z parteru kurwi się z żonatym. Tutaj klasyczne harmonie death metalu a w Mortiferum heavy metal opakowany w grobowe brzmienie i ciężar. No ale wiem, żurawina wypacza ogląd.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#29

DiabelskiDom 2 lata temu

Nie wiem przez jaką farbowaną wódkę oglądasz posty na forum, ale jako jedyny nie napisałem nic o Mortiferum.

Obok Eximperitus, Anatomii i Civerous najlepszy okołodeath metal w tym roku.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5275
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#30

Hajasz 2 lata temu

A czy ja powiedziałem, że ty. Tak sobie radośnie tylko chrząknąłem. No kierwa uderz w stół a nożyce się odezwą. Huehuehue.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3969
Rejestracja: 7 lata temu

#31

Pioniere 2 lata temu

DiabelskiDom pisze: Nie wiem przez jaką farbowaną wódkę oglądasz posty na forum, ale jako jedyny nie napisałem nic o Mortiferum.

Obok Eximperitus, Anatomii i Civerous najlepszy okołodeath metal w tym roku.
DiabelskiDom: Phrenelith > Mortiferum > nie znam 8 godz. temu

Czit: Malignant Altar > Phrenelith >> Mortiferum
@DiabelskiDom pewnie ta nierówność z shouta, po tej do @Czita, wywarła wpływ na to rozmijające się z faktyczną oceną twego upodobania nowego albumu Duńczyków w stwierdzeniach @Hajasza?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#32

DiabelskiDom 2 lata temu

Ale przecież ta nierówność dotyczy tego, co się komu bardziej podoba a nie podobieństw muzycznych.

A że podoba mi się dużo bardziej od Mortiferum, to inna sprawa ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3969
Rejestracja: 7 lata temu

#33

Pioniere 2 lata temu

To tylko tak w skali poziomów wartości to porównanie - @Hajasz zdaje się, stawia między oboma albumami znak równości?

Co do nowego albumu, to jest bardzo dobry, lecz mnie się debiut chyba wciąż bardziej podoba - może to kwestia osłuchania, ale mnie Desolate Endscape wydaje się bardziej chwytliwy/przebojowy.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5275
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#34

Hajasz 2 lata temu

A u mnie odwrotnie. Jak wyżej pisałem na nowym albumie tylko pozornie wszystko jest widoczne ale to co najlepsze jest grane "tam głęboko". Jest to bezapelacyjnie jeden z najlepszych progresywnych albumów z death metalem i co najlepsze jak nie trawię takiego grania (progresywnego) w żadnym stylu to tu panowie potrafili to okleić klasycznymi strukturami, które sprawiają, że album buja a nie wkurwia. Tej wcześniejszej wstawki nawet nie ruszałem bo tam chuja było słychać ale teraz kiedy jest oficial to można oblizywać palce jak idzie gra na grubym albo te pozornie normalne gitary. Płyta ze wszech miar klasycznie death metalowa ale jednak nie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4158
Rejestracja: 7 lata temu

#35

DiabelskiDom 2 lata temu

Nówka dla mnie dużo lepsza od debiutu. Wolniejsza, bardziej masywna, ale ciągle śmierciowa.

Oczywiście poprzedni na półce, bo też bardzo lubię.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5275
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#36

Hajasz 2 lata temu

DiabelskiDom pisze:
2 lata temu
Wolniejsza, bardziej masywna
No ale czy z tego powodu należy zestawiać z nowym Mortiferum? Oczywiście, że nie bo to dwa różne style.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#37

kurz rok temu

Słucham ostatniej płytki, buja to niesamowicie, pierwsze wrażenie na 5+.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1836
Rejestracja: 7 lata temu

#38

Blind 3 mies. temu

Mi tam Chimaera słabiej wchodzi niż potężne Desolate Endscape. A to w sumie przez kilka kwesti. Przede wszystkim, na dwójce mniej już gruzowiska, pożogi i takiego ciężkiego napierdalania. Zaczynają też przejawiać tendencję do chęci pójścia nieco w jakieś kadzidełkowanie ala black metalowe, co mnie przynajmniej mocno niepokoi. Ogólnie ponownie najlepiej wypadają tam, gdzie robią rozkurw. Brakuje mi też produkcji debiutu - tam to wszystko było w odpowiednich proporcjach, a tu już się więcej przestrzeni wkradło. A ja nie chcę, żeby zespoły typu Phrenelith pozwalały mi odetchnąć. Dobry album, i tylko tyle. Na plus długość trwania i utwór numer dwa, czy Gorgonhead.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Death Metal”