Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Clairvoyance

#1

Hajasz 3 lata temu

Obrazek
OS Death Metal ze stolicy. Band młody bo działa raptem od zeszłego roku. Co prawda podpisują się z imienia i nazwiska ale fotek brak (jakaś taka głupia moda nastała). W marcu tegoż zaprezentował demko z trzeba ciosami mocno inspirowane kasetami demo starych amerykańskich deciorów. Muzycznie jest jednak klarowniej niż to brzmiało w latach 90-tych ale wokal to taki rasowy pomruk z otchłani. Nie powiem aby wyszło źle, podoba mi się bo jest wszystko co lubię, wiodący riff, zmiany tempa, solo i dalej ogień.

Płytkę chętnie bym posłuchał z jeszcze cięższym brzmieniem i oby tylko nie przyszło chłopakom do głowy zmieniać stylu śpiewania.

Skład:
Jasiek Kraciuk - Bass
Adrian Szczepański - Drums
Denis Didenko - Guitars
Maciej Cesarczyk - Vocals

Dyskografia:
2020 - Demo [demo]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cl ... 3540467312
BC: https://clairvoyancedeathmetal.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 3 lata temu

Całkiem obiecujące granie, nie nudzi, rączkę można wznieść ku niebiosom nawet czasem gdyby się komu bardzo chciało, wokalnie faktycznie takie pomruki z otchłani i brzmi to odpowiednio. Riffy słychać, niezgorsze one nawet, tempa się zmieniają, więc nie mamy tu napierdalania na jedno kopyto, a czasem death/doom, czasem bardziej grooviaste granie w granicach dobrego smaku. Przesadnych szybkości raczej nie ma, ale jak dla mnie to nie jest wada, bo i przyspieszyć umieją, w ostatnim kawałku - Abyss - trochę Szwecji, ale szczęśliwie nie za dużo.

Udany kawerniano-astralny klimacik. Chyba chłopaki w Diablo dużo grali, zważywszy, że na bandcampie pada kwestia: Not even death can save you from me, wypowiedziana przezeń w dwójeczce na przywitanie w środku pentagramu nad lawą.

Demko do pobrania z BC za co łaska. Demko Clairvoyance, nie Diablo 2.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 3 lata temu

Słuchałem sobie wczoraj w samochodzie, kilka razy ładnie się zakręciło. Dobre.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 3 lata temu

Słuchając można się jedynie było zdziwić, że to nie wyszło w Caligari Records i oni sami widać doszli do podobnych wniosków, bo demo wyjdzie tam właśnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#5

HUMAN 3 lata temu

Bardzo dobre demo, wokal robi robotę to za mało powiedziane bo całość mega. Młode chłopaki, a dojebali tak cudownie oby demo poszło w świat razem z nowym Sacrofuck.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 3 lata temu

Demo Clairvoyance wyjdzie też na cd, w Putrid Cult. 166 kopii, wysyłka pod koniec czerwca. 30 zł.

https://www.putridcult.pl/clairvoyance- ... -3645.html
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#7

HUMAN 3 lata temu

zamówiłem i czekam na cd
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 3 lata temu

To przy okazji dodam, że wyjdzie i na 7" to, tym razem sumptem Behind the Mountain.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 3 lata temu

A i niedługo chłopaki zaczną działalność koncertową, w ciągu chwili coś ogłosimy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#10

deathwhore 3 lata temu

Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog rok temu

Clairvoyance zadebiutuje skromnie, epką Threshold Of Nothingness, która wyjdzie w Blood Harvest 20 maja. Pierwszy kawałek z niej poniżej:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Blind rok temu

No i to są dobre wieści. Niech im się wiedzie.
Było mi przykro, bo w zeszłym roku mieli zagrać w Bydgoszczy z innymi zespołami, ale coś tam nie wyszło i odwołali swój koncert, więc nie poszedłem, bo głównie dla nich się chciałem przejść.
Ich demo to bardzo dobra rzecz i jak najbardziej godna pochwał!
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog rok temu

Cała epka z namaszczeniem wydawcy:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY rok temu

Jak mnie poskładał w precla ten nowy materiał, to ja nawet nie. I to podwójne zaskoczenie, nie dość, że z Polski, kraju gdzie nie umieją w metal, to jeszcze jest to life metal. Ale taki na światowym poziomie, który mógłbym zestawić sobie z największymi tuzami grającymi w podobnym stylu i nie zauważyłbym różnicy. To nie jest jakieś nieporadne dłubanko w dźwięki, typowe dla rodzimej sceny, gdzie zawsze mam jakieś "ale". Okrutnie ciężki, z ciekawymi kompozycjami, raz połamany, potem galopujący jak szalone konie, no doskonały. To pierwsze wydawnictwo, to mi tak wpadlo jednym uchem i wypadło, ale ten krążek, to już jest sztos. I ta agresja waląca po garach. Mmmm... Z pewnością jedna z najlepszych tegorocznych płyt, a już jeśli chodzi o life metal, totalne zaskoczenie. Ani sekundy nudy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
perun
Posty: 57
Rejestracja: 3 lata temu

#15

perun rok temu

Jak o mnie idzie to nie wrzuciłbym tego do gara najlepszych wydawnictw w 2022, ale na pewno do najlepszych krajowych. Wielki szacun za to. Chętnie posłuchałbym na żywo: Kraków/Bielsko.

Wróć do „Death Metal”