Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Tenebro

#1

Vexatus rok temu

Obrazek
Kilka dni temu jakiś użyszkodnik forum wrzucił Tenebro na szałcie w ramach polecanki. Panowie kilka tygodni temu wydali całkiem niezłego debiutanckiego pełniaka, którego słucha mi się doskonale, więc temat się należy. :) Tenebro to włoski duet zafascynowany starymi włoskimi horrorami oraz prostym jak konstrukcja cepa Death Metalem. Jak można się dowidzieć na ich koncie BC:
Horror Glorifying Death Metal from Fulci's Land. Inspired and influenced by italian horror cult movies from the 70/80s.
Kim był Lucio Fulci chyba nikomu specjalnie tłumaczyć nie trzeba. Jakiego typu inspiracje panowie mają na myśli to chyba też oczywista oczywistość. ;) Muzyczne inspiracje także są oczywiste, bo muzyka od razu kojarzy się z kultowymi Mortician i (trochę mniej) Impetigo oraz niektórymi innymi wykwitami włoskiej sceny, np. takim Carnivorous Vagina. Znajdziemy w muzyce cechy charakterystyczne dla wszystkich wyżej wymienionych zespołów i dlatego trochę dziwi mnie raczej skromne wykorzystanie samplowanych wstawek z filmów.

Panowie mają na koncie demko, EPkę i wspomnianego debiutanckiego pełniaka "L'inizio di un Incubo" i oby na tym się nie skończyło, bo na tle wszystkich klonów Mortician i Impetigo wypadają wyjątkowo dobrze. :)

Obrazek
[Skład:
Il Becchino - All instruments, Vocals (?-2019), Guitars, Vocals (2019-present)
Il Beccamorto - Bass, Drum programming (2019-present) Celebrarian, Engrossed, Sepolcro, ex-Agitator, H.Grabstein, ex-Ruptured, ex-Warstorm

Dyskografia:
2019 - Demo [demo]
2020 - Liberaci dal male [EP]
2022 - L'inizio di un incubo
2022 - Carne umana [EP]
2023 - Tracce di violenza carnale [EP]
2023 - Ultime grida dalla giungla



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Tenebro/3540451719
BC: https://tenebro666.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#2

dj zakrystian rok temu

Jak lubią horrory i Mortician, to będzie słuchane. Chociaż większość naśladowców ekipy wujka Willa raczej do pięt nie dorasta takiemu House by the Cemetary.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus rok temu

Klony Mortician zwykle są na kiepskim poziomie, ale Tenebro moim zdaniem jak najbardziej daje radę... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#4

Szajtan rok temu

Ostatnie Fulci było dla mnie sporym zawodem. Nie chodzi o to że oczekuję, aby konkretny zespół w kółko nagrywał to samo, ale ostatnie dokonanie Włochów, brzmi jakby sklecone na siłę. Na szczęście Tenebro zabrali się za gruzowanie tak obskurne, tak prymitywne i tak pierwotne że można sobie odbić słabszą formę pierwszych wspomnianych.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Pioniere rok temu

Tak piszesz, jakby jeden i drugi zespół był jakkolwiek od siebie zależny, a przecież oprócz tematyki i kraju pochodzenia, nie mają ze sobą nic wspólnego.
A tak poza tym, to bardzo dobry album nagrali.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz rok temu

Jako, że na Mortician mam wywaloną roladę a robiąc zakupy w Xtreem miałem płytę gratis do wyboru to padło na to Tenebro. No i kierwa oni taki Mo4rtician to ustawiają do kąta na karnego jeżyka z premedytacją. To bardzo zbliżone style ale klimat makaroniarzy bardzo mi odpowiada. Kiedy należy przypierdolić to wchodzi solidne blastowanko z krzykiem, kiedy trzeba gruchotać kości wjeżdża walec i potężny growl. Sprawa starych horrorów też na spokojnie bo tu nie zasypią nas setkami intro i wstawek z takowych filmów ale są one wstawione w absolutnie niezbędnych momentach i generalnie jest ich tyle co kot nasra. Czekając na ten album myślałem, że to pozycja wzięta na siłę i pójdzie do hasioka ale na szczęście nic takiego się nie wydarzy. Ponownie Xtreem odsiała perełkę ze stosu gówna.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 4 mies. temu

Jebane pizdeusze Tenebro wysrało drugi album a na nim totalny kult raz dla Necrophagia a drugi dla włoskich filmów z klasyki horror gore, cannibal. Cudownie zapachniało rozkładem i posoką. Oglądasz taki film z Laurą Gemser i świat wygląda inaczej. Bo przecież kupując hamburgera nigdy nie masz pewności co teraz wpierdalasz tak właśnie powiedział Joe Metheny.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#8

HUMAN 4 mies. temu

up. Bedzie Słuchane.
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

#9

darnoksss 4 mies. temu

Dwójka była słuchana wczoraj i dobra suka. Perka zaprogramowana o wiele lepiej niż u Mortician + riff z otwierającego Ferox robi taki klimat, że odbyt mi się skręcił w lejek. Polecam w chuj.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#10

Szajtan 3 mies. temu

Nowa siódemka od Tenebro.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 3 mies. temu

Nóweczka EPeczka. Okładka i muzyka to "Antropophagus" pełną gębą. :)
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Death Metal”