Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

The Monolith Deathcult

Czit 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Holenderska grupa, która przy pierwszych dwóch albumach grała dość tradycyjny Brutal Death Metalowy napierdol. Trochę pachnący Nilem, ale nic wybijającego się - ot solidne łojenie.

Rewolucją był album Trivmvirate, który swoimi zajebistymi samplami i elementami muzyki elektronicznej powalił mnie na łopatki. Do dzisiaj TOP 10 albumów jakie kiedykolwiek słyszałem. Płyta Tetragrammaton jak i EP też są rewelacyjne, acz nie tak bezbłędne jak Trivmvirate. W 2017 roku mają coś wydać.



Owy album na Bandcampie. Jeden zajebistszych numerów - "Kindertodeslied".

Skład:
Michiel Dekker - Guitars, Programming, Samples, Vocals (additional) (2002-present), Percussion (2017) Witchcult 71, ex-Beyond Belief, ex-Eternal Conspiracy, ex-Monolith, ex-Dead Head, ex-Temple
Carsten Altena - Keyboards, Samples (2002-2008, 2012-present), Organ, Orchestrations, Vocals (choirs) (2007), Guitars (lead) (2015-present), Percussion (2017-present) Itself, Remember That You Will Die, ex-Izegrim
Robin Kok - Vocals, Bass (2002-present), Samples (2017) Witchcult 71, ex-Exposing Innards, ex-Slayne, ex-Monolith, ex-VATT
▼ Byli muzycy
Sjoerd Visch - Drums (2002-2015) ex-Beyond Belief, ex-Infernorama, ex-To Elysium, ex-Monolith, ex-Altar, ex-Visionary
Martijn Moes - Guitars (2002-2011) Toxocara, ex-Eternal Conspiracy, ex-Legion, ex-Monolith, ex-Prostitute Disfigurement, ex-Beyond Belief
Ivo Hilgenkamp - Guitars (2011-2015) Visionary666, ex-Infernorama (live), ex-Visionary
▼ Muzycy koncertowi
Frank Schilperoort - Drums (2015-present) Shining, The Scarlet Claw, Dictated (live), Soulemission (live), ex-Devious, ex-Irmin, ex-Altar, ex-Grand Supreme Blood Court, ex-Diabolical (live), ex-Funerus (live), ex-Incantation (live), ex-Rockzooi Karaokeband
Dyskografia:
2005 - The White Crematorium
2008 - III - Trivmvirate
2010 - The White Crematorium 2.0 (The Revenge of the Failed)
2013 - Tetragrammaton
2014 - Obliteration of the Despised & Decade of Depression - Live from the Ruptured Continent [kompilacja]
2014 - The Disaster Tapes 2006-2012 [kompilacja]
2015 - Bloodcvlts [EP]
2017 - V1 - Versus: It Will Burn Us Without Leaving Ash
2018 - Fist of Stalin [single]
2018 - Dawn of the Planet of the Ashes [single]
2018 - V2 - Vergelding: Dawn of the Planet of the Ashes
2019 - Connect the Goddamn Dots [single]
2020 - Feet of Jeremiah [single]
2020 - The White Silence (single edit) [single]
2020 - The White Silence / Breaking the Sound of Death [split]
2021 - Gone Sour, Doomed (single edit) [single]
2021 - V3 - Vernedering: Connect the Goddamn Dots






MA: https://www.metal-archives.com/bands/Th ... cult/22299
BC: https://monolith-deathcult.bandcamp.com/music
BC: https://hammerheart.bandcamp.com/music
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)

Tagi:
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 7 lata temu

no to nowy album w przyszłym roku, doskonała wiadomość
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 7 lata temu



Nowy utwór live w fajnej jakości... miazga!! Do czasu :lol:

Żart żartem, ale muzycznie zapowiada się coś wielkiego.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

Soulless 7 lata temu

Wyszła nowa płyta Holendrów - Versus, jeszcze nie słuchałem, ale liczę na strzał co najmniej tak dobry jak moje ulubione Triumvirate.

Zespół raczej nie cieszący się zbytnią popularnością, uważam, że niesłusznie. Jak ktoś lubi srogi deathowy nakurw niech posłucha The White Crematorium.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 7 lata temu

Soulless pisze:
7 lata temu
Wyszła nowa płyta Holendrów - Versus, jeszcze nie słuchałem, ale liczę na strzał co najmniej tak dobry jak moje ulubione Triumvirate.

Zespół raczej nie cieszący się zbytnią popularnością, uważam, że niesłusznie. Jak ktoś lubi srogi deathowy nakurw niech posłucha The White Crematorium.
"Versus" to najlepszy album 2017 roku. Oni zdeklasowali wszystkich dookoła moim zdaniem. Każdy utwór to majstersztyk. Płyta nawiązuje do "Triumvirate" właśnie i jest prawie tak samo dobra. 10/10.

"Die Glocke"
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 7 lata temu

No tutaj mamy spory rozbrat Panie @Czit. Mnie się ta płyta średnio podoba. Weszło to na bardzo mocną industrialną ścieżkę, która już mocno skręca w stronę elektroniki i innych tego typu dźwięków, a ja stary dziad nie łykam tego. Zdecydowanie brakuje mi ich świetnych gitarowych momentów i tyle, tak odbieram ten album. Nie lubię jak gitary zmieniają się w elektroniczne zapędy.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 7 lata temu

Niemiecki dystrybutor Hammerheart Records odmówił sprzedaży najnowszej płyty Holendrów na terenie Niemiec. Powód - zbytnio wyeksponowany temat okultyzmu i nazizmu. Hmm. Raczej nie z powodu okultyzmu, gdyż ten w Metalu jest obecny wręcz od zarania dziejów.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 7 lata temu

W Niemczech pewnie trudno płyty ze swastą na okładce i tytułami typu Die Glocke sprzedawać w marketach ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 5 lata temu



Nowy utwór.

Album "V2 - Vergelding" ma zostać wydany 30 listopada.

Oto lista utworów:
1. Planet Wrath
2. Dawn Of The Planet Of The Ashes
3. Come Forth Lazarus
4. Fist Of Stalin
5. The #Snowflake Anthem
6. Rise Of The Dhul-Fakar
7. Die Glocke (Live Graspop Metal Meeting 2017)
8. The Furious Gods (live Graspop Metal Meeting 2017)
Okładka:

Obrazek
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 5 lata temu

Obadałem ten nowy krążek i muszę się przyznać, że mi się za bardzo nie spodobał, taki Rammstein industrialny się z tego zrobił....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 4 lata temu

A wyszedł jako niezależne wydawnictwo w formie digital taki singielek pt. Feet Of Jeremiah, do którego powstało też (lyric) video:

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 3 lata temu

Jutro premiera nowego albumu Holendrów zacytowanego tajemniczo V3 - Vernedering: Connect The Goddamn Dots. Album ukaże się za sprawą Human Detonator Records.

Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

Czit 3 lata temu

Panowie już sobie za bardzo jaja robią i mocno odeszli od tego co kiedyś grali. Może komuś to się spodoba, ale dla mnie odpada ta nowa płyta.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Tak zgadzam się, tutaj weszła już pewna metoda na nagrywanie przebojowych albumów. Do piwka na letni wieczór na raz może to i się nadaje, do dłuższego spędzania czasu już nie, przynajmniej dla mnie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 3 tyg. temu

5. kwietnia ukazał się najnowszy dziewiąty już długograj zatytułowany „The Demon Who Makes Trophies Of Men”.



Awangardowy death metal, który postrzegać można również jako swoistą hybrydę Fear Factory, Ministry i Septic Flesh.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 6 dni temu

Opiszę nowy album śpiewająco-"nic ciekawego".
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 4 dni temu

Tobie się nic chyba ostatnio nie podoba. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 dni temu

Przeczesz forum szerzej. 😉
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Death Metal”